Na Štědrý večer v klubu Styxx v Paříži potká Bart a jeho dva šupáčtí kamarádíčci barmanku Yasmine a kostymérku Eve. Po hádce v nočním klubu pozve Eve skupinku výtečníků k sobě domů na venkov. Před cílem však narazí na stádo koz vedené výstředním pastevcem a uctívačem ďábla Josephem (Vincent Cassel). Ten jim během Štědrého večera odhalí svůj skutečný záměr, při kterém poteče krev… Hlavní roli v tomto drsném hororu si zahrál Vincent Cassel, manžel Moniky Belucci a především francouzský herec známý z filmů Purpurové řeky a Dannyho parťáci 3. (oficiální text distributora)

DwayneJohnson

94 minut šílené jízdy, na kterou to ze začátku ale vůbec nevypadá. Vlastně, než se objeví Vincent, pak už tenhle film nabírá oporavdu zběsilé tempo, které se zastaví až úplně na konci. Byl jsem v hodnocení dlouho na vážkách, ale za posledních pět minut to zvednu na čtyři. Takovou pěkou panenku už jsem dlouho neviděl. ()

Campbell

Šílená patlanina která postrádá hlavu i patu. Nicméně je to tak šíleně natočené a nikdy bych nevěřil že Cassel zahraje takovouhle postavu tak dobře. Je ale škoda že film je tak pomalý, jistě plno šílených záběrů tu je a člověk nedokýe předpovídat co se bude dít, ale je tu bohuže dost hluchých míst které mě moc nebavily, stejně jako mě nebavil příběh. Do ted nevím o co přesně šlo. Postavy byly nesympatické a každé jsem přál smrt. Film je to hodně zvláštní, není špatný ale ani za moc nestojí spíše jsem čekal na finální masakr kterej celkem ušel. Průměr. ()

mat.ilda

Někdy se přihodí, že náhoda přihraje vybíravému divákovi nevybíravý kousek, od kterého se, ač tomu sám nevěří, nemůže odtrhnout a nejednou překvapí sám sebe, přistihnuvši se u radostného přání, aby nikdo z potenciálních obětí nevyváznul a zašel pomalou a trýznivou smrtí... Nejvíce si pak cením, že vše, co snímek odprezentuje, může docela dobře odpovídat skutečnosti a tím se v mých očích povyšuje nad běžný hororový brak. Navíc celovečerní cameo Vincenta Cassela (Monica říkala)... ()

Flakotaso

Tak tohle mě neskutečně bavilo :) Podle hodnocení jsem čekal magořinu, což jsem taky dostal, ale nebylo to nudné ani se to nebralo vůbec vážně. Kamera, hudba super, Cassel se pěkně vyřádil a u scény na sedačce jsem měl dokonce dejá vu z nedávné pařby :D. Tyhle podivné filmy mám mnohem radši než tuctové americké horory, kde se jenom čeká na to, až někdo vybafne zpoza rohu. ()

MontyBrogan

Ak som pred časom nemal gule na to, aby som dal 5* na Srpski film, tak v tomto prípade ich mať budem. Pretože niečo ako Sheitan sa len tak nevidí. Ten film vás pohltí, vypľuje, bude do vás kopať, štekliť, začnete sa smiať, plakať, potom vás pohltí, vypľuje, atď. Je to film, ktorý by ste radi pustili svojej obľúbenej hororovej postave alebo slávnemu sériovému vrahovi, na odlákanie pozornosti, aby vás nechal žiť aspoň o tú hodinu a pol dlhšie. Film, o ktorom sa vám nebude snívať v noci po pozretí, ale až na druhý deň. To sa váš mozog začne zmierovať s tým, že nič také zvrátené v blízkom čase nebude musieť absorbovať znovu. Ja som teda pohoršený nebol, naopak, celý film som sa náramne bavil. Ale nebol som ani úplne triezvy. A to isté pri sledovaní odporúčam urobiť aj vám. ()

SOLOM.

Průměrný thriller, který na mě moc velký dojem neudělal. Najde se tady sice několik slušných momentů, ale jinak to byla přehlídka pouze sprostých slov a nesmyslných keců jenž mě dost nudili. Nejvíc mě asi zaujal výkon Vince Cassela a pěkné herečky. Osobně mi stačí vidět tenhle film jen jednou a nikdy více. ()

eraserhead666

Vincent je bůh. Tedy ten druhej. Francouzská buranská multikulturní bizarně úchylná podivnost, která buď sedne nebo ne. Vyznavači kozla budou spokojeni. Milovníci Vincenta Cassela možná překvapeni. Úchyláci budou slintat. Milci ultranesympatických kladných hrdinů budou chrochtat. Ostatní možná budou dumat, zda ta upírka v televizi opravdu je Monica Bellucci. 3,5* ()

ARI50

Satan ani ne nepříjemný budiž ale scény nedokončené a to zamrzí ne pokaždé to vadí ale tady právě že dost. ()

Morholt odpad!

Tak tohle byla taková nehorázná sračka, že jí nemohl zachránit ani Cassel, kterej se musel zbláznit, když se tomuhle vůbec upsal. Ostatně to dokazoval pokaždý, když se objevil v záběru. Strašný. ()

Caelos

Docela šílenost. Cassel válí, docela slušný nářez s dobrou atmosférou. Výběr hlavních hrdinů, těch kladných stál ale opravdu za hovno. Těch kladných. Jinak antikrist, takže paráda. A konec je taky dobrá halda. Ave Satan. ()

BoPo

Dobrý mix postáv. Frajerský Aziat, černošský kurevník, primitívny čahoun, ničím nevyčnievajúca "Turkyňa", šarmantná Francúzska so zvláštne vyznievajúcim pohľadom a Vincent Cassel, ktorý si strihol buranského nechuťáka na akého sa nezabúda. Celé je to hodené na podivný venkov, kde už od pohľadu nie je nikto normálny. Vydarená a podivná jednohubka. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Co je to za bordel ??" - "To je jen sen !!" A nebo není ?? ;) Přiznám se, že jsem Satana režiséra Kima Chapirona docenil a zároveň plně pochopil až při druhé projekci, přičemž si rozhodně nemyslím, že by šlo o zrovna extra výjimečný hororový kousek, nicméně díky několika důležitým aspektům, tedyvlastně díky jednomu zcela fatálnímu, kterým není nikdo jiný než Vincent Cassel, se této definici alespoň hodně silně přibližuje !! Příběh v celkovém kontextu působí opravdu velmi zmateně, dlouho si jeden není příliš jistý, co si má myslet, navíc to skvostné finální rozuzlení naprosto rozmetá převážnou většinu divákova předchozího pohledu na film !! Máme tu partičku dost nesympatických hrdinů, kteří se po menší kalbě společně vydávají na venkovskou usedlost rodičů Eve, jedné z dívek, kde se atmosféra velmi rychle dík místním buranům mění v dost fyzicky nepříjemnou a znepokojivou, vše je navíc ještě posíleno osobou Josepha v podání bezkonkurenčního Vincenta Cassela, který podává coby démonický vidlák jeden z nejpozoruhodnějších hereckých výkonů svojí kariéry, zde si naplno uvědomíte, jaký je Cassel vlastně skvělý herec a dokonalý chameleon, rozdíl mezi jeho postavou charismatického elegána v Dannyho parťácích 3 a tou, kterou předvádí zde, snad ani nemůže být markantnější !! Zásadní potíž cítím ve skutečnosti, jak moc působí všichni mládežníci coby postavy hlavních kladných hrdinů nesympaticky, a tak si divák sympatie může vytvořit paradoxně pouze ke Casselovu padouchovi, navíc ani to očekávané vyvražďování se vlastně příliš nekoná, což Satanovi dost podráží nohy.. Nicméně nejen dík absenci vražd nelze Le Sheitan logicky zařadit ani mezi Hixploitation, jde spíš o neskutečně bizarní mix hororových subžánrů s podtextem spalujícího erotického dusna a jasnou ryze francouzskou filmovou krví v žilách, podobných nezařaditelných záležitostí opravdu mnoho neuvidíte čemuž silně napomáhá i podivný psychedelický soundtrack Nguyen Lê !! Připočteme-li i velmi dobrou kameru Alexe Lamarquea, známého zejména neméně bizarním pokračováním Purpurových řek, a fakt, že těhotnou Marii si zahrál, teď se držte, rovněž Vincent Cassel, alespoň tedy ten obličej je jeho, pak nám jako výsledek jednoduchých diváckých počtů vychází jeden z nejosobitějších a nejšílenějších žánrových počinů posledních let, který by si fanoušek hororu i Vincenta Cassela rozhodně neměl nechat ujít !! ()

DanteZ

Hutná dávka perverze bez hlavy a paty s nechutným vidláckým obsazením v čele s geniálně odporným Casselem, jehož ksicht ještě nějakou dobu nedostanu z hlavy. Nedává to smysl, což vytváří až skoro paranoidní feel, který hrozně vyjebává s divákem a nenabízí žádnou odpověď. Na mě to fungovalo. Navíc to díky krátké stopáži nemá skoro žádná hluchá místa. 3.5* ()

corpsy

Vitajte v ďalšom vydlákove! Tu skôr ale potečú slzy smiechu, ako potoky krvi. Nejde o najbrutálnejšieho zástupcu New French Extremity, za to ale ide o jeho najbláznivejšieho, myslené v zmysle ´´mindblowing´´. ()

F.man

Co to kurva bylo za francouzskou úchylárnu? Smysl to nedávalo, strašidelné to nebylo, originální taky ne, zato ujeté, ujeté to bylo teda pořádně. Jeden velký WTF redneck film, který nemá naprosto co nabídnout. Teda kromě rodění satanů na podlahu. Jedna hvězda za Cassela. ()