Na Štědrý večer v klubu Styxx v Paříži potká Bart a jeho dva šupáčtí kamarádíčci barmanku Yasmine a kostymérku Eve. Po hádce v nočním klubu pozve Eve skupinku výtečníků k sobě domů na venkov. Před cílem však narazí na stádo koz vedené výstředním pastevcem a uctívačem ďábla Josephem (Vincent Cassel). Ten jim během Štědrého večera odhalí svůj skutečný záměr, při kterém poteče krev… Hlavní roli v tomto drsném hororu si zahrál Vincent Cassel, manžel Moniky Belucci a především francouzský herec známý z filmů Purpurové řeky a Dannyho parťáci 3. (oficiální text distributora)

Arius

Prívlastok drsný horor by som tomu nedával,miestami náznaky atmosféry,žiadny velký bitúnok, bola to skôr taká všehochuť,objavilo sa tu všetko nekonvenčné a tabu no v umiernenej podobe. Herecky tomu velil skvelý Cassel. Pomerne netradičný horor(?) so skvelým záverečným záberom na tú "milú šťastnú" rodinku. ()

Šakalík

Pořádně ujetá záležitost, která svým magořím pojetím naprosto vybočuje z řady obdobných snímků. První hodinu jsem kroutil hlavou a vůbec nechápal, co se v tom filmu vlastně děje, protože celé to je prostě strašně divné a divák není sto odhadnout, kam to bude směřovat. Poslední půlhodinka je však bravurní (a stejně ujetá), takže celkově se mi to asi líbilo. Asi říkám proto, že jsem to příliš nepochopil a v hlavě jsem měl pořádný zmatek. Za zmínku stojí skvělý Vincent Cassel, který měl celý film na tváři ten nejšílenější úsměv, který jsem kdy viděl, a zahrál už od pohledu pořádného magora. ()

The Viper

Film jsem dokoukal až na podruhé a i když délka byla vcelku vyhovující, tak se výsledku ve filmu nic nestalo. Zvrácený Cassel byl na filmu to nejlepší a zbytek ani nemůžu komentovat. Určitě zklamání a jako horor či thriller mi to vůbec nepřišlo. Nejlepší scéna - večeře. ()

BlackTom

Začalo to tak, že som bol z fleku rozbehnutý počítať s plným hodnotením. Vincenta Cassela mám veľmi rád a konečne som mal možnosť vychutnať si ho nielen ako elegána, ale tak, ako som vždy chcel - ako burana. A v tomto ma film, ani Vincent nesklamali. Trošku síce nechcene v niektorých scénach pripomínal Borata, ale nejak som sa cez to preniesol, uff. Horšie to už bolo, keď sa to začalo zvrhávať na trápnu teenage okultistickú sračku, kde sa to hemží samími debilmi a debilkami. Hodnotenie ide dolu z kopca a zastavuje sa na trojke. Veď trojka je dobrá, hovorím si. Čakám na záver a vtedy príde najväčšia rana... Nebudem prezrádzať okato, ale pre tých, čo to videli to poviem takto - Casselova druhá rola. To ma zabilo, zabilo to dobre vybudovanú atmosféru zo začiatku, zabilo to absolútne všetko a celý film mi znechutilo. Zážitok z šeredne krásnej tváričky milovaného Cassela už nikdy nebude ako predtým... Nenávidím ťa, Kim Chapiron... ()

J*A*M*A*L

Francouzskou hororovou tvorbu mám rád. Líbí se mi to dramatické napětí ta hnusná srdce bijící brutalita, ovšem to jsem zde postrádal. Beztak většina francouzských hororů od kterých jsem si něco sliboval mě moc nezaujala a nakonec na mě působila až podprůměrně. To o Sheitanovi, od kterého jsem si nic nesliboval říct nemůžu. Sheitan mě fakt potěšil. Pro mě sice vůbec horor, spíše drama, které vrcholí napínavým thrillerem, ale dobrý. Jsem celkem spokojen až na totálně až přímo posraný konec. Ten se fakt nepovedl, nevím co se stalo s Yasmine, nevím proč jí vůbec nezachránili, zkrátka to skončilo úplně bez konce jako snad všechny horory. Ale jinak se mi to líbilo a uděluju čisté 4/5. ()

Klay

Vidlácká rodina plná úchylů a neustálý pocit, že se schyluje k něčemu zlému.Nečekejte horor a nebudete zklamaní. Sheitan má hodně prvků ponurého žánru, jde ale spíš o podivínský thriller se špetkou černého humoru. Ve vyvražďovačku se to zvrhne až pár minut před koncem a dobře že tak, protože jde o nejslabší část filmu. Největším plusem je maniakální vidlák Vincent Cassell. 55% ()

Mírouš

Tak týhle rodince se po právu dá říkat "vidlácká"...Jen nevím, proč je tady v popisu výš napsáno, že tam hraje M. Bellucci, když jsem ji tam neviděl. To ona hrála tu sestru? :-))) ()

aLPaC

Nevědět, že tu hraje Vincent Cassel, tak bych ho ani nepoznal. Jeho vidlák Josef se žlutýma zubama a neustálým přiblblým úsměvem byl ale ztvárněn skutečně dokonale. Nebýt jeho, bylo by to skutečně o hovně, jelikož ostatní jak kladné, tak záporné postavy to je teda děs. Mohla to ještě zachránit to turecká rajda, ale kozy neukázala, takže to nezachránila. Za Cassela 2,5, jinak by po tom neštěklo ani štěně. ()

bolan

Vše je tajemné, podivné. Postavy nepříjemné, hnusné, špinavé, podivínské nebo dementní (až na jednu krásnou vyjímku). Závěr nám toho také moc neprozradí. Někomu se na to může koukat špatně, ale mě tohle prostě baví. ()

BigMarthy

Vincent Cassel a jeho fenomenální žluté zuby. Spíše než o horor se jedná o komedii. Za jeho výkon přidám o hvězdičku více. ()

Tunri

Tento film mi dal jediné, ujistila jsem se, že Vincenta Cassela poznám vždy a všude. To je ta jedna hvězdička, Cassel. Zbytek je naprostý odpad. Lidi se chovali naprosto nepřirozeně. Celý to bylo divný, fakt bych ten film popsala jako neskutečně divnej. Divný postavy, nesympatičtí "klaďasové", divný chování, divnej scénář. Naprosto divně zasazeno do prostředí. To se jako parta puberťáků rozhodla jet na Vánoce na venkov k bláznivýmu správci domu do domu plnýho panenek? Tak snad když se mi ten člověk jeví jako blázen, tak odjedu. Ne, zůstanu s pomatencem na Štědrý den a čekám, co zlýho mi ještě provede. Naprostá blbost, kdybych si to nepustila jen ke spaní, litovala bych promarněného času. A hororem bych to vskutku nenazvala, spíš teenagerským filmem s vyšinutym strejdou a nahejma cucákama. Dle mého názoru tady jsou některé ty hvězdičky jen kvůli sexuálním scénam, bez nichž by to každej člověk vážící si svého času a nervů, vypnul v půlce. Jak podotkl někdo přede mnou: buranský. Jo a pustit to dítěti, tak se u toho možná bude vážně bát. Ale co bych koneckonců čekala od filmu s názvem "Satan". ()

TheTrox

No, když to tak shrnu, Vincent Cassel je sice dobrý herec, ale tento film mu moc nesedl, ale budiž, to bych ještě překousnul, ovšem ostatní děj (nemluvě o kameře, která by hercům nejradši vlezla až do nosu) je nudný, a docela postavený na hlavu. Celkové hodnocení: 20% ()

andaa

Docela zajímavý nápad, ale tím to počíná i končí. Úchyl je tam jediný, kdo vypadá jako správně zvolená osoba pro svoji roli. JInak jsou herci vážně nesymaptičtí, až nepříjemní. Chvílemi to vypadá jako horší Bčkový horor šmrncnutý pěkně zfušovaným pornem. Jedna hvězdička za konec. ()

Rochester

Tak si po shlédnutí tohoto filmu připadám, jako bych tou lahví od barmana dostala pecku do hlavy já....a probrala se u štědrovečerní " halloweenské parodie" na morbidní horory......* ()

Vodny

Veliké překvapení, které je především zásluhou ve filmu krásně odpudivého, výstředního a poblázněného Josefa (V. Cassel). Již začátek filmu nám napovídá, že ve Francii něco o filmu vědí a také to umí prodat. Není to film pro každého. Trocha násilí, vzrušení, erotiky, ale hlavně ta podivná pachuť něčeho zkaženého dělá z tohodle hororu nevšední zážitek. Je to dáno kombinací prostředí diskotéky, poté změna v osamělé panství, podivné postavy, vzrušení, realistické dialogy a hlavně výběr postav se povedl. Celou dobu si říkáte, na tomhle místě bych teda nechtěl být. Vynikající hudba (hlavně na začátku na diskotéce), herecké výkony Cassela a i ostatních na špičce a i nakonec i nějaká ta menší, povedená zběsilá bitka. ()

Hapretor

Po skončení tohoto filmu mám dojem, že Vicent Cassel se hrne do jakékoli hovadiny. Čím ujetější, tím lepší. Herec je dobrý, charisma má, nevypadá jak hovado, tak proč do prdele se pouští do takových nehorázných blbostí, ze kterých mi je vyslověně blbě a sem nadmíru znuděn a zpruzen. Jedna hvězda za ten jeho debilně úchylný úsměv. Jinak jako počin je to hodně přiblblý paskvil "Hory mají oči" a pitomého teen slasheru, kterých je natisíc. ()