Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

Lyžař

Režie: ***; Scénář: *****; Hudba: ***; Herci: ****; Sešteno a podtrženo: Moje milovaná Sandra v nejlepší formě. Mňam.. ()

croxika

Pri mojich vtedajších nárokoch na označenie: "toto je skvelý film" bol tento pre mňa radený medzi špičku;-) Dnes sa nad tým usmievam a beriem to triezvejšie, napriek tomu však zostal medzi mojimi obľúbenými pre svoju snahu nenásilne pobaviť diváka a potešiť aj mužskú populáciu (krásne missky). Určite som už kdesi spomínala, že si vždy užívam premeny postáv vo filme (či už výzorové alebo charakterové - ale najmä výzorové) a tu bola tá premena navyše spojená aj s fakt vtipnými situáciami ;-) Uznajme, že aj takéto, pre niekoho priemerné až podpriemerné filmy majú svoj význam, veď pri čom by sme sa vedeli najlepšie odreagovať po dlhom a náročnom dni?;-) ()

MickeyStuma

Snímek vlastně převážně ukazující, jak to chodí v zákulisí před a během volby 'Královny Miss'. Scénář nezachází do krajností a humor je držen velmi na uzdě. Příběh tedy běží volně a přiměřeně zábavně. Největším kamenem úrazu však je, že to, co se skutečně děje v zákulisí takové soutěže je veřejnosti známé, takže film přijde v mnohém neoriginálně, tudíž značně předvídatelně. A bohužel, půvab Sandry Bulock mě nijak nepřesvědčil o její drsné povaze. Ale snažila se a to se cení. O špatný snímek se však nejedná. Vyprávění si drží tempo a smysl pro humor a jedinkrát neškobrtne, takže takový odpočinkový a veselý filmový zážitek rozhodně zanechá. ()

Ydrosten

Filmy se Sandrou Bullock mám rád, žádná typická modrooká blondýnka, má nějakou osobnost a rolemi které představuje se, myslím, blíží svému normálnímu běžnému chování. Sice to, že vyhrabou někde průměrně hezkou dívku a udělají z ní královnu krásy tu už bylo, ale i tak je se na co těšit. Některé scény jsou vážně dobré a vyvedené do detailů. No co dodat, prostě fajn. ()

slaskounext

New Jersey nemá v USA dobrou pověst. Asi je to stát pro drsňáky, jako je třeba Kevin Smith. New Jersey nikdy nemělo drsnější Miss na Miss USA než Gracie Lou Freebush (Sandru Bullock) - slečnu drsňák ()

helloween93

Říkal jsem si, že to bude třeba vtipné. Nebylo. Bylo to extrémně trapné a zdlouhavé. Proti Sandře Bullock nic nemám, ale prostředí Miss mi nijak neoslovilo, stejně jako tento film. Někdo by měl spočítat, kolikrát zde padne sousloví "světový mír", byl by to zajímavý challenge. Michael Caine je ta jedna hvězda, kterou snímku uděluji. ()

Redbee

Pro mě vydařená komedie o agentce FBI, která je i přes svou "neženskost" nasazena do Miss America, kde má zabránit zločinu, na které je FBI upozorňováno anonymními výhrůžkami. Několik opravdu vydařených a skutečně povedených komických situací vám vynahradí i jistou naivitu snímku a chuť zvracet při tak typickém přání nově zvolené miss: "Světový mír" :-) ()

plagjoklas

K sutaziam krasy nejako neinklinujem a to iste mozem povedat aj o Sandre Bullock. na tomto filme som sa par krat zasmial, ale urcite si ho znova nepozriem. Asi koli tomu co som napisal v prvej vete ()

ex.it

Ničím výrazné, ničím zvláštní, dala bych průměr. Ale jelikož ani herecké obsazení stojí za nic, víc jak 2 nedám. ()

Jeand´Boa

Bullock nepředvedla dle mne nic špatného...ba naopak: v takto slabém filmu byla značnou berličkou - jen díky ní to má alespoň nějakou kvalitu... ()

K.a.r.i.n

Nemůžu vystát tenhle žánr... a přesto jsem se u téhle záležitosti docela pobavila. Nemalou zásluhu na tom mělo momentální pozitivní rozpoložení a sympatická Sandra Bullock. Co mě ale pobavilo nejvíc byl Michael Caine, který se po každém úspěchu Grace nezapomněl náležitě pochválit :). Tady musíte prostě vypnout a nepřemýšlet, a pak třeba stejně jako já zjistíte, že je to vlastně docela sranda. Za 3*. ()

chrispe

Chtěla jsem vidět oblíbený film Chandlera. A říkám si, že se na něj "Přátelé" dívaj divně nejen kvůli tomu, že je to spíše ženská záležitost... ()

Odpadlik

Tato komedie mě mile překvapila a podle mého je mnohem lepší než jiný Sandřin film - 28 dní. Nejde sice o nic jiného než o zábavu, ale příjemně se u toho relaxuje. Jen kdyby si tvůrci odpustili ten kýčovitý závěr, kdy Sandra (snad z povinnosti, aby si - jak to výstižně napsali v Cinemě - nerozházeli pořadatele Miss), přizná, že si "opravdu přeje světový mír". Tohle mám filmu trochu za zlé, protože její názory z počátku filmu na podobné soutěže, plně sdílím. ()