poster

Teď se nedívej

 • Velká Británie

  Don't Look Now

 • Itálie

  A Venezia... un dicembre rosso shocking

  (Itálie)
 • slovenský

  Teraz sa nepozeraj

Mysteriózní / Thriller / Horor / Psychologický

Velká Británie / Itálie, 1973, 110 min

Režie:

Nicolas Roeg

Předloha:

Daphne Du Maurier (povídka)

Hudba:

Pino Donaggio

Střih:

Graeme Clifford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  **

  [5/10] (Casey, Eldorado) (Technicolor /// Produkce: Peter Katz, Frederick Muller, Anthony B. Unger /// Scénář: Allan Scott, Chris Bryant podle povídky Daphne du Maurier /// Kamera: Anthony B. Richmond /// Hudba: Pino Donaggio (as Pino Donnagio)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.12.2011)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

 • dopitak
  **

  Anebo nejlíp vůbec se nekoukej. Smrt v Benátkách, nudou... Odvážná scéna je spíš odvážným střihem, na Julii není moc co vidět. Potkat mysteriózní film, který by nebyl hovadina, je kumšt. Může vám odradit a ponaučit už začátek, a tak tedy vězte, že lepší to nebude. Výborný Boris Rösner.(24.1.2015)

 • Shadwell
  **

  Křížový střih byl známý už od raného začátku 20. století, konkrétně od roku 1906. Nešlo o nic složitého. Tento střih jednoduše přeskakoval mezi akcemi v různém prostoru. Příklad: manžel jede domů, zatímco manželka roztahuje nohy před sanitárním inženýrem. Diváky to pochopitelně mátlo, nebyli na takové věci zvyklí, film byl stále na začátku. My s tím dnes problémy nemáme. Film se od té doby rapidně zesložitil. Proč to všechno říkám? Protože ve stejném konceptu pracuje Don't Look Now. Vždycky tu existuje nějaká druhá paralela, třeba jen zvuk zvenčí, který vyruší scénu. Postavy nacházející se daleko od sebe jako by o sobě věděly. Při instalaci sochy J. Christie kamsi odchází, přesto prožívá to samé, co D. Sutherland. Totéž zlá předtucha a pojetí celé scény na začátku při tragickém úmrtí dcery. Tohle všechno vytváří blahodárný efekt nejistoty a atmosféry. Jedna linie představuje vždy zlo, druhá dobro. Jenže často nevíme, která je která. Don't Look Now je filmem o paralelách. Filmem chytře strukturovaným.(14.6.2008)

 • bassator
  *

  41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy - Viděno 1/2 filmu - 20%(22.1.2009)

 • - Pro skladatele Pina Donaggia je tento film debutem. (Chatterer)

 • - V době vzniku filmu spolu Sutherland a Christie skutečně žili, díky čemuž je jejich slavná sexuální scéna natolik realistická. (Chrustyn)

 • - Britský filmový institut zařadil film na osmé místo v anketě Top 100 British Films. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace