Teď se nedívej

Don't Look Now

• Itálie

A Venezia... un dicembre rosso shocking

(Itálie)
  • slovenský

Teraz sa nepozeraj

Mysteriózní / Thriller / Horor / Psychologický

Velká Británie / Itálie, 1973, 110 min

Nicolas Roeg

Předloha:

Daphne Du Maurier (povídka)

Pino Donaggio

Graeme Clifford
  • dopitak

Anebo nejlíp vůbec se nekoukej. Smrt v Benátkách, nudou... Odvážná scéna je spíš odvážným střihem, na Julii není moc co vidět. Potkat mysteriózní film, který by nebyl hovadina, je kumšt. Může vám odradit a ponaučit už začátek, a tak tedy vězte, že lepší to nebude. Výborný Boris Rösner.(24.1.2015)

• bassator

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy - Viděno 1/2 filmu - 20%(22.1.2009)

Pomalý, ale mrazivý. Přesto jen průměr. Don´t Look Now přece jen nemálo stojí na pointě a asi nebyl dobrý nápad přečíst si před projekcí výbornou předlohu Daphne du Maurier.(23.9.2013)

Luxusný horor zo zlatého obdobia žánru. Je síce pravda, že by sa kľudne dalo vystrihnúť aj dvadsať minút, no ten hrôzostrašný koniec mi nahnal zimomriavky, čo sa nepodarilo žiadnemu hororu už dosť dlho. A navyše sa to odohráva v zimných Benátkach. V Benátkach som bol iba raz a to v zime. Tie opustené spleti uličiek a kanálov, v ktorých nie je nič ľahšie ako stratiť sa, mi doteraz naháňajú hrôzu.(24.3.2013)

Stejně jako mi povídku "Teď se nedívej" později připomněli McEwanovi "Cizinci ve městě", jsou si svou atmosférou podobné i oba kvalitní filmy podle nich natočené - tenhle a "Podivná pohostinnost".(13.8.2007)

• - Renato Scarpa, který hraje inspektora Longhiho, nemluvil anglicky. Veškeré dialogy četl z kartiček a nevěděl co znamenají. (Chatterer)

• - V Itálii vyšel film pod názvem A Venezia... un dicembre rosso shocking (Benátky... šokující rudý prosinec). (Chatterer)

• - Britský filmový institut zařadil film na osmé místo v anketě Top 100 British Films. (Chatterer)