poster

Teď se nedívej

 • Velká Británie

  Don't Look Now

 • Itálie

  A Venezia... un dicembre rosso shocking

  (Itálie)
 • slovenský

  Teraz sa nepozeraj

Mysteriózní / Thriller / Horor / Psychologický

Velká Británie / Itálie, 1973, 110 min

Režie:

Nicolas Roeg

Předloha:

Daphne Du Maurier (povídka)

Hudba:

Pino Donaggio

Střih:

Graeme Clifford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *

  Předlohu, zvolna navozující znepokojivou atmosféru, jsem četl a líbila se mi, i když nebyla nic extra. Filmová adaptace zvolnila tempo natolik, že než o horor jde o pár hororových okamžiků utopených v moři artové nudy, hrající si se střihem a červenou barvou. Silným plusem jsou nehostinně působící Benátky, kde se na každém rohu loupe omítka.(25.3.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Je opravdu zajímavé, jak se z poměrně slabé povídky (ten závěr se k celému příběhu jakoby nehodil a docela mě zklamal) dá natočit tak dobrý film. Du Maurier je mistryně charakterů svých postav a velmi kvituji, že to film dokázal podchytit. Přesně takhle si představuji mysteriózní film, s dobrým scénářem, dobře vykreslenými a zahranými postavami (hoteliér je grandiózní), skvěle vybranou herečkou v ženské hlavní roli (Julie Christie je úžasná v jakémkoliv směru), parádní kamerou, pohlcující atmosférou, dobrou hudbou, střihem a šíleně kudrnatým Donaldem Sutherlandem. Prostě parádní film, který na míle poráží literární předlohu. Měl-li bych vyhledávat negativa, kdyby se mi chtělo, mohlo by to být trošku kratší a pokud se to opravdu točilo v Benátkách, tak jsou teda Benátky pěkně hnusné město...(20.8.2012)

 • Slasher
  **

  Pro mě naprosto nepochopitelně oslavovaný film. Krom úvodu, závěru a vyhlášené souložící scény je to totiž nuda šeď, kde se skoro vůbec nic neděje. Nebo respektive děje se, ale není to zajímavé. Neoslovilo mě to ničím - žádná atmosféra, napětí pocítěno možná tak v pár sekundách, dýchala z toho taková ’rozbitost’ zapříčeněná nelogickým střihem. A potenciál Benátek je trestuhodně nevyužit. Nějaký "zlověstný pocit", intenzita, nebo podprahové signály, nezaznamenal jsem nic z toho. Nuda. Měl jsem dát na Rob Roye, který mi zakázal se na to podívat...(18.12.2010)

 • LiVentura
  ***

  Velmi atmosférické a pusobive, leč chybí tomu kompaktnější vyjádření..(3.11.2014)

 • Crocuta
  ****

  Stejně jako mi povídku "Teď se nedívej" později připomněli McEwanovi "Cizinci ve městě", jsou si svou atmosférou podobné i oba kvalitní filmy podle nich natočené - tenhle a "Podivná pohostinnost".(13.8.2007)

 • - The Times zařadil film na 18. místo ankety 100 Greatest Films. (Chatterer)

 • - Renato Scarpa, který hraje inspektora Longhiho, nemluvil anglicky. Veškeré dialogy četl z kartiček a nevěděl co znamenají. (Chatterer)

 • - V době vzniku filmu spolu Sutherland a Christie skutečně žili, díky čemuž je jejich slavná sexuální scéna natolik realistická. (Chrustyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace