Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Loch Henry (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Loch Henry

Při natáčení přírodopisného dokumentu v ospalém skotském městečku narazí mladý pár na pikantní příběh provázaný se šokujícími událostmi z místní historie. (Netflix)

kocik1

Při větším rozpočtu by z Loch Henry mohl být trhák ve formě hororu. Takhle skončil nápad jen vzhlížející se v Černém zrcadle, do jehož námětu tak úplně nezapadá. Ale i tak je tahle skotská Lochneska hodně dobře koukatelná. 78% ()

jedna_vrana

„DO TVOJHO FILMU, S LÁSKOU, MAMA“. Príbeh je výborný, thriller ako sa patrí, škótska príroda, už tá atmosféra je sama o sebe desivá. Močiare a nebezpečné zákutia, v ktorých miznú ľudia. Má to rýchly spád a nestačíte sa čudovať, čo nakoniec vypláva na povrch. Vlastne, až v tej chvíli sa začnete zamýšľať nad posolstvom tohto dielu - pohľad do Davisovej tváre hovorí za všetko. Mínusy? Ten mladý pár bol asi vybraný naschvál, ako dvojica najmenej sympatických ľudí v ročníku? Móda vybieleného obočia na mňa pôsobí desivo (ale, OK, asi tomu len nerozumiem). Druhá výhrada: nehodilo sa mi to do konceptu Black Mirror, bez intra by som to ani neuhádla. Možno celá šiesta séria bude "iná". ()

Ryuuhei

Mnohem lepší a záživnější než Joan je hrozná, bavila mě postupná gradace a atmosféra, která by se zejména k závěru dala přímo krájet. Kromě toho ale děj opět nepřišel s ničím světoborným. ()

Mrkvič

Opravdu jako jeden z nejméně vhodných dílů do série Black Mirror, ale i tak jeden z nejlepších dílů. Vytýkanou předvídatelnost nechápu. Když o příběhu na začátku nic nevím, tak se krásně a plynule posouvá. ()

SamVimes

Epizoda se opírá do fetišizace násilných zločinů v podobě záplavy dokumentů, podcastů i hraných adaptací, a to jak na úrovni jedince (cynický přístup k tématu u všech zástupců mladé generace v epizodě), tak i na úrovni mediálních platforem (znovu Streamberry). Loch Henry neobsahuje vůbec žádný sci-fi prvek, čímž z Černého zrcadla na první pohled poněkud vyčnívá. Pouze s tématem současných médií si sice vystačila i úplně první epizoda celého seriálu (o premiérovi a praseti), ale je to další srovnání, z něhož šestá řada rozhodně nevychází jako vítězná. ()

klukluka

Vynikající první díl šesté série Joan je hrozná se sotva drží v červených číslech a tahle věc, která se do tohoto seriálu dostala pro mě nepochopitelným omylem, protože se vůbec nesnaží vykreslit budoucnost, má bezmála 80 procent… Takže ne, já to mám přesně naopak a Loch Henry je dramaturgickej přešlap, kterej vrhá stín na celej tenhle unikátní projekt. Je to faul a hlava mi to nebere. ()

FilmysMartym

Loch Henry má naprosto pohlcující a melancholickou atmosféru skotských končin a já to prostě žeru! Nevinná touha natočit film, v teď již turisticky mrtvé lokaci, se nakonec vyklubala v dost nepříjemnou soukromou záležitost. Postupné zabředávání hlouběji a hlouběji do děsivého krimi případu, který otřásl celým městem už utichl, ale my se všechno pěkně postupně dozvídáme od geniálně zahraného a vtipného barmana. Pacing tohohle dílu byl pro mě ideální a finální odhalení fungovalo perfektně i díky mnohým náznakům v průběhu epizody, které si člověk s údivem zpětně uvědomí. A ještě líp to působí díky poctivě zvolené lokaci, protože díly situované v Anglii fungují o dost lépe než ty v USA, a řekl bych, že právě díky celkové povaze a charakteru Britů společně s jejich bohatou, ale zároveň i místy temnější historií. ()

iXtr3m3

Nečakal som veru rozuzlenie, aké sme dostali a to pridáva na jednej hviezde. Na druhú stranu, nie sú to štyri hviezdy ako v predchádzajúcich sériach, kde bola kvalita ďaleko vyššie. ()

Tristaver

Se "starým" Black Mirror to sice má společnou jen tu mrazivost; ale právě díky ní jde o parádní epizodu, které tak odpustím i tu úvodní roztahanost. ()

LachtanShows

Je celkem škoda, že epizoda s asi nejhororovějším nádechem v rámci celého Black Mirror nakonec nejde příliš do hloubky a spíš klouže po povrchu, oproti tomu si ale drží úctyhodnou atmosféru a každému musí být jasné, že novodobého Blair Witch se tu nedočkáme. V rámci celovečerní stopáže bych ale tenhle příběh, o něco víc rozvětvený, velmi rád uvítal. ()