Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

linger

Prijemne to teda nebolo, ale je to ten typ filmu (epizody serialu?) ktory divaka priklincuje k obrazovke a donuti ho este dlho po skonceni premyslat. Musim ocenit velky kus hereckej a reziserskej zrucnosti. Kupa lepiacej pasky na webkameru je moj dalsi krok. ()

Karbos

Tak si to shrneme, někdo vás natočí při autoerotice vy mu hned pošlete svoje číslo, utečete z práce vykradete banku a pak se pokusíte o sebevraždu a následně umlátíte chlapa k smrti WTF ?:D přemíra snahy šokovat je tu tak absurdní že i když se to snaží tvářit strašně drsně a reálně , zvrhává se to v parodii sama sebe. Buď se měli scénáristi spokojit s reálnějšími kontůrami a odvést s nimi lepší práci a nebo se to nemají snažit prodat jako autentickou reálnou situaci, která může potkat každého z nás :) ** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 3/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 4/10 viz profil ()

PeteBuck

Túto časť radím k najlepším z Black Mirror. Námet je klasika, banda neznámych sa upne na týpkov, na ktorých majú niečo, čo nechcú, aby niekto vedel, a tak ich, de facto, vlastnia. Prinútia ich hrať na prvý pohľad nevinnú hru, nikto z nich nevidí celok a každý je do hry zapojený podľa svojho druhu previnenia. A na koniec sa dostane iba Kenny, ktorého osud sledujeme a ešte jeden týpek, o ktorom nevieme nič, proste sa zjaví iba vo finále. Táto časť využíva súčasné technológie, nie je tam žiadne sci-fi, žiadna blízka budúcnosť. Proste a jednoducho slušný dej, koniec pecka, klesla mi pri ňom sánka, lebo to, čím sa Kenny previnil, som absolútne netušil (teda okrem tej masturbácie, ale to by nás asi naháňali všetkých). Herci slušní a Kennyho zúfalstvo je cítiť na každej minúte. Neviem, ako ostatní, ale nevedel som, či som niektorých z tých "vinníkov" mal ľutovať, alebo im proste povedať: "tak ti treba". Teraz si človek predstaví, že do pozície sudcu, poroty a kata, sa takto môže pasovať kde aký slušný hacker. Ale na niečo také musíte byť tiež dobrý úchyl. ()

moriero

Na tento díl píšu recenzi po mnoha letech, a protože jsem se dnes odhodlal si ho pustit znovu. A ve zpětném pohledu jsem prostě musel přidat jednu hvězdičku. Tehdy ve mně rezonovalo pouze jediné slovo: znechucení. Nad skoro každou zákrutou děje. A já rozhodně nevyhledávám snímky, které ve mně vyvolávají znechucení. Dnes jsem ale našel nové slovo. Destrukce. Dokonale vypointovaná oním vyděračem a dokonale zahraná dvěma hlavními protagonisty. A vlastně i ostatními pěšáky v této... ehm, hře na pravdu. A tak trochu i na pomstu oněm hříšníkům. A jak je něco dokonale ztvárněné, tak si to prostě nezaslouží průměrné hodnocení. Výš už jít nemůžu. Už ty 4 hvězdy byly vykoupené mým totálním rozložením na molekuly. Ta pátá by mě zabila. A páč naštěstí jen obrazně, vřele díl doporučuju. Aspoň v tom nebudu sám. ()

patmull

Black Mirror znovu ukázalo, že se neštítí absolutně ničeho a předvedlo pro mě asi nejvydařenější twist tohoto seriálu. Nejdříve z hlavním hrdinou soucítíte, protože to co dělal je vlastně normální a může se to stát každému. Ostatně bylo to rozhodně více nevinné než to, co provedl chlápek, kterého hrál Jerome Flynn, potom ale příjde závěrečný telefonát matky, který vás dostane do rospoložení, do kterého vás dokáže dostat jen tenhle seriál. Kladete si otázky, zda s ním (ač to co udělal bylo špatné) přece jen ještě pořád nesounáležíte, protože jsme přece lidi, nehledě na naši sexuální (byť úchylnou) orientaci... Zasloužili si "hrdinové" tohoto příběhu to, co dostali? ()

joemikes

Hm, tak palec nahoru za tenhle díl, už chápu ty zalepené kamery na noťasech mých kamarádů a kolegů, asi by jim rychle klesl osobní rating pod sociálně přijatelnou hladinu ***** ()

Hrr.nec

Pro mě teda asi zatím největší nářez ze všech dílů. Hlavně tím, že to není posunutý někam do budoucnosti, ale naprosto v aktuální době. By mě zajímalo, kolik lidi si po tomhle přelepilo webku, to by stálo za průzkum. ()

RavenSpector

Tak lidem, kteří se zvolí mezi trestným činem a odhalením svého temnějšího já zrovna tu první variantu, patří přesně to finální vystrčení prostředníku a nakopání do prdele. Zaslouženě. Aneb, kdož jste bez viny, hoďte kamenem. Želbohu, řekl bych, že kamení je nějak málo... ()

kuri-noha

Tohle je snad jediný díl Černého zrcadla, který nás ani zasazením ani myšlenkami neobrací k budoucnosti. Spíš poodhaluje nebezpečí, které číhá tady a teď. Strašně se mi líbí kamera a herec hlavní postavy. ()

pichta

Tento diel využil to čo poznáme teraz - mobily, notebooky, tablety a podobne... o to horšie, že tento diel sa asi najviac priblížil k našemu obdobiu, žiadna blízka budúcnosť. Žiadne sci-fi, ale realita. Opäť napínavé až do konca, kde bolo zase vyvrcholenie, v ktoré asi len tak nikto nedúfal, že sa stane. Ťažké vydieranie hnusným kyber spôsobom a nakoniec vytroliť? ()

collector

Veľmi aktuálny problém a perfektne spracovaná epizóda, ktorá nepotrebovala žiadne futuristické výdobytky. Divák je celý čas nepriamo navádzaný k tomu aby súcitil s hlavnou postavou no nakoniec zisťuje, že ten ''dobrý'' vlastne dobrý vôbec nie je a za to čo sa mu stalo si môže vlastne sám. ()