Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

Jinny

Jedna z epizod, kde je technologie pevně zakořeněná v tom, jak ji používáme už dnes. Příběh je cynicky zábavný a bohužel by nikoho nepřekvapilo, kdyby se nějaká podobná zpráva o zneužití notebooků a mobilů k tomu, aby si někdo připadal jako pán loutek, objevila hned zítra. Plus dávám za to, že je to jediná epizoda, ze které si můžete odnést praktické ponaučení - nikdy neposílejte po e-mailu problematické fotky a měli byste přelepit kameru u počítače, kdykoliv ji nepoužíváte. ()

GeusX

Epizoda, která se od ostatních odlišuje. Je totiž současná, žádné hi-tech futuristické vychytávky. Toto se v podstatě může stát (nebo se to děje) i dnes. Takže i více předvídatelné. ()

Lacike

Nerobte nemravné veci pred kamerou a keď už vás odhalia, tak sa tomu postavte čelom. So mnou by takto nejaký parchant nevyjebal a rozhodne by ma nedonútil robiť veci, ktoré nechcem. Nápad znova nijak originálny a prevedenie slabé. Postavám som ich utrpenie prial a akurát som sa na ich blbosti občas trochu pousmial. Inak to bola nuda. 4/10. ()

ALIENka_

Sákra tak tohle bylo něco. Sice to není úplně originální téma, na čemž si tenhle seriál zakládá, ale na to seru, tohle bylo kurva dobrý. A na konci úžasnej plot twist s trollfacem. Skvělý herecký výkony a ta scéna v tý bance byla hodně intenzivní. No jo, co by lidi neudělali pro to, aby jejich kostlivci ve skříni zůstaly skrytý že. ;) Hodnocení: 9/10 ()

st.ranger

Osobně bych čekal větší přesah za páchanými činy a důvody, jak byli vybráni poslušné oběti, ale opět Black Mirror nezklamalo a naservírovalo jen patos odkazující pravděpodně na hysterii spojenou s hacknutou kamerou. ()

filmsim

Konečně Netflix dokázal, že je tou správnou volbou na produkování nových epizod Black Mirror. Po prvním a druhém dílu 3. série jsem nebyl, i přes jisté režijní kvality, zcela přesvědčený, ale tímto třetím dílem mi Netflix připomněl vše, co mi přijde na tomto seriálu tak výjimečné a intenzivní. Dokázal ve mně probudit velmi podobné pocity jako u zcela prvního dílu tohoto seriálu, který ve mně ještě dlouho po shlédnutí rezonoval. Strach a beznaděj všech zúčastněných je zde tak skvostně podaný a uvěřitelný, až z toho mrazí. Zarážející je to o to víc, že svět prezentovaný v tomhle dílu není žádnou technologickou vychytávkou odlišný od toho našeho, a proto je vše ještě nepříjemnější a to v tom nejlepším slova smyslu. Vcítit se do né úplně kladných postav není problém. Vždy bylo pro Black Mirror výsadou neprezentovat postavy jednotvárně s jasně vykreslenou charakteristikou na ty hodné a zlé, vždy se postavy prezentovali jako skuteční lidé ve vší představitelné odpornosti a blahosklonnosti. Realističnost tohoto dílu je tím největším pozitivem. Dialogy nepůsobí uměle, vše je nám velmi povědomé a o to je to celé mrazivější podívaná s výborným završením, které celkový dojem ještě vyvyšuje nad pouhý nadprůměr. Hlavní postava byla nepříjemně lidsky zahraná mladým Alexem Lawtherem, který je pro mě opravdový herecký objev. Takovéhle ucelené, režijně i herecky dokonale zvládnuté epizody dělají z Black Mirror nejlepší seriál ve svém žánrovém odvětví. 9/10 ()

Trevor

Nástrahy internetu a vydieranie ľudí, ktorý sa previnili voči morálke anonymnými útočníkmi. Najlepšou dilemou tejto časti je otázka, kto z nich bol vlastne horší, či ľudia ktorý sa previnili alebo tí, ktorí im za ich vinu zadávajú úlohy. Alex Lawther vie úlohu outsidera zahrať veľmi dobre, čo dokázal už v seriály The end of the f***ing world a spolu s Jeromom Flynnom z Hry o Tróny podali strhujúce herecké výkony. ()

honajz2

Já proti Black Mirror jako takovému nic nemám, ten koncept a la Krajní meze nebo Twilight Zone se mi líbí, jenže tohle je tak strašně přehypovaný seriál, že mi to brání si k němu vytvořit jakýkoli vztah. A ve většině případů čím vyšší hodnocení jednotlivá epizoda má, tím míň se mi líbí. Nemůžete se mi divit, od epizody, co má 88% (a 4 348 hodnocení), očekávám fakt něco velkého. Proto jsem taky zklamaný, že jsem dostal průměrný thriller, který je průměrně natočený, průměrně zahraný (až na toho teenagera, který se sice svým kamenným výrazem hodí do The End of the Fucking World, ale když se snaží o další emoce, je to celé na smích), má průměrnou atmosféru a průměrnou zápletku o kyberšikaně, která je v dnešní době dost oblíbená a Shut Up and Dance nepřišlo s NIČÍM originálním nebo svým. Tak jsem čekal na tu úžasnou geniální pointu, o které se tu tak často básní (btw neznal jsem ji, kromě obsahu jsem o téhle epizodě nevěděl lautr nic, kdyby se náhodou někdo ptal) a sice jsem nedostal tu nejočekávanější, ale teoreticky žádnou. Pořád jsem čekal nějaký zvrat, že se to celé obrátí o 180°, ale tady jsem dostal něco, co... já nevím, prostě předpokládat se to dalo a po dokoukání jsem si pro sebe řekl jenom "no a co". Navíc to ne vždy dává smysl, kdo za tím vším stál taky nevím (SPOILER policie? jiné pedofilové, kteří svoje činy hodily na ty "slabší" nebo na úplně nevinné lidi? To druhé by vlastně vůbec nebyla špatná pointa a možná to tak i autor zamýšlel, ale poznat se to z toho nedá... KONEC SPOILERU) a celkově z toho prostě mám jenom průměrné a nevýrazné pocity a časem asi i zapomenu, že jsem to vůbec viděl. A to by se mi u něčeho, co má 88% při tolika hodnoceních stát asi nemělo. A ani k žádnému (byť jen) pokusu o přesah a myšlenku zde vůbec nedošlo. Možná je chyba ve mě, že "genialitu" tohohle seriálu nejsem schopný docenit, ale až na 3-4 epizody mě to prostě neoslovilo a asi s tím brzo seknu. Ještě zkusím tu příští epizodu, která tu je taky docela oblíbená, ale jestli mě trošku výrazněji nezaujme ani ta, tak asi pro mě nemá smysl koukat na Black Mirror dál. Slabé 3* ()

Martrix

Jsem dobrej chlap...za normálních okolností. Možná v tom se skrývá ta největší hrozba. Není to věta, kterou se vrazi, násilníci a úchyláci snaží vzbudit dojem, že až na nějaký zkrat, libůstku, nebo slabůstku, jsou vlastně normální? Tvůrci rafinovaně vložili výkon morálně obhajitelné odplaty, do nesprávných "rukou". Tím lehce odvedli pozornost od obecně známé hrozby kyberšikany jinam...na temnější místa. Za to jsou body navíc. ()

kocik1

Od začátku se mi zdál tenhle díl jako nejslabší, nejspíš proto, že se vlastně nejedná o žádnou scifi z daleké budoucnosti, nicméně závěr to posunul opět nahoru. No a pointa? Hned jsem si řekla, že tu kameru na noťasu, kterou stejně nepozžívám, pro jistotu přelepím. A možná i uvážím, jestli je rozumné mít mobilní telefon.... Můj chlap ovšem na to, jak se rozmyslím, nečekal. Přelepil ji, ještě než doběhly závěrečné titulky. ()

Helmutek

Fuj, tenhle díl mě totálně rozebral. Rozerval. Zničil. Ještě několik dní po něm se to ve mně mlelo, motalo se mi to v hlavě a vůbec mi z toho nebylo hezky. A nejděsivější a nejmrazivější na tom je, že tohle se určitě už dělo i děje - mám teda vlastně já sám vůbec zameteno před vlastnim prahem? Protože ono už možná včera bylo pozdě na něco takovýhodle myslet... (POZOR, TROLEJ) Ten příběh se odvíjí pomalu a postupně, začíná to hrozně hezky, všechno vypadá úplně normálně a bezproblémově, a postupně to začně nabejvat úplně paralyzující hloubky a šířky a vejšky, jako takový monstrum z těch nejhorších nočních můr, co schovaný někde v ustupující mlze začne postupně nabejvat na tvaru, a každou další chvilkou je to horší a děsivější a člověk už dávno ví, že to skončí strašlivě, ale ono to přesto pořád nepřestává a pořád se to zhoršuje... A tahle postupná změna se děje, aniž by se vlastně nějak výrazně změnil styl vyprávění nebo pojetí. A tu mojí úzkost ještě umocňuje to dilema, kdo je vlastně vinnej víc - ten, kdo někoho vydírá v rámci (jím definovanýho(!)) vyššího principu mravního, nebo ten, kdo si třeba občas objedná kurvu? Dá se to vůbec říct, a má se to vůbec porovnávat? A můžu se vůbec určit do role, která o tom může rozhodnout? Nepochybný ale je, že svět JE plnej lidí, který na sebe tyhle role bere a brát bude, takže jediná obrana proti tomu je asi nedělat věci, který by mi zničily život, kdyby se o nich moje okolí dozvědělo - minimálně to nenechat na těchhle samozvanejch soudcích. Ono to asi je tak trochu očividný a samozřejmý pravidlo, internet nás ale bohužel staví do úplně jinejch pozic, aniž bysme si často uvědomovali, že tam vlastně už dávno jsme. Samozřejmě je otázkou, jestli to následný společensko/rodinný stigma ("to je ten, co si objednává kurvy/co chodí do bordelu/co rasisiticky vtipkuje") je odpovídajícím trestem za prohřešky viníků, nebo jestli díl týhle lidský destrukce nejde i za mírou společenskýho pokrytectví (nějaký tajemství má každej, a je jednouchý se tvářit, že se to týká jen těch druhejch-těch, na který se přišlo). To samozřejmě nijak nesnižuje očividně zvrácenou a opovrženíhodnou pedo-úchylku hlavního hrdiny, která se naplno potvrdí až v posledních minutách filmu, a jejíž děsivost a hrůzostrašnost asi nebude zpochybňovat nikdo. Jakkoli šokující a vlastně mrazivý zjištění to pro mě bylo (dyť on sám byl ještě vlastně dítě!), tak až vlastně díky tomu se nakonec ukáže, že celej ten řetězec vydíranejch "obětí" s různou mírou "závažnosti" prohřešků (teda podle měřítek vyděračů) byl vystavěnej jen díky Kennymu a jeho finálnímu sokovi v tom posledním boji na život a na smrt, že celý to bylo zkonstruovaný jako trest pro ty nejzvrhlejší, nejodsouzeníhodnější a nejhorší úchyly. Ti ostatní jen dělali mezičlánky, byť i o nich to vyděrači nakonec všechno zveřejnili - byli "jen" částma toho obludnýho smrtícího totemu, na jehož vrchol byl posazenej až Kenny s tim jemu podobnym. Pro tyhle dvě "hlavní postavy" řetězce ale přijde (kromě samotnýho zvěřejnění) ještě další trest, a to takovej, kterej jim podle vyděračů náleží - trest absolutní, po kterym nastane smrt buď fyzická (pro toho slabšího) nebo společenská (pro toho, co souboj přežije): Za prvý mu na kontě kromě pedofilie přibude navíc ještě vražda, a za druhý to společenský zdiskreditování je v podstatě doživotní, natož třeba v kruhu rodiny (to kdyby třeba oficiální trest ve vězení nakonec náhodou nebyl nijak fatální). Příběh teda končí totální destrukcí (vztahovou, psychickou, společenskou, fyzickou - vodevr) na všech úrovních, a to i u lidí nebo dokonce dětí, do kterejch by to člověk třeba nikdy neřek - dyť on na začátku tý holčičce tak hezky přines tu zapomenutou hračku... Tak je to ale asi dycky, co. Při závěrečnym rozhovoru, kdy zoufalej Kenny v panice řiká, že se jen kouknul na pár fotek, tam se mi chtělo brečet. Protože dneska je doba, kdy se na nějaký takový fotky dá podívat až moc snadno - bez toho, aniž by člověk musel tušit, co vlastně dělá nebo kam to vede (jasně, pedofilie je přece jenom ještě pořád někde jinde a v žádnym případě to nijak neobhajuju ani nezlehčuju). Jo - a hercům (předevšim Kennymu a jeho nucenýmu parťákovi/řidičovi), těm patří absolutorium. Naprosto; to, co předvedli, bylo nic než ryzí a autentický zoufalství. () (méně) (více)

Ryuuhei

Něco na způsob modré velryby, akorát s vydíráním. Od Národní hymny je to první epizoda, která by podobně navozovala neustálé napětí a očekávání - a to je prostě to pravé ořechové. Po minulém dílu jsem potřeboval něco na „rozveselení“ a dostal jsem akorát další perdu. Jak jinak? 95% ()

ZeroCZ1233

Nemám slov. Stejně jako v první epizodě celého seriálu se i zde podíváme na téma vyděračství, ale zase z úplně jiného pohledu, ale s rukopisem Black Mirror. V tomto případě bude mít konec ale mnohem větší dopad. Skvělé herecké výkony samozřejmostí (Bronn of the fucking Blackwater potěšil), přesah také, zatím nejlepší epizoda této série. ()