To čeho jsem se bál, že dvojka bude strašná a možná až nekoukatelná se naštěstí nestalo, ba dokonce to možná o něco málo ( půl hvězdičky ) předčilo i jedničku. Když se nad tím tak zamyslím, takto bylo něco jako Ochránce akorát že se hlavní hrdina převlíka za starou tlustou a černou ženu. A o co že to tedy bylo trochu lepší než jednička? Takže určitě to bylo dětmi, které se tu vyskytují ( například malý chlapec, jenž skáče snad odevšud ), více vtipných scén a především Martin Lawrence, který se do své role více vžil a je velmi vtipný. Dále mně velmi potěšili herci, které jsem mohl zatím poznat pouze ze seriálů například krásná Marisol Nichols ( 24 hodin season 6 ) a nebo snad vynikající Mark Moses ( Zoufalé manželky ). Ovšem je zde něco, co se mi jako v případě jedničky nelíbílo a to byl konec, jako by si ho scénáristé na rychlo vycucali z prstu. Ale na nějaké ty nedostatky jde o velmi podařenou komedii!(22.5.2007)

Když film začínal děsila jsem představou trapné holywoodské koniny, které jsem věštila odpad. Děj mě celkem mile překvapil a své tři hvězdičky jsem udělila za příjemný humor. Akorát role malého tříletého kluka byla mírně řečeno přitažená za vlasy ... kdo to kdy viděl, aby se dítě bavilo padáním z výšek na zem a dospělí tomu jen s milým úsměvem přihlíželi?(30.3.2013)

• Kryton

Dvojka odpadu?! Tak to bude pokračovat i mé hodnocení. Hodnocení 2: Odpad!(29.11.2008)

Nevim jak vy, ale asi jste neviděli agenta v sukni, a děláte jenom ze sebe trotli, ale byl výbornej , tak podle vaseho hodnoceni se na nej radsi podívejte a nehodnotte neco, co jste nevideli!(24.1.2010)

Tak tohle přesně jeden z těch filmů, kde dvojka je lepší než předchozí díl. Lawrence v převleku Bábiny stále v dobré formě. A celkově to bylo vtipnější než jednička. Ještě do toho sexy Emily Procter, skvělá Chloe a k tomu ten pěkně napsaný konec. Tak jsem byl spokojen, ikdyž samozřejmě pořád mluvíme o americké komedii, kde se najde hodně blbostí. Ale pro mě příjemné překvapení. 65%(17.7.2011)

• - Pes Pancho se ve skutečnosti jmenuje Danny. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických státech Kalifornie a Louisiana. (Terva)

• - Chloë Grace Moretz, která si zde zahrála malou holčičku jménem Carrie, ztvárnila později dívku se stejným jménem v hororu Carrie (2013). (LuCaSh)