Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Zombo

Toto nechtěně směšné béčko, spadající pod žánr parodie sci-fi a fantasy, je jeden velký kýč a omlouvá ho jen rok vzniku (kdo ví, třeba bych ho před 20 lety také žral jako jiné akční "klasiky" 80.let). Flash Gordon je možná výborný komixový hrdina, ale v tomto zpracování působí víc jako trapný manekýn, než eso, co zachraňuje Zemi. Jo a pardon, neodpustím si to, hudba od Queenů je místy až úděsná. Film výhradně pro nostalgické pamětníky a béčkofily, dvě hvězdy dávám jen za pár snesitelných scén a hezkých žen. ()

Mitopus

Flash Gordon, co dodat? Skvělá scifi pohádková podívaná plná nádherných kostýmů, barevných skvěle provedených scén, včetně technických zařízení a plavidel, a v neposlední řadě zvuky a soundtrack, prostě FILMOVÝ KOMIKS jak má být! V tomhle filmu není místo pro hluboké myšlenky a příliš komplikovaný děj, hlavní stránkou je vizuálno a klasický příběh o záchraně Země a milované krásky před mimozemským tyranem. Na nudu prostor prostě nezbývá. Škoda jen, že nedali víc prostoru generálu Kale, byla krásně zlá :) Jsem velmi zvědavý, jestli natočí ten diskutovaný remake, ale úhlový vektor Měsíce mi stejně říká, že těžko dosáhne kvalit verze z roku 1980. ()

SMJSmoK

No tohle je opravdu strašné:-D ...jedna hvězda za vtipnost, druhá za Queen (i když nechápu, jak se tak dobrá kapela mohla snížit k tomuhle) ()

dessa

Tenhle film se mi strašně špatně hodnotí, na jednu stranu je to pro mě klasika mého dětství, na druhou stranu jsem si to nedávno pustil znovu a přišlo mi to neuvěřitelně nudné a suché... ()

IronFan

Tenhle film jsem měl opravdu rád, jak jsem byl malý. Dnes se sice člověk zasměje nad efekty a příběhem, ale pořád to potěší toho malého klučinu v každém z nás. ()

RajAthen

Neodkáži odhadnout, nakolik to tehdá mysleli tvůrci vážně, obávám se, že docela dost. Výsledek vážně brát nejde, ale člověk se u něj docela dobře pobaví. Řada skvělých hlášek ("Oženíme se s ní a naše potomky budeme posílat na Zem, aby ji znovu obydleli.") a totálních klišé. Na druhou stranu hlavní hrdina hraje jako hráč amerického fotbalu (kterého má na druhou skutečně má představovat) a jeho stále stejný výraz po čase krapet omrzí. Skvělí jsou pak sokolí lidé (nebo jak se jmenují), když jsem část filmu slyšel v originále, pobavil mě překlad povelu "Dive" jako "Potopit", což ve scéně vysoko v oblacích příliš smyslu věru nedává. Jinak finální scéna, kdy hrdina zmaří svatbu, přesně se trefí do hlavního zlouna a zacrání tak galaxii, aniž by fackticky hnul prstem je skvělá. Ovšem pozor, konec má tento opus otevřený! ()

Shaleman

Jestřábí lidé, robin hood, galaxie, queen a americký fotbalista zachraňující zeměkouli - nehorázně zábavná kombinace v latexovém vydání:D ()

Acrobat odpad!

Flash, ta-táááááá, Flash, ta-táááááá! Ovácie nad škrupulóznym poňatím paralely budúcnosti sú plne na mieste. Mladšia generácia (me) muse adostať facku od prichádzajúcej matky (old generation), ktorej jedno oko stačilo na to, aby pripomenula - "aha - to je Ornella Muti". Isteže, dovtedy som sa snažil prísť na to, kto to je. Taký známy face. Povedať, že efekty sú na nič sa dá, ale rozmanitosť kostýmov, farebnosť, dejovosť, fantázia ako celok pôsobí príjemne, usmievavo a uveriteľne. Šípil som to počas celého sledovania, ale akoby si z neho bral príkald Piaty element (farebnosť, kostýmy, uletený príbeh). Sexuálne motívy berieme, chceme však odpoveď na Borské chrobáky. Ćo sú, ale hlavne ako fungujú. Komix nepoznám, nestojím o to, a nie je to ani za potreby. Flash gordon dobre znie, gayový hráč amerického futbalu je základom. what you´re ask for?! Šialeniny, pane, šialeniny. Uf, či sme ale uletení. Neskutočné peklo, čarovná fazuľa a lietajúci archanjeli. Čo dodať, Einstein je a bude najlepší. (videné 13.11.2010, vďaka ČT1) ()

Psycho.R

Pamatuju se, jak jsem měl konec filmu tajně nahranej za filmy s Budem Spencerem, protože jsem měl zákaz se na to dívat, ale teď už mě to tak nebere. Asi je to divnou stylizací, nevim. ()

ktL

Jedno z nejlepších sci-fi s parádním hudebním doprovodem a bezchybným vizuálem. Dá se říct, že je to asi největší úlet, který lze v daném žánru vidět - většinou opravdu odporné postavy, kýčovité love story, šílený vědec a ultimátní padouch, kterého by se bál i Mike Tyson. Hlavním hrdinou, který samozřejmě všechny zachrání, je (jak jinak) hvězda amerického fotbalu... tenhle neskutečný mix se navíc tváří vážně a stojí na srovnání dvou "zpravidla lidských" faktorech - lásce a nenávisti. Inu, mně se to líbilo. 80% ()

Shakaar

tak přiznejte se...kdo se z vás při pohledu na tento film nepotrhal smíchy...ano, je potřeba na to mít tu dobrou náladu, sednout si s partou stejně ujetých lidí a královsky se bavit :D...jinak to nejde...film se nebere vážně, už jen ta hudba tomu dodává šmrnc, nadruhou stranu místy děj hodně vrzal, závěr to ale vynahradil... ()

Armin82

Fantasy spíš průměrná ne-li podprůměrná,bez výrazných hereckých výkonů ani oslnivého scénáře,ale minimálně za ten soundtrack--->50% ()

vincchuppo

Fuckin' Classic! Zizi approves! Gina recommends! Vinc orders! Nejlepší britský fantasy/sci-fi ever made! The most epic journey in da space! Queen soundtrack!!! Sam J. Jones as Flash Gordon! No prostě největší záležitost! Výborná zábava, super hlody a hlášky, epická výprava e speciální efekty! Megatuny super-zářivých kostýmů a modelů! Našlapaná seismická akce! Sexy princezna, that horny bitch! Flash, aoóóó!!!! ()

Jaxx84

Z nostalgie, kterou mi vybavil snímek Ted, nemůžu dát méně. Bože, kde jsou ty časy, kdy jsme na základce seděli přikovaní v lavici a civěli na starou Teslu s videem z východního Německa a hltali tuhle šílenost :-) 6/10. ()

Karmin

Když se na to člověk kouká jako na parodii, tak je to vlastně dost super. Jako specialitu navíc oceňuji kostýmy a design vesmírných lodí, který nereflektuje scifi doby svého vzniku, ale skutečně je spíš poctou komixům 30. let ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu