Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Thovt

Flash Gordon, quarterback, New York Jets! myslel jsem, že takový skvosty se točej jenom na východ od Bosporu, ale umělci v čele s nepřekonatelným Samem Jonesem mě přesvědčili o opaku. jenom pro úplnost: pokud tenhle film nesledujete s bandou kamarádů a pivem v ruce, uberte si z mýho hodnocení tak 80% ()

Aywes

Extrémně béčkový sci - fi nářez. 80. léta byla prostě úžasná, co se týče filmů. Nic se nebralo vážně a mělo vše skvělý soundtrack. Pořád je to perfektní film, co si pamatuji už od mala. Pokud nebudete brát moc vážně některé scény, tak se budete dost bavit. Queeni dokonce složili pro tenhle film soundtrack a to je už samo o sobě velmi působivé. " Flash, a-aaaah. He is a miracle!" ()

baclajean

Na to, že je to film z roku 1980, je to pozerateľné scifi, efekty mi miestami pripomínali prvé časti Hviezdnych vojen. Celkom ma prekvapilo, keď sa na scéne objavil Timothy Dalton, no a Mingova dcéra dodala filmu ženskú krásu. Pred 30 rokmi sa táto snímka musela pozerať veľmi dobre. ()

vodkasesemte

Dnes odpo jsem viděl další příběh bohatý na dialogy. Možná je čas se rozloučit! - Inhabitants call it Earth. How peaceful it looks - Will you destroy this Earth, your Majesty? Later. I like to play with things before annhilation - Vy si děláte prdel - Mluvící socha, už jenom chybí temná hmota! - I can offer you nothing except my loyalty - We prize nothing more highly (to je dokonalý) - This Ming is a psycho - Live and let live, thats my motto (pýča) - Why do you attack us? Why not (se im líbí)? Pathetic earthlings. Hurling your bodies (out) into the void without the slightest inkling of who or what is out there - If you had known anything about the true nature of the universe, anything at all, you would have hidden from it in terror - Klytus (Ryctus) - Are your man on the right pills? Maybe you should execute their trainer - ta Mingová je docela kus - Please, give him to me. Your appetites are too dangerous. I refuse (správně) - Fly back to your kingdom. You may see me sooner than you think - Lying bitch - Dont you love me? - I dont trust you - Ta je nádherná, miluju dominy! - Trochu mi to připomíná Unreal - Look. Water is leaking from her eyes. Its what they call tears a sign of their weakness - Černý slunce, get sleep - I m a fool for you, Aura (no to teda seš, taková čubka). Syberia again, same place, next weekend (tak ted to už chápu)? I can hardly wait (má podobnej hlas jako izraelská princezna krásy a luxusní zadeček) - Put this uniform on before the Lizard man (lizard ppl) come - Every thousand years I test each life system in the universe. I visit it with mysteries, earthquakes, unpredicted eclipses. Strange craters in the wilderness (Sibiř 2015) - If these are taken as natural, I judge that systém ignorant and harmless. I spare it. But if the hand of Ming is recoěnizes in these events, I judge that systém dangerous twice. I call upon the great god Dyzan (Satan) to our muttual pleasure (kdo je pak on, Sauroman) - So its my fault Earth is being destroyed? Precisely, doctor - I thought it might amuse you to know this before your mind is gone - A zase je to více o dialozích a budoucnosti, která vás čeká, než o akci, která muže uspokojit jen nadr homosexuála - We are just empting your mind - My mind is all I have. I have spent my whole life trying to fill it (tak todle je vážně smutný, i když v mym případě to nebude na škodu, nechám si vyšukat mozek tou jeho kundou) - Reprogram now. Dont fill him with anything above level three. His human mind cant take it (to sem už dávno nepatří) - Připomíná mi to i Star Wars - Careful, darling. Its extremely sensitive, like me - Planet Aquaria - My father keeps them fighting constantly. Its a really brilliant strategy - Why dont they team up against him? - Cythera. Secret pleasure moon. I have a little palace there, just for two - Many brave man died to bring it here from the Galaxy of Pleasure - It make you nights with Ming more agreeable (nějaký afrodiziakum) - Dont you have telepathy on Earth? - You will have to persuade me much better than that - Fake him out. How? Girls know how - Oh my God, this girl really turning me on… I didnt quite get that (všechno jí vyžvan) - Agent Zarkov. Ted nám ukázali, jak vymejvaj ve skutečnosti mozky. Já se na ten film dívám zpětně z budoucnosti, kdy už znám pravdu, kterou si ostatní přinejmenším nechtějí přiznat. Level 6. - Ming má svoje potřeby - Scéna z posledního Bonda - I love initiations - Test of manhood. Choose your passage, into this world, or the next - May Arbor guide you. Von tam strčí ruku, to si pamatuju! A kousne ho to, debila! - Spare me madness - That was extremely moving. I do sometimes keep a promise - You are playing with fire, Aura. Of course, I am - Does anyone ever trust her twice? Mně se líbí taková, jaká je - Do you know why it failed? I going under. I started to recite Shakespeare, the Talmud, Einstein, anything I could remember. It armoured me (a jsme u toho – to je ten duvod, proč demoni posedaj převážně děti a v dnešní době takřka vše, co si nedokázalo vytvořit dost silný osobní štít, když bylo peklo otevřeno na zemi) - They couldnt wipe those things away. You cant beat the human spirit - Hezký, tudle scénku si taky pamatuju, od tý doby mám asi upřednostnuju vanilkovej sex. Má perfektní zadek, to je sen! - This lying is a such a waste of time Hele, kde se vzaly slzy? - Your jealousy has made you mad - Confess and we wont hurt you. We dont like doing this at all (řekl bych, že ji to baví jako mě se na to dívat) - Execute her? No. To kind. Aura will be banished to Frigia after my wedding. One year in a cavern of ice will cool her blood. Perhaps we will marry her to someone worthy of her treacherous nature - Proč si to nerozdáte jako chlapi než sahat do nějaký díry! - Death is certain, but only after tortured madness. How long? It depends on your strengh. - One move and you looking for a new prince! - Platí tam čas - This place is a lunatic asylum - Time remaining before the moon crashes on Earth. 14h 9m 20s - You know Mings law. Outside his kongdom the hunter becomes the hunted - Traiotor! Save your breath - Ming the Merciless (Xerces), ruler of the universe, I offer you kingdom - Why would you do that? Bcs you are a hero, who better to rule a kingdom? - Your MOON is very close now. Earths end might come within hours - Ne, to není možný. Včera jsem si přečetl titulek s obrovským měsícem na titulní straně NY Times - Jesli je todle náhoda, stejně jako všechno ostatní, tak já jsem vážně nemocnej (blind justice, Diké a Themis) - After the earthquakes and tidal waves they wount be the same human beings, they will be more tractable, easier for you to rule in the name of Ming (tu nabídku dostal každej, kdo se neska dřží u vlády, a kdo ji odmítl, toho zprovodili ze světa nebo mimosoudně popravili) - You mean slaves? Lets say satisfied with less - We have decided to marry her. She is exceptional. We will breed with her and send our progeny back to populate your Earth (potomky padlých andělu) - Kolikrát ten příběh ještě budete muset slyšet, abyste ho brali vážně? - Do you really prefer death than a kingdom? I woud rather see you on my side than scattered into atoms - But as you wish (svobodná volba) - Leave the Earthling here to his doom - He always drinks a power potion before he makes love (zpřeházel koncovky) - My father has never kept a vow. Keeping our word is one of the things that make us better than you - All creatures will make merry under pain of death - Charge the lightning field - Its suicide. No, a rational transaction. One life for billions (thats bullshit) - You must come from and hell of a planet. Not too bad - Černá krev - Do you, Ming the Merciless, Ruler of the Universe, take this Earthling Dale Arden, to be your Empress of the Hour? To be your Empress (to slyšim poprvý, stejně jako earthling) - Do you promise to use her as you will? Not to blast her into space until you grow weary of her? I do. I do not! (hned bych se ženil) - With this ring I thee wed - My life is not for any earthling to give or take! - I m a New York City girl. Its a little to quiet around here for me. () (méně) (více)

_Irbe_

80%. Nechápu tak nízké hodnocení zde na CSFD. Vždyt je to taková klasika s ohromnou dávkou nostalgie. Titulní song tady do nebe vyzdvihává snad uplně každý, a to právem. Flash áááá zná každé malé i "velké" dítě. Výběr herců v čele s Maxem Von Sydowem je přímo vynikající a charactery jsou taky užasné a pohádkově vtipné (zejména Clytus). O to míň se mi však líbíl představitel Flashe, kterému trochu nablblého fotbalistu věřím, ale nevypadá to, že by hrál :). Od začátku do konce super zábava, která si dle mého názoru na nic nehraje a je to spíše bláznivá komedie než vážneji braný snímek . ()

Belerofon

Kultovní záležitost v mezihvězdné éře. V mládí film s největší ohratelností, až jsem byl varován, že poškození videopásky se trestá...Max Von Sydow jakožto zlý a značně imperiální vládce a jeho dcera, do níž jsem se pochopitelně v mládí zamiloval a nějak nepobíral, proč ji Flash za boha nechce a raději tu druhou...Každopádně osobní záležitost, globálně vzato skorohovadina největšího kalibru... ()

Andre.w

Geniální záležitost. Tak tahle sci-fi byla rozhodně natočená s láskou, možná je to jakási pocta sci-fi filmům 60.-70. let, neboť triky jsou na tu dobu dosti jednoduché, ale ta hudba. Na to, že elektronika v době natočení byla ještě v plínkách, tak to z ní i dneska perfektně. Rozhodně doporučuju sehnat si soundtrack, kterej je vážně skvělej. Podíleli se na něm Queen a přestože je nesnášim, tak úvodní píseň Flashe Gordona se jim hodně podařila. Nejlepší je pustit si film v původním znění, v opačném případě o dost přijdete a navíc ta angličtina není těžká. Flash, aaááááááá...will save the universe. ()

rajot

Značně nepovedenej mix Hvězdnejch válek, Supermana, Planety opic a Nekonečnýho příběhu. K tomu triky jak z dílny 13-letejch dětí, silně dementní scénář a nesnesitelnej hlavní hrdina, kterýmu už od začátku sami a dobrovolně přejete krutou smrt. Hodně krutá stupidita, hodnotím vysoko! ;) ()

Patr1k

Flash-a som dopozerával na 4x , to sa proste nedalo udržať nesmiať :P , ale treba uznať, že nápadov tam bolo kopec, takisto masky, farby, hudba, to všetko ušlo, no dialógy a "efekty" , to bolo už o inom , ako klasiku to uznávam, ale už to nepotrebujem vidieť znova :) ()

Dream Dealer

Bezva retro biják, se skvělou hudbou queenů. Záleží na tom, zda tě ty absurdity pobaví nebo odpudí. Přesto je to plné bezva nápadů - třeba scéna s pařezem ()

The_God

Poměrně praštěný film, ale koukalo (a hlavně poslouchalo) se mi na něj dobře. Je zde sice klasické pohádkovské schéma s hlavním nepřítelem na jedné straně, hrdinou na té druhé a pár přeběhlíky na konci pomáhající hrdinovi, herci nebyli úplně z nejlepších, ale to mi nijak nevadilo. Na nedělní dopoledne dobrá volba, zvláště pokud jste, jako já, fanoušci Freddieho end hiz bojz aka Queen. ()

Carnosaurus

Flash Gordon je masér. Ornella Mutti je nádherná a film zábavný a skvěle ulítlý. Scéna, ve které to Flash napálí s raketou do paláce, je famózní. Je dobře, že snímek se nebere příliš vážně a vyhýbá se tak nechtěné trapnosti. ()

Scaevola

Správně "divný" soundtrack od Queen doplňuje nesmírně naivní výpravu do vesmíru s komickými figurkami a strašlivým imperátorem, který se nezmůže na nic víc než několik úšklebků. A zachráncem vesmíru je hvězda amerického fotbalu. Navíc stejné - možná i lepší - triky předvedla před více jak deseti lety i Barbarella, o Star Wars ani nemluvím. Vážně to snad nebral nikdo, což podporuje i množství více či méně nápadných vtípků. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu