Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Ibra

Po tolkych rokoch som sa dostal k tomuto filmu a nebanujem. Ako dieta sa clovek tesil, ze je v TV opat Flash a potom na neho narazi znova. ()

Mr.Dude

Naprostá ujeťárna, která má ovšem své kouzlo, baví od začátku až do konce a pro mě je to klenot béčkové kinematografie. Queen forever! ()

StarFsh

Toto a realistické Sci-Fi? Preberte sa! Je to len obyčajná rozprávka pre deti. Ak by to všetci aj takto deklarovali - ako detský film, zrejme by si toto dielko zaslúžilo aj vyššie hodnotenie, takto tomu ale nemôžem dať viac než 2.5* ()

Pavel.Kubik

Já se nejprve dostal k soundtracku, takže jsem si ten příběh ve své fantazii představoval asi 5 let, než jsem ten film viděl. A superzklamání. Čekal jsem něco úplně jiného a byl jsem doslova nasrán, co z té hudby vyrobili. Ale po asi třetím shlédnutí jsem si uvědomil, že hudba byla tvořena až k již "hotovému", a tudíž jsem se s příběhem smířil, a po asi 10. repríze se nyní již vždy dívám s chutí a dávám 5***** Škoda, že zde není vůbec jakýkoli odkaz na film "FLASH GORDON 2", což je ukrutná sranda. ()

Lazy87

Pohádka mého dětství s úžasným soundtrackem, teda spíš songem od Quen. Teda po hodně dlouhé době vidím, že je to šílený kýč. Ale to nic nemění. Taková parafráze na bílou válku. Hrdinové bez bázně a hany, teda zrovna Flash byl asi dobrý kurevník bez bázně a hany. Spousta načančaných modelek. Žádná pecka, ale pěkná pohádlka. ()

Alagaesie

Tak tenhle tune zná asi každej. U mě už to s filmem tak slavný není. Jo když se cesťák bojí lítat, je to fakt na pováženou. „Yes, we can!“ Tak odsud to má Donald Duck – od Zarkova… Jo, vzpoury bývají trestány. Ten Mingův prsten byl děsivej… Vesmírně-americkej fotbal vtipnej a navíc téměř úspěšnej. Kostýmy byly (na tu dobu) celkem hezký. Chudák Zarkov… Aura byla výborná svůdnice. Jaký přemlouvání? Stačí začít prudce klesat. Barin byl slizák, Clitus byl ovšem zmrd. Píšťala byla pěkná. V bažině bylo… Těsno. Super byl souboj na plošině. Trochu mi vadil lehce vyblitý „obraz“. Rocket skútr mě bavil. Skvělej souboj vně lodi. Voltar je supr cápek. Ááááá - ten hořící řídící panel(!). Probodlej Max von Sydow byl vtipnej. ()

TomAbrt

Tak za střízliiva bych tento film asi ani nedokoukal. Nebýt pisničky od Queen, která je naprosto úžasná, zřejmě by tento film skončill v odpadu zapomnění, což by byla ovšem škoda, protože natočit takovou hloupost stojí jistý herecký i filmoový talent a divák, který vydrží koukat až do konce si daleko více váží jiných děl. Pokud existuje peklo, tak vezte, že tam je i tento film na který vás budou nuit dívat se. ()

DarkSikorski

Jo... je to taková divná kombinace všeho možného. Jo... je to taková limonádička. Ale víte co? Pro mě osobně je to tak trochu srdcovka, protože to byl jeden z prvních filmů co jsem kdy viděl na VHS kazetě. Takže prostě... sdrcovka. ()

milous11

Na to z jakého je to roku, tak podle mě moc super efekty. Po dlouhé době jsem se opět na tenhle snímek podíval a jen jsem žasnul, prostě jak mě ten film nenechal vychladnout, v napětí mě držel celou dobu. ()

Welington

V alternativním univerzu bych byl nejspíš opravdu okouzlující dáma s pěknou prdelkou a podvazky, která díky svému půvabu a kouzlu a opravdu velkými, chvějícími se vnadami láme chlapům srdce, a pokud si natolik dokážu věřit, i když při pohledu do zrcadla zrcadlo omdlévá, tak věřím i tomu, že někde tam by byl Flash Gordon klasikou, jenž má na kontě pár zlatých glóbů. Ano, je to tak. Mně osobně se to zdá špičkové. Nechci, aby byla mýlka, nechci, aby mě někdo chápal špatně, ono je to opravdu hloupé, zvláštní a nedoladěné, ale na druhou stranu je to nádherně zpracované, zábavné dobrodružství, které svojí naivitou zaručeně dobře pobaví a hudba to vše podtrhne a vynese ještě mnohem výše. Pro mě další klasika, co má váhu. ()

iarda

Ten film je prostě blbý. Kýčovitě blbý.Od začátku do konce. Blbé kulisy. Blbé kostýmy.Blbé dialogy. Blbý scénář. Blbý, blbý, blbý. Až si jeden musí říkat, že banda Ferdy Rtuti se zaprodala do jednoho z nejblbějších sci-fi filmů všech dob. Filmu, který vrátil žánr o nějakých 40 let zpátky. A nejblbější je sám režisér Mike Godges je jen umělecký pseudonym rejži známého jako Ed Wood. Anebo ne? Je to past. Na neznalého diváka. A já se chytil dokonale.Celou dobu se díváte na velmi špatné akční sci-fi a říkáte si, jak je to nemožné. Hráč ragby zachraňující galaxie. Jenže přitom celou dobu sledujete mistrně udělanou parodii, která si dělá srandu ze sci-fi a fantasy akčních filmů. Těch, které byly natočeny i těch, které natočeny teprve budou. Trochu Conan, trochu Statečné srdce, trochu Pobřežní hlídka, hodně Star Wars a kdoví čeho všeho. Bravo rejžo, za mě dost dobrý. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu