Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Reverger

Další z řad hrdinů, co na mě měl skvělý vliv, asi jako padající mražené kuře na čivavu. Samozřejmě v dobrém slova smyslu, pokud to jde. Flash Gordon. Kruci a soundtrack od Queen, co by mohlo být jenom lepší? Pohádka, co pobaví i po letech a je tak střelená, až je vážně skvělá. ()

mira007

Přestřelené komiksové sci-fi z roku 1980 o hrdinovi amerického fotbalu, který zbaví vesmír jednoho tyrana,. Jak je to ulítlé tak je to kultovní i jako jakási parodie na Hvězdné války, protože to má několik geniálních věcí: 1) obsazení jako tehdejší blockbustery v čele se skvělým von Sydowem jako emperátorem, Ornella Mutti jako zatraceně sexy nadržená princezna , Dalton jako princ ve skvělém souboji s hlavním hrdinou v "ruské ruletě" 2) vizuál jako z Disneylandu 3) absolutně špičková muzika od Queen, bez které by ten film dneska nikdo neznal. ()

Brejlil

Nemůžu si pomoci, mně se tento film líbí. Je sice zdlouhavý a občas dost nejasný, postavy jsou sice "blboučké", ale vše (alespoň pro mně) zachraňuje výprava a hudba skupiny Queen. ()

tlkounev

Pro mou maličkost nestárnoucí záležitost. Když jsem jako kluk poprvé slyšel tuc tuc tuc Flash, tak jsem byl z toho vedle. Tenhle film mi otevřel dveře k hudbě Queenů. Člověk nemůže říct, že to je kinematografický skvost, ale je to tak nádherně úchylný, že to prostě člověk musí milovat. Pro mne srdcovka, 5* bez mrknutí oka. ()

HanaM.

Jojo, film se pohybuje na pomezí naprosté blbosti a geniality. Pro mě stále převažuje ta blbost, byť parodující. Asi se na něj znovu podívám. ()

Gulde

Nejlepší nejhorší film všech dob! - to tenhle film mého mládí dokonale vystihuje. Strašně naivní hlavní příběhová linka se strašně přiblble vypadajícím Flashem Gordonem, ale na druhou stranu strašně skvělým Brianem Blessedem a dalšími několika herci. K tomu vynikající kostýmy (především ty ženské, které toho více odhalují, než zahalují), skvělé kulisy a zajímavá kamera a vyjde z toho Flash Gordon. Kultovní! ()

RomeroIsGod

Další klasika z dětství. Ta padesátková béčková stylizace nemá chybu, pro změnu áčkové obsazení taky ne. Je z toho cejtit ohromnej nadhled ( kdo by nechtěl bejt Ming ) a nadšení ze sci-fi filmů. Zavrtávací červy, švihlej vědec, hrozba rozstřílením na atomy a další vychytávky, vše v jednom. ()

masiko

Je dulezite si uvedomit, ze Flash Gordon je parodii na vsechno vcetne sam na sebe. Pak proste prijmout kycovite zpracovani a uzivat si jizdu. Ale s tim kycem a spatnymi triky zase opatrne... Precijen revolucni prvni dil Star Wars vysel jen o 3 roky drive nez Flash a triky puvodnich hvezdnych valek zase vypadaji trapne vedle Flashe, kteremu tolik pomaha ta celkova ujetost. Posouva ho na hranice kultu a dela z nej film, na ktery se da s chuti kouknout i dnes (narozdil od zminenych Star Wars, ktere jsou bohuzel uz 10 let nekoukatelne). Prictete skveleho Maxe, Timothyho (Bond by mu o par let drive sedel o mnoho vic) a krasne damske duo (dalsi nadcasova vec - o "sexbomby" sedmdesatych a osmdesatych let by si dnes nikdo pomalu kolo neoprel, zato tady jsou Ornella Muti a Melody Anderson opravdu nadherne), privrete pul oka, pripadne kopnete par pivek a skvela zabava nemine. ()

KubykF

Brak a blbost, ale pro mě kult, už jen proto, jak to zformovalo další budoucí směřování mé osoby díky objevení hudby kapely Queen. Zásadní film mého dětství. :-) ()

Meteorista

Bohužel musím konstatovat, že bez té skvělé titulní písně od Queenů bych musel jít ještě o hvězdu míň. Pro mě song slavnější než film samotný. Ale jako komedie, či snad až parodie, to je skvělé. Já se výborně bavil, ale mám takové tušení, že to tvůrci mysleli smrtelně vážně. Inu já to tak nebral a skvěle jsem si to užil. ()

dvd-L

V našem světě sužovaném důsledky znečištění životního prostředí a globalizace je dobré vědět že v Americe se vždy najdou takoví mladí a odvážní lidé, v dresu s vlastním jménem, jež jsou schopni Císaři (strůjci všeho toho neštěstí) zatnout tipec. -a zatnout ho pořádně hluboko, není-liž pravda? ()

Petrus1

Byla jsem zvědavá, jak na mě bude ten film působit teď, protože jako dítě jsem ho naprosto žrala, ale vlastně si vůbec nepamatovala o čem to, kruci, bylo. A musím říct, že ani teď jsem zklamaná nebyla. Solidní sci-fi béčko, které se musí brát z rezervou - nikoho jistě nepřekvapí, že všichni mluví anglicky, na obloze se dokonce objevují anglické transparenty, na svatbě hraje starý známý svatební pochod (asi je tak slavný, že ho hrají ve všech galaxiích), Flash se topí v močálu a v další scéně se objevuje opět v čistém triku a parádně vyfoukanýma blonďatýma vlasama,...Mě se osobně nejvíc líbil drsňák jestřábí princ Vultan nebo nezničitelný jestřábí raketocykl s vysílačkou. Akorát jsem zase nepochopila, proč to jednička předabovala (2009), mám pocit, že ve straším dabingu Flashe mluvil Daniel Rous a že to nebylo špatný, tak nevím (a možná existuje i ještě starší). Původně jsem chtěla dát jen tři *, ale za Queeny a tak trochu z nostalgie jednu přidám (a taky jsem se u toho nenudila, narozdíl od Souboje Titánů, kterej pochází ze stejného období a taky z Anglie). ()

Pidzey

Je to už docela starý a tak jsem se taky na to snažil koukat,ale i tak mě to připadlo že je to zpracováno mírně úsměvně (samozřejmě se to nesmí celkově brát vážně).Jo ty efekty mohli být v té době fakt cool..pamatuju se že když jsem to vyděl poprvé před asi deseti lety byl jsem nadčen.Byl jsem však mladý a v TV se mi líbilo skoro všechno.Dnes už to fakt nenadchne.Na druhou stranu si představte jak by to vypadalo být to zpracováno dnešní technologii(hloupí scénář a hromada mňamozních efektů) WAW.Co se scénáře týče tak je jasný že v těchto filmech nebude nějak promakanej do hloubky.Je to klasická variace a Hrdinu co zachrání Zemi před zničením,Well.Bylo tu,ale pár věcí co mě mlátili přes oči a uši.Např.“Gordone,říkejte něco ať se nebojím.“ „Blah bla bla.“ „To říkáte aby řeč nestála.“ Nebo proč mají jestřáby lidé ve své pevnosti raketskůtr ,když ho zjevně nepotřebují?I závěrečné vypořádání s hlavním záporákem bylo při nejmenší příliš jednoduché v podstatě náhodné. ()

sandinista

Hehe, to byla prča. Starej dobrej Flash Gordon. Zase jsem se na tuto sci-fi pohádku podíval a opět mě pobavila. Musím pochválit skvělé masky a kostýmy. No a samozřejmě soundtrack od The Queen. Ona není prdel natočit sci-fi film aniž by to vypadalo trapně. Tady se ale přidalo trocha nadsázky a výsledek je příjemný. 720p ()

ASSBURGER

Veľmi EPICKÍ príbeh tohoto filmu... Ale inak bol celkom dobrý ale zo Schwarzeneggrom by to bolo podľa mňa lepšie ale aj dramatickejšie.Po zhliadnutí Barbara Conana (Arnold Schwarzenegger) som si povedal že si pozriem aj tento film. Jedina chyba na tomto filme bola to že to nebolo zahrané až tak dobre ked boli dramatické scény tak to vyzeralo tak že ako keby nič nikomu nevadilo.... Ale inak tomu dávam 6/10. A ešte by som chcel podotknúť že tam bola jedna taká perfektná skladby ktorá obsahovala jednu z troch hviezdičiek ktoré som dal tomuto filmu. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu