Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

3n3my

U mňa za plný počet. Tento animák je jednoducho skvelý animáciou, vo viacerých pohľadoch jedinečný (filmový štáb, staré zábery z histórie surfovania, pohyby "kamery", atď), veľmi zábavný a vtipný, a v neposlednom rade je tam cool music. O piatich hviezdach najviac rozhodlo akoby zhulené kura, na ktorom som sa najviac bavil. Škoda že mu rejža nedal viac priestoru :-) ()

Scratt

Povedený animák s vtipnými hláškami a zajímavým nápadem. Ač surfing zrovna "nežeru", tak jsem se docela dobře bavil a ta hodinka a čtvrt mi rychle uběhla. 70% ()

tomeek

Svěží, neokoukané, skvělé! Výborný soundtrack, nádherné grafické zpracování vody a celá atmosféra... Velice příjemný filmek i po několikátém vidění :) ()

Mylouch

Cesta odhodlaného outsidera s podporou pomocníků a mistra. Klasické charaktery postav, posouvané kupředu stylotvornými drobnostmi v dialozích, "kostýmech", prostředích, práci s "kamerou". "- Má vůbec hrdina v závodech šanci na úspěch ?" "- Tak, určitěéé ... !" Škoda, že si tvůrci netroufli i na ♫ originálnější hudbu, která by jinak hezký rodinný filmík posunula výš. 3-4* ()

Radiq

I když animovany, stejně je to film víc sportovní, než některy hrany rádoby sportovní filmy. K tomu hrstka docela dobryho humoru, solidní animace, dobré zábavy a tak. Ale teda má to aji nějaky nešvary, jako klišoidní děj a postavičky jak z krabičky (často otevírané). Dokumentární pohled tomu ale dává jinej rozměr a je to prostě koukatelny a nenuditelny. Teda aspoň jednou... ()

Wallas

Tak něco takového tu ještě nebylo - dokumentární cesta kterou se film vydává se opravdu pevně drží svého žánru, tu a tam za kamerou někdo promluví, občas visí mikrofon do záběru, výborné je taktéž znázornění davu tučňáků "neherců", kteří občas jenom stojí a hledí do kamery a nemají co říct ; taktéž ta reportážní část je opravdu vydařená - vlastní znělka, komentátoři, dělené plátno, opakování záběru, zpomalení na důležité momenty. S tímto filmem si tvůrci opravdu velice vyhráli, a jako bonus navíc to okořenili nevtíravým netrapným humorem, který zaujme i děti nad 18 let. ()

baruss

Veľmi zaujímavo spravený dokument. Námet, viac-menej obnosený, ale spracovanie, to vážne stojí za to. Pre mňa nečakaných 5. Film som videl v kine s českým dabingom, dúfam, že na DVD vyjde aj so slovenským, lebo Slovenský trailer vyzeral parádne. Myslím, že v slovenčine si tento film (ako máloktorý) vychutnám ešte viac. ()

Magneto

Jeden z tých lepších animákov, síce ešte nie na úrovni Pixaru ale ďaleko pred konkurenciou typu Shrek, Sharks Tale apod. Troška ma iritovala snaha autorov o dokumentárny štýl, ktorá mi prišla ako prílišné tlaČenie na pílu, ale celkovo mi to nevadilo tak, aby to pokazilo dojem z celého filmu. ()

dvopet

Proč bych to nepřiznal, pro animované snímky mám slabost. Přesto v poslední době se jich vyrojilo takové množství, že je jasné, že kvantita težce přebíjí kvalitu, tudiž některé z nich jsou opravdu průměrné. Proto pro mě při sledování tohoto filmu vybuchla bomba s názvem překvapení! Nemám rád surfování, ale mám rád Surf's Up! Takhle jednoduchou hlášku bych mohl vetknout do pomyslného štítu a vlastně víc by nebylo ani třeba. Ve své základní linii obehraný příběh, ve kterém mladý nadšenec vrátí na scénu dřívějšího mistra oboru, objeví hodnotu přátelství a lásku (viz. třeba Roboti)? Jistě! Sentiment a občasné klišé? Samozřejmě! Že spoustu tohohle jsme už v různých obměnách dávno viděli? Ovšem. Ale sakra, takhle jsem se už zatraceně dlouho nebavil! Tuna vtipů, frků a gagů, které vyniknou v mnoha malých drobnostech, vše dávkováno s vkusem a bez jakéhokoliv nánosu trapnosti, korunováno vynikajícím originálním dabingem. Královnou je tu však animace, nejen všek postaviček ale především oceánu a ta je prostě naprosto FANTASTICKÁ! Všemožné spektrum barev, prozářeno sluncem, odlétávající spršky vody, azurová hlubina, šeď a pěna při bouři, všechno vypadající docela přirozeně. Prostě požer. Jo a tučňáčí mláďata jsou prostě bezkonkurenční. P.s. Kuře Joe je pro mě osobností roku! Yeah men! ()

Mrkvič

Animák s takřka dokonalým ikdyž jednoduchým příběhem, který je navíc výborně dokumentárně podaný. Postavy nejsou přehnané karikatury a většina z nich dokáže svým způsobem zaujmout nebo pobavit. Do toho navíc skvělá hudba, která mě přímo nadchla v dramatických scénách. ()

Honzíno

Skvělý příběh, skvělá audio-video stránka. Skvělý animák. Jen ty příběhy jsou si vždy tak podobné a stejně se mi líbí.:) ()

fray

Klasicky tuctovy animak poslednich dob. Podle me chybelo na konci moralni ponauceni. Snaha tam byla ale nebylo to tk vyrazne aby si z toho nekdo neco mohl odnyst. Tyhle animaci jsou na jedno brdo. Nedokazi uz pomalu prijit s necim novym a napaditym. ()

SG_ever

Tentokrát se autorům povedlo alespoň trochu se odvrátit od klasických animáků a zvolily alespoň trochu jiný styl vyprávění. Každopádně, vše se točí po staré osnově což mě zatím hodně baví. Jednou asi ale přijde čas, kdy od autorů budu chtít víc než jen úsměvnou rodinnou komedii. (70%) ()

Komprimus

"Dokumentární" zpracování si mě naprosto nezískalo. Snímek se také může pyšnit jedním z nejodpornějších soundtracků všech dob. ()

kinghome

Jediné čím mě tento animák zaujal je forma. To byl asi jediný dobrý nápad scénáristů. Zbytek už je jen těžce průměrný film bez žádného zvratu s typickým nalajnovaným scénářem bez ničeho nového. SPOILER: To že je magor nebo jak se jmenoval Big Z bylo jasný hned od prvního pohledu. Jediná vtipná postava bylo kuře Joe. Tomu se pár vtípků povedlo, ale jinak mě tento animák vůbec nepřesvědčil. Šedej průměr *** ()

Tyny

Ten film je vlastně bez chyby. Skvělé postavičky, příběh, atmosféra. Je to vtipné, hezké a roztomilé, ale stále tomu něco chybí. Není to takový ten animák, který bych si jednou za čas pustila, třeba jako Nema a nebo Lvího krále, což jsou opravu KRÁLOVÉ všech animáků co znám. I přesto, že mně Divoké vlny nějak nezaujali, dávám 3*. ()

Ryuuhei

V čem tento animák vyniká a čím je naprosto a nezaměnitelně originální, je styl, jakým je pojat - tedy celé je to jedna velká reportáž, kde figuruje kamera a štáb. A i když se zbytečně necpe do záběrů, pokud není nezbytně třeba, dostává se na zajímavé úhly, či realistický roztřesený efekt. Další, co musím vyzdvihnout, je častý punk-rockový podkres - když na začátku zazněla skladba od Green Day, okamžitě si mě snímek získal. V každém případě po dějové stránce jde o klasiku - hrdina Cody, který se od ostatních liší a nikdo mu nevěří, ploší „záporáci“, kteří jsou prostě „zlí a bezohlední“, a nějaké ty uvolňující vložky, jako třeba vyhulené kuře. A Big Z provařený skoro od samotného začátku. Navzdory tomu jde o příjemné animované dílko, občas mířící svým obsahem na dospělé publikum, které na takové to příjemné a nenáročné pokoukání naprosto stačí. 60% ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky