Hodná holka

• USA The Good Girl (více)

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

Fiftis

Ako človek, ktorý sa zamiloval do staršej ženy a sme spolu 7 rokov, som si túto snímku obľúbil a dosť na mňa zapôsobila. Navyše v hlavných úlohách megahviezdy Jennifer Aniston a Jake Gyllenhaal. Proste ďalší dobrý filmíček zo života, som rád že som videl Jeniffer Ariston tiež trochu v inej úlohe ako v tuctových komédiách, tu sa mi naozaj páčila. Tu sa mi páčili vôbec všetci herci, za to asi môže uhol pohľadu akým bol film natočený a za to patrí vďaka réžii. Výborný film, ktorý naráža na takmer filozofickú otázku, ktorú si čas od času položí každý z nás - aký má zmysel žiť v tomto hnusnom svete, nenávidím svet, čo mám robiť. Exceluje tu Jenifer Aniston, o ktorej som si nikdy nemyslel, že by mohla tak dobre zahrať. Dokonale naživo a obyčajne hrá svoju životnú rolu až je to neuveriteľné. The Good Girl stojí v každom prípade za pozretie, aj keď to je menej známa, nezávislá snímka. ()

Pepinec

Abych si to ujasnil. Hodnej člověk je ten, kdo se nerozhoduje podle toho, po čem touží on sám, ale co se od něj očekává podle hesla společnosti "Normální je...." ??? Nezlobte se na mě, ale takovej člověk přece není hodnej, nýbrž blbej. Tohle je ten pravej důvod, proč se na ulici každej druhej tváří jako zmoklý štěně; protože se jako ovečky řídíme pravidlem hesla společnosti "Normální je...", a přitom nikdo vlastně doopravdy neví, co slovo normální znamená. Normální se určitě nerovná správný, pokud teda heslo "Normální je..." neznamená "Žij si svůj vlastní příběh." O tom ale silně pochybuju. Ona totiž trocha tý sobeckosti k životu patří, když chcete bejt šťastní. To ale společnost nerada slyší. Takže, Jennifer, buď radši veselá, hodný ať si jsou třeba zlatý rybičky. ()

Indiana

Film, jehož jedinou slušnou, ale opravdu slušnou stránkou jsou herecké výkony (především John C. Reilly je výborný). Jinak pomalé tempo ho spíše kazí. ()

misterz

Celkom príjemne namiešaná zmes humoru s melanchóliou s občasnými flegmatickými "výbuchmi" hlavnej hrdinky. Čo sa týka J. Aniston musím uznať, že to zahrala výborne, bolo vidieť že ju jej rola baví. Inak mať také prasa doma tak už dávno beriem nohy na plecia, i keď ani ten mladíček nebol žiadne terno. Lepší priemer. 65/100 ()

sochoking

Filmy, v ktorých vtip spočíva na mimike, gestách a '' nenápadných'' poznámkach, hocikto asi nepoberie a tým pádom si ho neužije tak, ako ja - na plné gule! ()

Anderton

Odkaz prednedávnom (z hľadiska roku vzniku) odišlých deväťdesiatok z toho kričí tak, že to môže dnešným divákom pripadať ako značne rušivý prvok. Ale tí, čo v tej dobe sledovali americký nezávislý film, tak sa na Dobré dievča naladia veľmi rýchlo. Príbeh nie je tak úplne predvídateľný, dokonca sa so zvratmi hrá takým spôsobom, aby boli neočakávané. Kombinácia drámy, toho, čo Justine kvôli utajeniu tajomstva podstúpi, nejde príliš dokopy so snahou o feel good komédiu, ktorá chce byť takýmto spôsobom aj umelecky ambiciózna. Keď tak človek nad tým premýšľa, tak stojí za zamyslenie, ako rýchlo dokázal film z roku 2002 zostarnúť a pôsobiť dnes ako retro. Ale pre nás deväťdesiatkovú mládež pôsobili osemdesiatky ako peklo z doby kamennej, takže je to prirodzené. ()

Mia...

Proč takový sračkoidní témata vlastně někdo vůbec točí? Film je fakt obsahově příšerný a měla jsem dost, co dělat, abych ho dokoukala. Je i tak zvláštně a nudně točený ... hodně mimo. Jedna hvězda za Jenifer, hrála naprosto přesvědčivě. ()

Slarque

O Jennifer Aniston jsem sice nikdy neuvažoval jako o herečce nezávislých filmů, ale poprala se s tím velice přesvědčivě. Jenom ty nezávislé scénáře mi připadají stále stejné a i díky tomu mi přišla nejlepší Zooey Deschanel (kolegyně Cheryl) a její občasné dvojsmyslné průpovídky. ()

Arsenal83

Veľmi depresívne dielo aj vo svojich veselších častiach a naopak, tam kde príde niečo tragické, tak film použije úsmevy a veselú hudbu. Ako by sa ani nič nestalo, ako keby smrť nič neznamenala. Len ťažko sa tu hľadá postava, ktorej sa dá drukovať. Možno ale niekoho osloví úžasné posolstvo: Život je ako toaletný papier - dlhý, šedivý a na hovno. ()

Chrustyn

Jennifer Aniston svou rolí překvapila a úplně se odvrátila od seriálové Rachel z "Přátel" ale příběh je hodně obyčejný a překvapí jen koncem. ()

Natascha

Jennifer Aniston mi vždycky mimo Přátele vadila, tady kupodivu i něco hrála a nelezla mi na nervy. Jake Gyllenhaal sice vypadá, že si odskočil z Donnieho Darka, ale tomu bych odpustila cokoliv. Skutečnou kvězdou je však Cheryl a její šílené hlášky, za které bych možná byla ochotná přidat i další hvězdičku... ()

Roman.Ticka

O rozhodnutí dívat se na hodnou holku se zasloužila moje velká favoritka Jennifer, protože ji prostě žeru - celou.;-) Mile mě překvapilo civilní pojetí amerického středozápadu, či v které pudeli to bylo, protože vidět stereotypní nudu a všednost dnešních dnů taky za velkou louží, je docela uklidňující - pro našince zvlášť. Navíc jsem dost často v záři displeje viděla blikot zrcadla, což mě místy rozesmálo, místy opět uspokojilo v domněnce, že v tom nejsem zdaleka sama.☺ ()

Thomick

Příliš "tradičních" zvratů, předvídatelnej děj, slabá pointa - ve finále se mi jako jedinej zapamatovatelnej bod snímku jeví mlaďounká a věčně zmalovaná Zooey. ()

Morholt

Nikdy bych si nemyslel, že někdo natočí film, který bude postavený na herectví Jennifer Aniston. Nejenže se k tomu Arteta odhodlal. Ono mu to dokonce vyšlo a Jennifer ukázala kreaci, kterou jsem u ní nečekal a nikdy předtím neviděl. Jenže to bylo pohříchu vše, protože ten zbytek nestál za nic a to mluvím především o stokrát opsaném scénáři, který prakticky rezignoval na jakoukoliv invenci. Těm, co čekají komedii, radím Hodnou holku přejít. Já se nezasmál snad ani jednou. 60% ()

HateBreeder

Jennifer Aniston moc nemusím. Její role většinou nestojí za nic a tak jsem čekal, že tady to bude podobné. No s trochou nadsázky se dá konstatovat, že tohle je její nejlepší herecký výkon. Jennifer se dokázala celkem dobře ztotožnit s postavou zdeptané manželky, která si doma sexu příliš neužije a tak samozřejmě hledá rozptýlení jinde. A najde ho hned v práci - u mladíka Holdena, který prožívá podobnou krizi v bledě modrém. Jake Gyllenhaal se neztratil, což dokazují i dnešní role které dostává a na povrch se dere mladá a nadějná "star", která může zastínit ostatní a dostat se tak na pomyslný herecký vrchol. Nejvíc se mi ale líbil John C. Reilly - manžel Aniston, působící věrohodně a potýkající se s nepříjemnými problémy. Koukatelná záležitost... ()

5150

70%.. Zajímavý nízkorozpočtový filmeček, který jistě potešil nejedno festivalové publikum. Za obsazení Jennifer Aniston do hlavní role palec nahoru. ()

bouncer

Skvělé psychologické drama, ve kterém exceluje (snad poprvé a možná naposledy) Jennifer Aniston. Směle se může zařadit mezi nezávislé snímky, které nkdy moc neuspějí u lidí, ale mají svou kvalitu a své menší publikum si také najdou... ()

DEXTER099

Myslel jsem si,že hodná holka bude další tuctová komedie s míchaná s prvky romantiky když je tam Jennifer,ale za mě jsem se tedy velmi mýlil.Film mě hodně mile překvapil.Příběh pojednává o Justine,která má ze svého života deprese (úplně jsem se v ní viděl jako by mi četla myšlenky),nebaví jí práce,manžela má za prase a celý její život nesměřuje nikam a je to jen strašný stereotyp bez špetky té jiskry,ale pak se v obchodě kde Justine pracuje jako pokladní objeví nový pracovník-mladý prodavač a zároveň samotář a podivín v jedné osobě.Justine si po chvíli k mladíkovi najde cestu a sblíží se s ním,protože cítí,že on nahlíží na svět stejně a zároveň si navzájem rozumí,ale mladík má ještě větší deprese než Justine...a do toho se ještě připlete kamarád manžela Justine,který ví o jejich vztahu...no a máte o pár zvratu postaráno.Film byl pro mě dobrý hlavně v tom,že jsem se v něm perfektně našel a zároveň nabízel pohled na obyčejný v lecčems nudný stereotyp kde i tak máme čas od času šanci změnit běh událostí a nasměrovat náš další život jinam ,jen jestli všichni máme tu odvahu....Všechny role byly zahrány perfektní a to i ty menší jako například Johna C. Reillyho.Za mě tedy celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

Defaultovna

Touto cestou by som chcela vyjadriť ospravedlnenie Jennifer Aniston za to, že som jej herecké výkony prirovnávala k splaškom plávajúcim dole kanalizáciami. V tomto kúsku ma totiž presvedčila omnoho viac než (hoci strašne chutný) Gyllenhaal, i keď, možno je to tým, že jeho postava bola celkovo napísaná veľmi plocho a jednostranne. Dej plynul pekne, páčil sa mi koniec ktorý som sčasti očakávala no lepšie sa z toho vykorčuľovať nedalo. Príjemný zážitok. 7/10. ()