poster

Skřítek

 • Česko

  Skřet

 • USA

  Leprechaun

Komedie / Horor

USA, 1993, 92 min

Režie:

Mark Jones

Kamera:

Levie Isaacks
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ***

  Remeselne slušne zvládnuté i keď o strach tu ani tak nejde ako o vylomeniny toho škriatka ktoré bohužiaľ nie sú nijak výnimočné. Sem tam je tam dobrý nápad, ako keď sa tomu mentálne zaostalému podarilo prehltnúť jednu mincu, pričom skúšal či je to pravé zlato, alebo keď toho škriatka na malom aute zastavil policajt „- Daj si dole tú špatnú masku a nie si trochu primladý na jazdu autom? – Mám 600 rokov...“, dosť blbosť bola keď prevrátil ten tereňák s malým autíčkom ale čo už, to ako poskákal po predavačovi na tej skákacej tyči to bolo fajn takých scénok tam mohlo byť viac ... ešte že tam hrala Jennifer Aniston (asi prvý krát som ju videl hrať že mi nepripomínala Rachel z Priateľov, čo bolo len dobre =)).(30.9.2008)

 • JohnnyD
  ****

  7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

 • kingik
  *

  Nevěřte skřítkům. Vedle toho, že jsou ohavní, nepříjemní, tak můžou být i nadržení jako v tomto případě Leprechaun. Když to na takového skřeta přijde, tak je i hrnec zlata málo, jak se s ním musíte o něj přetahovat. Warwick Davis se na začátku devadesátých let poprvé a nikoliv naposledy nasoukal do výtvarně dobře řešeného kostýmu s pěkně zlotřilou maskou zlého mužíka, který si hledá nevěstu a nemá rozhodně hluboko do kapsy, ehm, do hrnce. Divák s ním bude muset absolvovat ty jeho krvavé námluvy, které nespolykaly příliš velký rozpočet. Lacinost je na filmu znát. Výjma pěkné a propracované masky se ničeho příliš efektivního po trikové stránce divák nedočká. Námět nebyl k zahození, ale jeho následné zpracování je slabého rázu. Skřítek sice svoji cestu prokládá vraždami, ale ty jsou tak nevzrušivě provedené, až se do snímku začne vkrádat nuda. Navíc mně docela vadil ten laciný přístup ke všemu, co vyhlíželo jako solidní nápad, ale téměř vše se přetvořilo do nepochopitelně jalového až čistě blbého vyznění. Film občas usiloval o jakousi stylovost, ale ta se krůček po krůčku vytrácela. Určitým lákadlem je jméno Jennifer Aniston v titulcích. Ta si však v počátcích své kariéry zde nevyhlédla zajímavou roli a zřejmě si toho byla dobře vědoma, protože na hororový žánr zanevřela. Warwick Davis film docela spolehlivě táhne a kdyby dostal vše kolem sebe v lepším balení, jistě by se bylo na co dívat. Mark Jones s velkou jistotou nijak hororový žánr tímhle kouskem neobohatil o něco napínavého,brutálního, krvavého nebo jakkoliv zajímavého. Spíše svým marným režijním přístupem vše zazdil a odradil od sledování dalších dílů s Leprechaunem v hlavní roli. Vůbec o nic nepřijdete, když vynecháte i ty. Podobně jako tenhle první díl jsou bezinvenční a duté jako sádrový trpaslík. A to se tenhle trpaslík jevil jako sázka na hororovou jistotu. Kurs byl před zhlédnutím vysoký, ale sázet na skřety se nevyplácí. Příště by měl Leprechaun místo nevěsty hledat schopného režiséra a dobrého scénáristu. Mé hodnocení: 20%(2.7.2014)

 • Paldini
  ***

  No jo, je to tak, ani nazelenalí malí skřeti nemají radost z toho, když jim nějaký jiný chlap šáhne na peníz, to se pak z veselého malého poety stane nechutný, zákeřný a vraždící bastard se slabostí pro lidské maso. Oproti jiným filmovým horrorovým zabijákům nemá Leprechaun dostatečnou fyzičku, takže dostává pěkně přes hubu, avšak tenhle svůj handicap vynahrazuje nezranitelností, zákeřností, kapkou magie a vždy výbornou náladou.(21.1.2007)

 • T2

  Rozpočet $900,000Tržby USA $8,556,940Tržby Celosvetovo $-(22.10.2009)

 • - Bylo prodáno více jak 100 000 videokopií filmu. (Goldbeater)

 • - Podľa slov Warwicka Davisa mal byť tento film pôvodne určený pre detí. Štúdio však rozhodlo, že sa prerobí pre staršie publikum. (beso74)

 • - První filmová role Jennifer Aniston. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace