poster

Skřítek

 • Česko

  Skřet

 • USA

  Leprechaun

Komedie / Horor

USA, 1993, 92 min

Režie:

Mark Jones

Kamera:

Levie Isaacks

Hudba:

Kevin Kiner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HorrorVamp
  ***

  Zlobivý skřítek nenechá na nikom nit suchou, pokud se jen dotknete byť jediné zlaté mince z hrnce plného zlaťáků, který mu od pradávna patří. Pohádka pro dospělé s prvky horroru o skřítkovi, jehož zastraší pouze zelený čtyřlístek (nikoliv Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa) mně malinko připomínal skřítka Grinche, jenž neměl rád Vánoce. Potěšila mě tehdy 24 letá Jennifer Aniston, které ani zde nechyběl šmrnc a nebála si zahrát i v pořádném béčku:)(5.12.2009)

 • T2

  Rozpočet $900,000Tržby USA $8,556,940Tržby Celosvetovo $-(22.10.2009)

 • Andersis
  *****

  Svižné, zábavné. Leprechaun se zde předvádí v plné parádě.(2.5.2009)

 • JohnnyD
  ****

  7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

 • Paldini
  ***

  No jo, je to tak, ani nazelenalí malí skřeti nemají radost z toho, když jim nějaký jiný chlap šáhne na peníz, to se pak z veselého malého poety stane nechutný, zákeřný a vraždící bastard se slabostí pro lidské maso. Oproti jiným filmovým horrorovým zabijákům nemá Leprechaun dostatečnou fyzičku, takže dostává pěkně přes hubu, avšak tenhle svůj handicap vynahrazuje nezranitelností, zákeřností, kapkou magie a vždy výbornou náladou.(21.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace