Skřítek

Komedie / Horor

USA, 1993, 92 min

Mark Jones

Levie Isaacks

Trash cult. Jennifer Aniston hledá v trávě čtyřlístek, oko za oko a Leprechaun v tříkolce/čtyřkolce/motokáře/invalidním vozíku a na skateboardu. A leštění bot! Cannot miss(26.12.2010)

Drsné, poměrně zajímavé a natočené dle irské mytologie, alespoň myslím, skřítci jsou na penízky, na ty cinkající a kdo jim je vezme, k hrobu se obrátí..!(15.8.2008)

První dobrodružství zlatem posedlého skřítka, kterého si s grácií střihnul nejznámější hollywoodský liliput Warwick Davis (Návrat Jediho, celá série Harryho Pottera). Tenhle leprechaun by do grupy trpaslíků okolo Sněhurky asi moc nezapadnul, a to jak ksichtem, svou zlomyslností, tak kupou hlášek, kterou vždycky obohatí svou další oběť. Při své honbě za zlatem pronásleduje mladou Rachel Greenovou, nechává za sebou řadu mrtvol (která se v dalších dílech rozrůstá a finišuje v nejzdařilejším třetím dílu), a co je hlavní - dokáže diváka pobavit. Takže pohoda.(9.5.2012)

Zlobivý skřítek nenechá na nikom nit suchou, pokud se jen dotknete byť jediné zlaté mince z hrnce plného zlaťáků, který mu od pradávna patří. Pohádka pro dospělé s prvky horroru o skřítkovi, jehož zastraší pouze zelený čtyřlístek (nikoliv Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa) mně malinko připomínal skřítka Grinche, jenž neměl rád Vánoce. Potěšila mě tehdy 24 letá Jennifer Aniston, které ani zde nechyběl šmrnc a nebála si zahrát i v pořádném béčku:)(5.12.2009)

Už začátek byl těžký, když Jennifer vylezla z auta v tak krásných modrých šatičkách, až jsem odložil všechnu rozdělanou práci. Sice se rychle převlékla, ale nijak zvlášť mi to neulehčila, protože ty těsné riflové kraťásky... Moje sledování Skřeta tak vypadalo asi nějak takhle: kraťásky, kraťásky, kraťásky - střih - scéna bez kraťásků, při které jsem nabíral dech a utíral sliny z polštáře - střih - kraťásky, kraťásky, kraťásky - střih - nádech a sušení - střih - kraťásky, kraťásky, kraťásky... Jasně, že tam byl ještě nějaký svalouš, táta, fagan, idiot a trpajzlík, který měl ty kraťaský celou dobu v úrovni očí, ale jejich postavy jsem zaregistroval až v závěrečných titulcích. Takže u mě spokojenost! =)(9.5.2012)

• - První filmová role Jennifer Aniston. (Trainspotter)

• - První film produkční společnosti Trimark Pictures. (hladass)

• - Bylo prodáno více jak 100 000 videokopií filmu. (Goldbeater)