Skřítek

Mark Jones

Levie Isaacks

Kevin Kiner
  • mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,556,940(14.12.2006)

7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

No jo, je to tak, ani nazelenalí malí skřeti nemají radost z toho, když jim nějaký jiný chlap šáhne na peníz, to se pak z veselého malého poety stane nechutný, zákeřný a vraždící bastard se slabostí pro lidské maso. Oproti jiným filmovým horrorovým zabijákům nemá Leprechaun dostatečnou fyzičku, takže dostává pěkně přes hubu, avšak tenhle svůj handicap vynahrazuje nezranitelností, zákeřností, kapkou magie a vždy výbornou náladou.(21.1.2007)

Drsné, poměrně zajímavé a natočené dle irské mytologie, alespoň myslím, skřítci jsou na penízky, na ty cinkající a kdo jim je vezme, k hrobu se obrátí..!(15.8.2008)

Ten fakt, že se jedná o blbost, jde tady spíš trochu na úkor věci. Ale přesto, toho malýho sráče Leprikóna jsem si docela oblíbil. Je to pěknej zmrd, hovado první třídy. Místo aby leštil botky, sem tam přiživil onu irskou legendu, a vykašlal se na ty šlohnutý dukáty, ne... odcestuje z Irska a půjde si pro ně přes mrtvolu (mrtvoly), a to sice, i kdyby mu chyběl jen jeden jediný. První pokus nevyjde. Ale jakmile se probere po deseti letech vězení v bedně, hodlá se do toho teprve pořádně opřít. Bude se křenit tím svým hnusným ksichtem, házet hlášky, stíhat Jennifer Aniston, dělat bordel prostě. Docela ucházející hororová taškařice, hádám že v příštích dílech trochu povyroste bodycount.(21.3.2009)