Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

eratni

Nenáročná pohoda s nadupaným sountrackem, ozobená krásnou Jennifer Aniston a hlavně překvapivě dobře rockově zpívajícím Marky Markem. 70% ()

HonzaSim

Moc mě to neuchvátilo.. Stejnojmenný film o 7 let později mě tedy bavil víc. Ani hudební žánr a rock tomu moc nepřidal. Nevím proč, ale bylo to docela nudné. Opět se musím s podivem zeptat, jestli šlo o komedii? Aha, tak to jsem si nevšiml ani v nejmenším. Děj byl hodně naivní, že snad ani největší optimista by nemohl čekat něco takového, no dobře, řekněme, že šlo o pohádku. Pár soundtracků se mi ale líbilo a jedna scéna mě bavila. SPOILER: Ta, když viděl u pódia stát svého velkého fanouška, který hlasitě zpíval jejich písničky a vzpomněl si, že na jeho místě stál v minulosti, když stejně obdivoval svoji rockovou hvězdu. Teď byl hvězdou on a docela mě vzalo, když si tohle uvědomil a svého příznivce vzal na pódium, aby si s ním zazpíval a později mu show přenechal. Za to nakonec přidávám jednu hvězdu, ale stejně končím jen na třech. Škoda, že hlavní roli nedostal Heath Ledger, ten by mi k ní seděl lépe a asi bych šel s hodnocením ještě nahoru. 40% ()

filipvrbik

Není to tak špatné, a jako komedie dokonce dobré - jen to jaksi není zrovna můj žánr, i když Mark Wahlberg se do role jako zpívající herec (nebo hrající zpěvák, jak chcete) hodí náramně...60% ()

LaGomme

Fak óf everybody, Wahlberg je prostě hustej! A Anitson bejvala fakt dobrá kočka! A kašlu na nějaký klišé když to tady spolehlivě funguje a dá se to přehlédnout. Mě to bavilo, takže 75% ()

nonick1

Na CSFD neprávem nedoceněný hudební film vlastně není ani tak o rockové hudbě - tenhle film, to je novodobé evangelium… Jakkoliv je plný opravdu dobré a autentické rockové muziky - ostatně jak by také ne, když režisér angažoval taková muzikantská esa světového formátu, jakými jsou Zakk Wylde, Jason Bonham, Jeff Scott Soto či Myles Kennedy. Snímek mapuje strmou kariéru talentovaného mladíka od frontmana „garážové“ kapely až na pódia rockových monstrkoncertů (a zpět, chělo by se říci :-). Tahle cesta za slávou se zdá být až příliš snadná, ale jak Chris alias „Izzy“ záhy zjišťuje, vše je ve skutečnosti jinak, než jak to zvnějšku vypadalo a navíc, za vše se musí zaplatit - a čím jiným se platí za úspěch a bohatství, než vlastní duší? O nic menšího, než o Chrisovu duši, tu totiž nejde, a aby divák nebyl na pochybách, kdo že hodlá vystavit konečný účet, objeví se ve filmu satanské znamení vztyčeného ukazováčku s malíkem již po několika úvodních vteřinách a hned tak v průběhu filmu nezmizí… Nakonec, celý film je prošpikovaný skrytými symboly a významy, obsahuje i momenty, kdy vnímavého diváka lehce zamrazí – to když se kamera vzdaluje od kdysi přitažlivého Chrise, který zdrogovaný v pološeru chodby připomíná zbědovanou androgynní bytost, či scéna, kdy leader skupiny Steel Dragon vyvětluje „Izzymu“, ať zapomene na vlastní tvůrčí svobodu, protože bude zpívat či dělat jen to, co mu v kapele povolí – má přitom na sobě triko s ohromným iluminátským symbolem Nového Světového Řádu… Dodatek: na " přijímacím pohovoru" Chris zpívá první tóny skladby "Sympathy For The Devil"...(!) ()

Stanley619

Sex, Drogy a Rock'n'roll je určitě hezký motto do života pravé rockové hvězdy, ale jak je známo, i to hezký po chvíli omrzí. 63% ()

lardko

Mám rád rock , ale podle mě se tenhle film moc nepovedl sice dobře hráli , ale komediální to moc nebylo jen někdy padla dobrá hláška . Pár scén ve filmu bylo dobrých , nebo vtipných , ale bohužel jen pár. V celku film byl dost nudný. ()

Hepy13

Kouknu na hodnocení, a říkám si... Aha, nějaká ''průměrovka''. Pak si přečtu komentář jednoho z mých oblíbených uživatelů (Becki_tu), kterej se mi trefuje do vkusu asi nejvíc ze všech. A stejně tak to bylo i u tohoto ''Hárdu''. Vcuclo mě to jako větrák, zásluhu na tom má chytlavej rock + Mark + sexy Jennifer. Predvídatelné, ale kašlu na objektivitu...líbilo se, a kurva moc!! ()

Johny303

Zábavný film, dobrá muzika. Škoda jen toho předvídatelného konce.. Bylo by to mezi 3 a 4, ale za mého oblíbence Marka Wahlberga uděluji ty čtyři. ()

Hapretor

Velké překvapení byl tady Wahlberg. Nenapadlo by mě, že by takovou roli vzal. Inu na jedno podívání ok. Ale když máte radši film, než poslouchání hudby, tak Vás ani tento počin nijak nenadchne. ()

Rockerman

Omlouvám se všem na ČSFD, ale k tomto filmu nebudu objektivní! Má to jeden jediný důvod. Film je doslova našlapaný hudbou, kterou poslouchám a miluji už téměř čtyři desítky let. Samozřejmě, kdybych měl hodnotit děj, tak by vše bylo jinak. Jde o tuctový, ničím nepřekvapující příběh o rockerovi, který zažije strmý a rychlý vzestup na vrchol popularity. Aby pak následoval stejně rychlý pád (ten už byl aspoň z jeho vlastní vůle). Příběh ale docela věrně ukazuje život rockového muzikanta. Všechny jeho radosti i starosti, včetně ukázky bohémského života. Překvapivě zde chybí drogy, jinak je tu vše. Sex, chlast, demolování hotelových pokojů a nechybí tolik mezi rockery oblíbené, vyhození televizoru z okna. V hlavní roli je ovšem hudba a právě ta ode mne dostává pět hvězd!!! ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale celý tenhle film mi přijde jak parodie. A nebo jako by si filmaři dali záměrně nesplnitelný úkol. Mark Wahlberg jako rocková hvězda, Timothy Spall jako velký producent, Jennifer Aniston jako sexy (?) rockerova holka? Tady se někdo musel zbláznit! A pokud ne, asi šlo o nějakou sázku typu "uvidíte, že dokážeme i nemožné". Pokud jste vyznavači hesla "proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě!", možná se vám bude tenhle film líbit. Ale jinak je to ostuda. ()

sadlokan

Povinost pro příznivce glam metalu.Opravdu velkej nářez,hodně prachů,chlastu,děvek a drog,ty nám tedy tajemně neukázali...Na druhou stranu takhle vydělávající mašina musí mít nějaký pravidla a trade mark a kdo to nectí,ať jde třeba do hoven.Jak pozve během koncíku na podium nějakýho frajera a se slovama-jdu na malou,úplně odejde do pryč,aby oživil klubovou scénu v Seattlu by se teda asi stát nemohla,ale je megavtipná..A Wahlberg na rock star teda fakt má!!! ()

merigieren

hudebník co kopíruje a je v tom dobrej, rozejde se s kapelou která chce tvořit, splní si sen a zpívá s originálem, přicházejí orgie, zklamání, návrat na začátek k vlastní tvorbě. Jedinej problém je hudba, která není nic moc, má takovej pištivej hlas. A jelikož je zde hudební vložka asi tak 50% filmu, tak jako celek nic moc... ()

strikeman

V podstatě romantická komedie odehrávající se v prostředí hudebního show businessu. S příběhem skupiny Judas Priest to bude mít ve skutečnosti pramálo společného, ale i tak se jedná o vcelku příjemné necelé dvě hodiny srandy okořeněné několika ne úplně nejhoršími hardrockovými songy ... 72% ()

Luk Skywalker

Sex, drogy a rock 'n' roll. To se traduje již dlouhá léta a tady je to zfilmováno. Ač se jedná o fiktivní kapelu, tak příběh je reálný (inspirovaný Robem Halfordem a Judas Priest), protože že je zpěvák vyhozen z kapely a nahrazen mladším, to se v hudebním průmyslu děje. Nemusela by to být rocková kapela, ale pak nevím, jestli bych se na tento snímek díval. K Marku Wahlbergovi nemám výhrady, filmů, kde byl obsazen jsem viděl dost. Anistonka taky není k zahození :-). Jediné co by se v reálu nejspíš nestalo by bylo opuštění koncertu a ten romantický konec. Jinak dobrý a soundtrack rockery potěší ;-). ()

chrispe

Říkala jsem si, že když nic jinýho, tak tam bude aspoň dobrá muzika. A ona byla... a taky se musím přiznat, že při nejednom pohledu na máničkovitého Marka Wahlberga jsem musela polknout slinu, ale ten film byl děsně slabej. Podobných filmů, které byste mohli vrazit do stejné šablony, jsou stovky a tento nenabídnul nic navíc. ()

tranquill

Také jsem rocker... ale ne "rockstar", která je zde vykreslena se svými všemi plusy i mínusy, které samozřejmě beru s rezervou. Zprvu se film zdá jako komedie, posléze se změní v drama o vzestupu a ... sestupu (ne pádu), o tom, že důležité je nepodlehnout, ale udržet si zdravý rozum. Já jsem sice orientován na tvrdší a undergroundovější notu, ale i hudebně jsem byl spokojen, toto byly 80.léta, kdy i já jsem nosil proužkované obtáhlé kalhoty... no a podívejme se na Marka, který byl dříve hudebně úplně jinde (nevím, jak je na tom teď), ale v této roli obstál :-)) ()