Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

caba

Nechápu takové hodnocení!!!Že hlavní roli hraje Karel Roden ...neznamená ,že je film dobrý.Pro mě to byl propadák . ()

Python

Divna "necesky ceska" komedie. Dobri herci ve vetsine roli, Karel Roden standart (rozumej mirne lepsi nez dobry :o) ), ale horsi nez jako Abramovic v Rock'n'Rolle :). 1 vynikajici gag (napoveda:pes) kteremu neverim, ze neni odnekud vykradeny.. :oP Ale take sinusoidni scenar, ve kterem se zmateny dej ubira smerem sranda/nuda tak pul na pul.. 5.5/10 ()

Euchrid

Zábavná malá věc, které svedčí Roden, optimální délka, občas pěkně černý humor a jedna dokonalá hláška : Aneb jak se přesvědčuje stará babka aby nenahlásila vraždu. ()

Fanak

Mno, černé to sice bylo, vtipné zas až tak moc ne. Roden si připsal další hodně šílenou roli do své filmografie. Jinak mě zaujala především stěžejní vedlejší role Škody 120:-). ()

Bigfuckman

Bláznivá komedie česko.britské koprodukce. Na 1 podívání stačí, obsahuje i vtipné chvíle. Scéna s otloukáním hlavy angličana o stupačkovou trubku, která následně nechtěně přivábí milence mě velmi pobavila asi jako Rodenova plechovkova bitka s babiznou na stromě. ()

ab.dul

Čekal jsem tedy větší podívanou. Ze začátku velmi slabé. Už jsem to chtěl vypnout, ale nakonec se to rozjelo... ()

Cortesz

Místy hrozná nuda, ale většinou docela solidní zábava. Je to hlavně tím, že i když je film natočen v Praze, tak ho natočil Brit. Brit, který disponuje skvělým černým humorem a přenáší ho do scénáře, ale především má nakoukány černé komedie Guy Ritchie a z filmu je to hodně cejtit a to je pro film největší plus. Dalším plusem je solidní herecké obsazení, Roden dokazuje, že i v humorně laděném filmu se neztratí a strhává na sebe veškerou pozornost, Nyman mu sekunduje a Geislerová už je jen do počtu. Ovšem po dlouhých úvahách jde spíše o průměrnou komedii, která nic nenabízí, ale také se o nic nesnaží, ale tři průměrné hvězdy jsou tak akorát. ()

Pitryx

Velmi zdařile natočeno, zábava na nudný večer. Scéna s tancem na chatě byla trapná, ale jinak je to opravdu dobré. Sem tam zaslechneme i slovní humor. Má to spád, dokonce i špetku napětí. Hlavně není třeba přemýšlet kdo a co a proč, prostě se jen dívat a bavit. Hlubokou psychologickou sondu zde nečekejte. Ta tenhle filmík neprzní. 8828/8534 ()

Bilky

Na úvod si treba položiť otázku čo od tohoto filmu očakávate? Ak gangsterku fštýle GuyRitchieho alebo Tarantina tak budete sklamaní. Ak bláznivú komédiu s kultovými hláškami tak zapomeňte! Je to totiž český film s britskou produkciou a typicky suxým anglickým humorom. Najprv poxvala: Konečne sa aj v Česku natočil slušný "grázlovský" filmík, lebo keď sa pozriete na posledné kvalitné filmy v čes.produkcii, väčšinou sa jednalo o hist. obdobie najmä 2.svetovú vojnu. Ako zhýčkanému divákovi z podobne ladených amer. a britských diel som bol prekvapený pomalším tempom a pomerne statickou kamerou ale pravda je taká, že v konečnom dôsledku to bolo plus. Dodalo to totiž snímke trošku melancholický nádyx a ten typický český tragikomický pohľad na vec. Týmto prístupom sa akokeby zjemňuje fakt že scénar bol skôr na seriálovú epizódu alebo minipoviedku a nie na celovečerný film, napriek tomuto sa mi film páčil a dodal tomuto žánru istú dávku originality a to hlavne svojím smutnocynickým ladením. Vďaka nemu divákovi tak nebije do očí fakt že sa na plátne kopia mŕtvoly, napočítal som ich 8, ale nie som istý :) Výraznym plusom je casting, kde boli vybratí herci presne podľa typovej šablony. Ústredná trojica je naozaj sqvelá a nebudem nikoho vyzdvihovať, rovnakým dielom si zaslúžia poxvalu. fšetci. Aj napriek zmienenému mi fšak v tomto filme xýbalo viac šťavy a invenčnosti. Hudobný doprovod bol úplne nemastný neslaný a filmu nepomohol vyplniť niektoré hluché miesta v scénari. Celkovo ale film hodnotím ako svieži vietor vo vodách neprebádanýx ;) ()

Prubner

Svým britským vzorům to nesahá ani po paty. Je to neuvěřitelně pomalé, nudné, bez vtipu, natočené bez jediného režijního nápadu. Kromě švihu a tempa to chtělo nějakou zřetelnou komediální nadsázku, jenže vše působí upachtěně realistickým dojmem. Absence režijního vedení se projevuje i na hercích, kteří hrají každý jinak a po svém. Nejhůře z toho vychází Roden, který sice hraje dobře, ale jako z jiného filmu. ()

pOne

Abych řekl pravdu, tak nechápu, v čem tkví kouzlo tohoto filmu a proč má tak vysoké hodnocení. Podle mého názoru zcela zapadá (v tom špatném slova smyslu) mezi ostatní podprůměrné snímky. Děj je nelogický, nemá smysl. Herecké výkony mi taky nenadchly. Angličan byl vyloženě trapnej a Rodenova angličtina mi po 30 minutach lezla krkem. ()

karlos-rio

Výborný Karel Roden, dobré i když krátké scény má Matěj Ruppert, a zajímavá je postava zabijáka Karloviče a jeho pejska, plus pár vtipných scén, ale to je bohužel vše, čekal jsem mnohem víc, takže zklamání ()

Lewaso

V této komedii zvítězil britský humor nad českým. A je to dobře, protože zasazený do české hlíny vykvetl v pestře černou květinku. ()