Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

blazenka

To, co mě nutí se na film podívat znovu a znovu není ani jeho ústření téma, ani krása Scarlett, ani šarm Meyerse. Je to naprosto dokonalými odkazy na Dostojevského. Zločin a trest v podání Allena se rozvinul ve zcela jiných dimenzích ale naprosto stejným směrem. Rozhodně pět *. 95%. ()

Siriuss

Abych se přiznal tak tohle byl můj první film se kterým má něco společného Woody Allen a hned na poprvé nemám jinou možnost než hodnotit *****. ()

Zeek

Jeden z těch horších Allenových filmů, ve kterém jde o klasický nudný milostný trojúhelník s téměř žádnou zápletkou a se špatně řešeným závěrem filmu. Je vidět, že scénář velmi zaostává. Vůbec to nemělo šťávu a jako thriller mi to moc nepřišlo. Jediné co oceňuji, je zajímavá tenisová myšlenka, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete. Takhle to funguje i v reálném životě. Moje hodnocení: 55% ()

jarvis

taková hodně volná variace na An American Tragedy s extrémně slizkým Meyersem. by mě zajímalo, jestli Allen zaplatil Dreiserovým potomkům za autorská práva :) ()

RickyFitts

takovej film ze života, kolik z něj je asi autobiografie?... skvělý scénář, skvělý Meyers, Scarlett mě naopak moc nepřesvědčila... po třech dalších filmech to vypadá, že Match Point je prvním - ale bohužel asi i nejlepším - filmem nového (nerůžového) období W.A.... pro mě každopádně jeden z jeho nejlepších filmů, ne-li nejlepší... tak jako u Closer dávám více hvězd než většina uživatelů, tahle tematika mě prostě zajímá a baví, 5- ()

Badel

Líbila se mi dramaturgie, herecký výkony a režie celkově, ale příběh samotnej byl celkem neoriginální, vlastně nic novýho, co by už nebylo v tuně jiných filmů. Dávám 3,5. ()

Rocket

Bravooo! Nadhera Allen! Konecne niekto dokazal takto bravurne reflektovat ako funguje na jednej strane laska a na druhej vasen. V dnesnej dobe, ci vo svete filmovom alebo realnom, nedokazu ludia spravne tieto dva pojmy rozlisovat! ()

FakyCZ

Dlouho mi trvalo než jsem se do filmu dostal. Naštěstí mě tato hra osudu velmi rychle přesvědčila, že stojí za to a kupodivu to párkrát bylo i napínavé. Také mám rád takové záběry jaké byli nazačátku s tenisovým míčkem a později s prstýnkem (já si teda myslel, že ten prstýnek mu to všechno po*ere a ono naopak). ()

Mat21

Zprvu bych hádal, že se jedná o sňatkové podvodníky. Chris je ztvárněn jako dokonalý vzor anglického gentlemana, pohledný a inteligentní, hrající tenis skoro na světové úrovni a zajímající se o operu, se škatulkovitě uhlazeným jednáním. Proto není divu, když padne do oka Chloe Hewett, dceři zámožného londýnského investora. Pro změnu Nola je pohledná američanka prchající do Londýna od své psychicky rozložené rodiny, aby se s neúspěchem potýkala na konkurzech herectví. Je však šťastně zasnoubená s Tomem Hewettem a zdá se, že vše spěje ke štěstí všech zúčastněných. Film je však o něčem jiném a zda-li to byl skutečně záměr tvůrců, nebo se scénář vymknul kontrole, netuším. Zatímco harmonický vztah mezi Chris a Chloe dopluje až do svazku manželského a nyní musí řešit jen otázku úspěšného početí, Tom podlehne výzvám své matky o nevhodnosti své životní volby a s Nolou se rozchází. Její sex appel však nenechal chladným ani Chrise. Její vášeň se stává jeho posedlostí a po odchodu z rodinného sídla naplno chytá příležitost ukojit svůj chtíč. Avšak tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, v tomto případě až Nola otěhotní a postaví Chrise před životní rozhodnutí. Dá přednost přepychu, úspěšné práci získané v tchánově firmě a Chloe, ke které stále cítí lásku - nebo finančnímu uskromnění a vášni s Nolou? ● Přijde mi, že postava Chrise je vykreslena takovým způsobem, že byste stěží na Zemi hledali žijícího představitele. Na jedné straně velmi chytrý, ambiciózní a kultivovaný, na druhé si nedokáže vytyčit ani základní smysl svého života. Myslel jsem, že se jedná o sňatkového podvodníka...z filmu však vůbec není patrné, že by nějak užíval svého blahobytu, spíše se stále drží svých skromných zásad. Hledal-li lásku svého srdce, pak každý má své svobodné právo volby. Ovšem oženit se s Chloe a v té době již mít poměr s Nolou a zároveň nebýt připraven na důsledky svého jednání, to spadá do úplně jiné kategorie mužů. Jako by Match Point - Hra osudu mělo být potvrzením impotence britských scénáristů z posledních let vymyslet originální scénář, jehož hlavní výtah by se nevešel do 3 řádků. Co naplat, že zvolené prostory národní opery, rodinného sídla i ostatních budov do filmu přesně zapadají, i herecké podání bych označil za sympatické, úspěch filmu vždy stojí a padá především se scénářem. Alespoň jedno malé bezvýznamné plus na závěr, policie překvapivě skočila na lep a už se z něho neodlepila. Byli jsme v závěru ušetřeni moralizování a stokrát vtloukané pravdě, že ten špatný bude vždycky dopaden. A to se cení. ║5.6.2009║ ()

ViktorEl

Skoro celý film som sa nudil. A to pri filme neznášam. Podľa mňa je tento film dosť prehodnotený. Na prvú hodinu sa nedá vôbec pozerať, lebo strašne nudí. Neznášam operné pesničky, ktoré film sprevádzali celý dobu. Pre mňa veľmi nesympatický Jonathan Rhys Meyers (ale všeobecne nie len v tomto filme). Hysterická, ale zato okúzľujúca Scarlett Johansson. 60 minút strašnej nudy. Koniec ma, ale už začal zaujímať, bavilo ma do akých sračiek sa Meyers dostáva a tešil som sa kedy to už konečne posere. Išiel dole z minúty na minútu a jeho plán bol tiež dosť trápny, ale všetko mu prešlo. Celý film rozpráva o šťastí a pritom on ho mal najviac. Ale keď si to teraz všetko zhrniem tak to bolo celkom dobré, ale filmy, ktoré sa dajú pozrieť len raz sú pre mňa rýchlo zabudnuteľné preto tie 3 hviezdičky. 60% - 70%. ()

jorgus

spokojenost..zajmave a necekane vypointovany pribeh s bohate britske smetanky..vyborne vybrana ustredni ctverice a nemoznost uhadnout do posledniho konce jak to vse dopadne..to mam rad..:)po delsi dobe opet pribeh, ktery ma pointu..a logickou:) ()

HouseMK

Uf! Film co začíná jako Wimbledon s hrdinou připomínajícím talentovaného pan Ripleye, rozjíždí se jako klasická allenovská vztahovka pro čtyři a končí jako ponurý fincherovský thriller. Opravdová hra osudu, kde může míček spadnout na jakoukoli stranu. Nezáleží jak hrajete, ale jaké máte štěstí. Ještě bych vyzvedl perfektní herecké výkony mladých herců - to se jen tak nevidí. Nic pro neurotiky. ()

goniss

najeďte prosím do galerie tohoto filmu a shédněte 4.obrázek seshora. Tohle byla jediná scéna, která se mi líbila, u které se mi zvedali koutky.. Ostatní scény... řešení, nevěra, lži, řpetvářka... Johnatan je dobrý herec a s roli si poradil, ale scénář filmu je docela masakrální. ()

nicolcat

Lidé se bojí připustit, jak moc v životě záleží na štěstí. Děsí je pomyšlení na to, kolik toho nemají pod kontrolou. Pro mě naprosto dokonalý film, který má vše co bych si jen mohla přát. Vynikající herecké obsazení, Scarlett Johansson je naprosto neodolatelná a sexy. Z tohohle filmu jsem si odnesla víc než dost a hlavně nenásilně ukazuje, jak každého člověka dokáží ovlivnit peníze a jak díky nim změní názor absolutně na vše. ()

KosiR_ksr

Napínavé psychologické drama plné vypočítavosti a lží. Je vylíčeno s naprostou přesvědčivostí a silou. Neuvěřitelně vystihuje i tu nejmenší pohnutku či rozpoložení mysli. Až z toho všeho přechází mráz po zádech. A celé se to poměrně jasně a přímočaře odvíjí k velkolepému finále, které završuje celou tuhle psychologickou hru osudu. 80% ()

sebo9629

Prvý film čo som videl od Woodyho a stále je to pre mňa jeho najlepší, v podstate zatiaľ jediný skvelý čo som od neho videl... Hodnotenie: 8.3/10 ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“