Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

Katie88

O muži, který se zamiloval... - do peněz a společenského postavení. Teď hraje Hru s osudem, aby o to vše nepřišel. Lehce nabyl, lehce pozbyl? Anebo to bude jinak? Této netypické věci od Allena jsem se dlouho vyhýbala a udělala jsem docela chybu. Bohužel pro mě končí depresivně - doufala jsem v trochu jiný "happy-end", kde aspoň zvítězí pravda. To by ale zase nebylo originální a zařadilo by se to mezi Colombovskou klasiku... No co už, skvělý film to určitě je, ale jednou mi to stačilo. ()

Galahad

Netradičně z Londýna, tradičně zabývající se partnerskými vztahy, to je nový Woody...ten konec je opravdu pěkně přitažený za vlasy, ale i tak je to povedený film. ()

Snape

Tak trochu na stará kolena se Woody Allen rozhodl natočit něco modernějšího... a povedlo se mu to. Sice je to typicky Allenovsky ukecané, ale díky výkonům Scarlett Johansson a Jonathana Rhyse Meyerse (oba zajímaví herci) se na Match Point dobře kouká. Operní hudba výborně dokresluje život londýnské smetánky v luxusních interiérech. Negativa? Nechci moc spoilerovat, ale zvrat z klasického milostného dramatu do krimi je trošku násilný. I když právě díky tomu je Hra osudu zajímavá... Celkově slušné 4 hvězdičky. ()

tragos

Můj první Allen (jsem to ale filmový fanda :)), díky Desovi, že mě na něj vzal. V první řadě mi Match Point přišel žánrově dost roztříštěný -- moralita? komedie? drama? Pakliže to mělo být všechno dohromady, chtělo to slepit trošku lépe. To se to radí :-) Klady? Scarlett Johansson, skvělé charaktery postav (v hlavním "hrdinovi" si každý musel něco najít :)), Scarlett Johansson, skvělý minimalisticý humor, Scarlett Johansson... ehm. Jsem rád, že jsem Match Point viděl, příště zkusím něco víc allenovštějšího. ||| Když skončil film a vedle sedící slečna vzala telefon a po chvilce horovu řekla: "Jo, jsem těhotná," myslel jsem, že se složím :-) ()

Puol

Slušné drama, ale od Woody Allena som očakaval niečo iné. Bez sarkazmov a jemného humoru to nie je ona a miestami aj nudí. Nedá sa nevšimnúť pôvaby Scarlett Johansson. ()

Lindushka

Hmm, nečítal ten Allen v poslednej dobe Americkú tragédiu od Dreisera? :) Vidím tam určitú voľnú inšpiráciu. Topenie v jazere síce našlo uplatnenie v Scoope, ale aj tak. Film bol však rozhodne oveľa lepší ako kniha, čo v Dreiserovom prípade nie je prekvapujúce (červené zmýšľanie sa značne odzrkadľuje v jeho tvorbe). ()

spriteboy

Velmi zajímavý film ukazující bezstarostný život anglické smetánky - a jak je těžké se mezi tuto vrstvu dostat - za postup do vyšší třídy se musí zaplatit velká cena. Nejenže člověk musí ztratit důstojnost, aby mohl jako "chuďas" mezi smetánku proniknout, ale dokonce si musí zničit i "starý" život (a nejen sobě), aby získal život nový - bezstarostný, mezi elitou...Ze začátku se mi zdálo, jako by se herci rozehrávali, ale hlavně poslední dvacetiminutovka stála za to (nepočítam-li všechny scény, kde byla na plátně Scarlet :-) Pokud také hledáte návod, jak provést bez odhalení trojnásobnou vraždu, tento návod Vám Woody Allen nabízí - jen musíte mít štěstí... ()

vojo

Tak trochu zvrátene som fandil negatívnej postave, aby jej zločin prešiel a mohla si naďalej užívať svoj sen o šťastí. Po dlhšom čase natočil Woody Allen viac než dobrý film. ()

merigieren

Sofokles řekl: "Nebýt nikdy narozen, může být tou největší spásou ze všech." Myslím, že tento dialog z filmu věrně komentuje můj názor na celé dvouhodinové veledílo. Něco tak zoufale nudného sem ještě snad neviděl. Již od počátku bylo jasné, že bude mít dítě s krásnou američasnkou (i když jeho žena byla podstatně hezčí...) a bude s ní chtít utéct. O tom bylo zhruba 90 minut ze 124, pak to najdnou vzalo spád, šílenec zabil milenku (taky si na to moh vzit třeba bazuku, jako by nestačil nějakej kolt) a vyplnilo se moto filmu. Jde jen o štěstí, což je moje životní heslo za které dám 2*, jinak by to byl 100% odpad. Abych nezapomněl na hudbu tak to je kombinace GTA3 v mafia sentinelu a jednoho kola z Hitmena, jak se snažíte v opeře zabít fašistického diktátora :-) ()

bosseth

Čo to tu kecáte? Aký Woody Allen? Čo ten má s týmto spoločné? To musí byť akási chyba. Alebo som obeťou akéhosi divného sprisahania? Ja totiž neverím, že on by dopustil, aby som sa tak nudil. Hej, fajn scenár, obstojné herecké obsadenie. Ale inak neuveriteľne zdĺhavé! ()

*Colorado

Pomalejší rozjezd, ale nakonec to mělo pořádný grády s pro mě nečekaným závěrem. Film o tom, co je nejdůležitější – peníze a blahobyt nebo láska a sex, toť dilema. Alespoň v rukou, respektive v hlavě hlavního hrdiny :-) Podruhé jsem se „setkal“ s Woodym a jsem zvědav, jak mi bude sedět příště. ()

matini

Tak tenhle film je vážně dobrý, výborné herecké obsazení, Scarlett Johansson a Jonathan Rhys Meyers. Stačí být mazaný a projde vám i dvojnásobná vražda :) ()

Akana

Film Woodyho Allena, z něhož nepoznáte typický autorský rukopis? Donedávna nemožné se stalo skutkem a je to opravdu vítaná změna. Snad jen ten motiv nevěry a mučivého rozhodování mezi dvěma ženami (a životy) zůstává, ale má úplně jinou, tragičtější atmosféru a vyústění. Někde v půlce se mi to zdálo trochu zdlouhavé, ale konec vše napravil a finále bylo excelentní. Šťastná náhoda, která hlavnímu hrdinovi slibuje doživotní muka. A je s podivem, jak skvěle může fungovat šumící nahrávka operní árie jako podkres vypjatých scén. Allen překročil svůj stín. Po tolika letech a filmech klobouk dolů. ()

Wargoo

Zo začiatku nevinná romanca, kde podľa mňa príliš nadceňovaná herečka Scarlett hrá zvodnú sviňu, ktorej sa nakoniec podarí "viac" než chcela. Z obyčajnej romanci sa vďaka skvelému scenáru dostávame k dramatickejšiemu meritu veci, a Jonathan Rhys Meyers alias nerozhodný talentovaný mladík sa situácie chopí vlastnými rukami. Síce trošku nečakane, ale o to lepšie... U mňa najlepší Woody, inak ma jeho filmy prevažne obchádzajú, no tu som miestami nedýchal... ! 4 a 78,823% ()

roxy_ellen

Vážně nepřemýšlím nad tím, že tenhle film mě od Woodyho překvapil, to je klišé. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale pak mě děj pohltil. I když se námět může zdát ohraný, podle mě je film natočen tak, že nad tím ani člověk nepřemýšlí. Konec mi připadal právě v něčem odlišný. Prostě jak se říkalo na začátku, vše záleží na štěstí. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“