Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Aluska88

*** a půl. Vcelku průměrná americká romantika je povznášena do jistých výšin díky ústřední herecké dvojici, Sandra Bullock a Keanu Reeves. Ten je zde naprosto šarmantní a okouzlující, stejně jako líbezná Sandra, kterou jako herečku sice v oblibě nemám, ale v tomto filmu na mě působila velmi mile. Příjemná, nevtíravá melancholická romantika o lásce, která překonává čas. ()

genetique

No ešteže to nebolo dlhšie. Originál som nevidel, ale po tomto námete si ho určite pozriem. To, na čom film staval, neboli dialógy, scenár, ale herci, pekná hudba. Je to čisto melancholická záležitosť, takže varujem vopred, so zlou náladou pred filmom nepozerať. Len ma štvalo, že už po polke filmu som vedel, ako to celé skončí. Nemám to rád. 55%. ()

Madison

Romanťák ako sa patrí. Introvertka Sandra, životom deprimovaný Alex a ich spoločná snaha o prekonanie prekážky - času. Samozrejme, sálajú z tohto diela tie najčistejšie úmysly, pričom mi bolo jasné, že doň Agresti vstupoval s istou romantickou naivitou. Celá stopáž však bola neskutočne naťahovaná a ja som sa nudila k smrti. Mdlé herecké výkony, originál som nevidela, takže ho nemôžem porovnávať, avšak námet je to rozhodne zaujímavý - hoci ma trochu frustruje jeho neuváženosť. Keby jeden z hlavných hrdinov žil kedysi v povojnovom období - to by bol ešte len úchvatný dobový (hoci trošku gýčový) kontrast! Uf... to si už však vymýšľam svoj vlastný scenár... :-) ()

Hakha

Příjemné obsazení a bohužel opět slabý remake, jež na originál ztrácí ve všech směrech. Je to škoda, potenciál to mělo, zde jsem se blížícím se koncem začínal usínat, to by se nemělo stávat. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky... ()

Eliott

Na filmu je zajímavá pouze zápletka příběhu. Proto si myslím, že bylo dílo zpracováno chybně a disponovalo mnohem vyšším potenciálem. Většina scén na mne totiž vůbec nezapůsobila a tak jsem dílo dokoukal takřka bez emocí. Nemyslím si však, že by to bylo vyloženě špatné. Spíše se zde nekonají žádné zázraky a tak celek spadá spíše do vcelku zapomenutelného průměru. Nakonec jsem se rozhodl pro dvě hvězdy. 55% ()

3DD!3

Tak, čekal jsem romantický slaďák se solidní časovou zápletkou. A hádejte co? Dostal jsem ho. Navíc Keanu Reeves tady hraje stavaře (skoro jako já) a to je dostatečný důvod k tomu aby se mi DŮM U JEZERA líbil ;-). Taky se mi hodně zamlouvají časové filmy a i ty "strašlivé" paradoxy se dají zkousnout, je to koneckonců romantický film a ne sci-fi. Když jsem původní verzi neviděl, nemám na co nadávat a tak snad můžu vyjádřit jistou spokojenost s výsledkem. Žádná bomba, ale k větší spokojenosti to stačí. ()

NinadeL

V té jihokorejské verzi bych to snad snesla lépe, ale toto? Sandra a Keanu jako traumpaar ze surrealistické romanťárny? To jako vážně? Samé otázky. ()

Kaka

Oku lahodící, leč z filmařského hlediska poměrně špatný snímek, jehož nároky kladené na diváka se rovnají prakticky nule. Nápad je to originální (původní verzi z roku 2000 jsem neviděl), kamera je na mnoha místech působivá a celkově si film udržuje vcelku vkusnou, decentní a relativně dospělácky romantickou atmosféru. Scénami z noblesních podniků a nočního Chicaga se prakticky nedá nic zkazit. Dialogy jsou však o poznání slabší a časové paradoxy jsou nepřehledné a velice nezajímavé. Celkově tak film díky vcelku dlouhé stoopáži může působit až unyle, což je vzhledem k žánru tristní nedostatek. Herecky nesmírně silně obsazené, avšak ve výsledku jsou výkony pouze lehce nadprůměrné a to ještě pouze co se hlavních rolí týče. Zbytek nestojí absolutně za zmínku. Příliš jednoduché, příliš nezáživně zpracované, příliš přeslazené. Zbytečná cesta do kina. ()

Rex Mundi

Romantiku príliš nemusím, ale tu bola väčšina filmu smutná romantika a to už je moje kafe. Nádherná atmosféra, fantasy námet... Aj Sandra bola prirodzená a Keanu vekom absolútne nestráca šarm, skôr naopak. ()

freddy

Zvláštní film. Ale nádherně zvláštní. Mysteriózní romanci jsem snad ještě nikdy neviděl. A o to více jsem byl překvapen a příjemně potěšen. Velmi zajímavá a netradiční zápletka, ale také studené a nevlídné kulisy proskleného domu u jezera. A do toho příběh dvou lidí, kteří se minou v čase a jejich jediným prostředníkem je poštovní schránka před domem u jezera. Tohle je uchvacující romance, kterou jsem si užil a která mi nedala vydechnout. Vše do sebe úžasně logicky zapadá a všechny scénky mají hlavu i patu. A ač považuji happyendy za veliké klišé a vítám každý konec, který skončí jinak, nežli happyendem, tady jsem to těm dvoum přál, aby se mohli sejít a radovat se z přítomnosti toho druhého. Prostě tohle je nádherný úžasně lidský příběh s touhou po setkání. A mne tenhle příběh velmi zaujal a dost se mi líbil, takže dávám čtyři hvězdičky. Ale upozorňuji, že neznám originální snímek, jehož je Dům u jezera remakem. A ani mi to nevadí. Tohle je rozhodně jeden z nejzajímavějších a nejzvláštnějších romantických filmů z těch, které jsem kdy viděl, ale o to více potěšující. ()

petero

Na to že by to bol nejak objavný snímok ihneď zabudnite a treba to brať ako príjemné stretnutie Sandry a Keanu po rokoch v pekne natočenom romanťáku s chýbajúcimi vtipnými vložkami, s trošku plytkým scenárom a predvídateľným koncom i keď aj ten dokázal zamraziť. To čo fungovať malo fungovalo a vďaka časovej rovine sa nad filmom aspoň trošku zamyslíte. ()

gogo76

Uf, tak toto bolo dosť úbohé, hoci som to dopozeral tak s jednym okom, lebo keď som filmu obetoval obe, tak ma do polovice vôbec nezaujal. Už samotný príbeh je dosť na hlavu a romantika na ďiaľku vo filme nefunguje. Horko ťažko sa film dopotácal k záveru, nepýtajte sa ma ako a po bozku a objatí sa to končí. Strašná nuda a nezachránili to ani herci, hoci si uvedomujem, že to nie je celkom ich vina. Príbeh a hlavne réžia nezaujme a celé to jednoducho nefunguje. Film 40%. ()

Mahalik

Přiznám se, že pro tentokrát jsem hodil předsudky i mozek za hlavu a začal se kochat. Ty různé propletence byly přímo skvostné a i když začal film v některých částech skřípat, nechal jsem to být a nebo se šel prostě a jednoduše vyčůrat, abych si nezkazil ten krásný dojem z filmu. Účel filmu splněn- já jsem spokojen. 79% ()

Nevada

Mohlo to být lepší, ale nějak to nevyšlo. Má to dost chyb v logice. Na druhou stranu Bullock a Reeves tvoří moc sympatický pár. ()

nunka

Ach jo, ďalšia sladunkovitá romanca, s mierne melancholickým nádychom, v hre s časovými dimenziami...hm, čo je vieeem, nešla som sa z toho roztieť, dokonca ani po ústrednom hereckom duo mi srdce extra nepiští... ()

Jamal

Od tohoto páru jsem čekal daleko víc. ( Asi jsem moc upjatej na Nebezpečnou rychlost). Od té doby oba herci vyrostli a už jim to zas tak moc nesluší. Každopádně jsem nevěděl do čeho jdu, jsem se těšil na klasickej romanťák, ale uppps ono to zas tak klasická romatika nebyla. Samozřejmě Sandře to slušelo, na plakátech ale mnohem víc. Samotný film byl trošku chaotický, některé scény ne-úplně vysvětleny, konec dobrý. všechno dobré, konec ale předem předvídatelný. Měli jsme možnost dostat pár rad do archytektury, i když ten hlavní dům, dům u jezera se mi zas tak až moc nelíbil, neřekl bych, že splíval s okolím, ale dejme tomu. ()

Shakers

Od začiatku dosť zaujímavé a herecky skvelo obsadené, veď už v Nebezpečnej rýchlosti im to klapalo. Veľmi ma bavil príbeh, ktorý vie diváka držať v napätí, pretože jednoducho chcete vedieť, čo bude ďalej a ako sa to vysvetlí. Niektoré scény mohli mat trošku väčší náboj a iné sú miestami trošku nudnejšie, ale výborný záver pridal hviezdičku navrch, pretože táto romantika v samotnom závere bola skôr príjemná a nelepila sa mi z nej riť, narozdiel od niektorých ultra sladkých. Svoje tu spraví aj dobrá hudba, ktorá nieje extra výrazne, ale pekne buduje atmosféru. 75% - 4* ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?