Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Sofia

Pro mě bohužel absolutně neromantická romantika s naprosto zbytečným happyendem. Originál neznám, ale po tomhle mě ani moc neláká. Nejhezčí scéna byla asi tanec na oslavě narozenin. ()

Beastmaster4

Jeden z těch nejlepších romanťáků. Tenhle žánr má vždy krkolomné tendence padat do kýčovitých vod, ale tady tomu tak není. Film zachraňuje mimo jiné i originální scénář, příběh je opravdu silnou stránkou filmu. Je to dojemné, je to napínavé, ale slza mi neukápla.......marně pátrám proč. I když jsem chlap, tak nebudu dělat hrdinu, u silných příběhů si často popláču....tady tomu tak nebylo a možná, i když mám herce, kteří ztvárnili hlavní postavy, rád, tady mi přišli trošku chladní. Snad to chtělo více romance, více emocí....nevím, tak to na mě působí. Rozhodně jde ale o jeden z TOP filmů v tomhle žánru :-) ()

prome

Tak tento film nevim jak hodnotit. Premyslel jsem ze dam 3 pak 3,5 ale nakonec jsem se rozhodl ze 4 protoze atmosfera filmu je skvela, i kdyz misty je to hluche, a herecke vykony jsou vcelku vyborne pojate i u Sandry Bullock a to neni zvykem. ()

Sawy

Námět je skvělý,to je jasné.Ne originální,ale silný a zajímavý.Hlavní herecké duo taky dobré,Keanu a Sandra jsou skvělá dvojice už od Nebezpečné rychlosti.Problém je,že mě Dům u jezera silně emocionálně minul.Film na mě působil moc chladně,držel si odstup,což je možná záměr,ale že by mi to vyhovovalo,to rozhodně ne.U vypjatých scén jsem necítil napětí,u dojemných dojetí a to je špatně.Agrestiho režie postráda nápady a invenci,což z filmu dělá solidně zpracovanou a vizuálně hezkou,ale trochu nezáživnou rutinu,která doplácí někde na přílišnou doslovnost,někde zase na přílišné nevyjasněnosti a lehkou předvídatelnost.Škoda,se zkušenějším režisérem se z filmu dalo vytěžit o hodně víc. 60 % ()

Kamca_

Šla jsem do kina na tenhle film s velkým očekáváním a musím říct, že mě to hodně zklamalo. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, který je hodně nevyrovnaný. A spousta věcí nemá souvislosti. Je to dost nepromyšlený do detailu. Některý chvíle jsou zajímavý, ale chvílema se hodně nudíte. Přišlo mě to hodně zdlouhavý a přitom časově ani ne. A konec mě taky dost zklamal. Podle mě to rozhodně nebyl romantickej polibek, ale spíš jako, že jí Keanu chce sníst. Prostě to opravdový setkání nebylo takový, jako když si psali. Ani herecké výkony to nezachránily. I když to oboum moc slušelo. Tentokrát musim opravdu dát 3 hvězdičky - 60%. ()

Fleur6

Neviem prečo, ale The Lake House som túžila vidieť už dávno, i keď som vedela, že sa nejedná o žiadny masterpiece. Po roku nezmyselného čakania som si ho konečne zaobstarala. A dostala som, čo som chcela - príjemný romantický film. ()

Lacike

Tak ani na druhý pokus ma to nenadchlo. Na mňa holt romantiky v ktorých sa rieši vzťah na diaľku nefungujú. Preto ma nezaujal ani originál. Pritom chémia medzi Sandrou a Keanom stále funguje perfektne. Bohužiaľ majú minimum spoločných scén. A Keanu tu je ešte oholený, ostrihaný a celkom normálne hrá. Ešte nezWickovatel. Sandra je nádherná ako vždy. Len ten blbý námet. To proste ide mimo mňa. 4/10. ()

Tommassi3

"Jak jste se poznali ??" - "Nijak !!" - "Cože ??" ;) Některé souvislosti se jen dost těžko vysvětlují, aniž by vás ostatní neměli za šílence..;) Nicméně tahle Kate a Leopold bez Leopolda, zato po argentinsku, rozuměj Nebezpečně pomalu, spíš než by objasňovala, zejména dokazuje, že tu chemii mezi Keanu Reevesem a Sandrou Bullock nezničí ani čas, který už si zuby nabrousil na ledačem.. Milý malý film.. ()

Hwaelos

Veskrze příjemný film pro nedělní večer s přítelkyní a mojitem v ruce. Nečekat hodně a nedivit se nad jednoduchými úvahami o složitých časových paradoxech = nejlepší zážitek. ()

Terva

Lidi, todle bylo něco tak nádherného, že musím zatleskat. Alejandro Agresti si vzal na paškál cestování časem a nehynoucí lásku. Navíc " použil " sehranou dvojici Bullock vs. Reeves. ()

Terez.S

nevím, jestli bych dala tak vysoké hodnocení, kdyby ve filmu nehráli Keanu a Sandra, mezi kterými to opravdu hodně jiskří. Nevím, jestli bych dala tak vysoké hodnocení, kdybych v době, kdy jsem na tom byla v kině, nebyla přesně naladěná na tento žánr. ale stalo se a zatím nemůžu jinak. ()

moviesfan

V tomto filmu se může kdokoliv ztrácet. Často jsem přemýšlel, jestli jsou či nejsou chyby ve scénáři, ale je to fuk. Film rychle ubíhá, romantika tam je, ale postrádám jakoukoliv spřízněnost, či chcete-li více emocí. Takto film zapadá do šedi a mnohé ani nezaujme. I přesto mě celkem zaujal pro časové prolínání a také pro závěr. Jinak není ,,Dům u jezera" ničím zvláštní. ()

JohnCZ

Tak přesně odměřená hollywoodská limonáda, až je to vlastně celkem průměrná věc, kde je zajímavá pouze hlavní dvojice a fakt, že jsem měl pocit, jak kdyby někdo zadaptoval nějakou asijskou uslzenou romanci a pozměnil konec (to jsem se trefil jen napůl). A teda nevím jak v originále, ale tady ty časové hrátky nedávaly příliš smysl. ()

villon17

Doják jako blázen, dalo by se říct, že tekly potoky slz. Zvláště při vyvrcholení, kdy Kate zjistila, že Alex navrhoval Dům u jezera a běžela k poštovní schránce, která jim zprostředkovávala komunikaci v čase. Škoda, že to dopadlo klasicky jako každý romantický film a "on počkal", až se nakonec sešli. ()

corpsy

Naozaj skvelý scénar, aj keď viem, že je to prerábka. A hviezdna ústredná dvojica sa k sebe naozaj hodí, čo dokázala aj 12 rokov pred tým v NEBEZPEČNEJ RÝCHLOSTI. ()

Ajinka126

To bylo plné nesmyslů, jenž nerespektovali logickou návaznost v "cestování časem". Kvůli tomu to člověk nemůže dost dobře pochopit, když se nad tím zamyslí, tak stále něco nesedí. Je to jen rádoby romantická slátanina, protože s těmi nesrovnalostmi v času si moc hlavu nelámali...škoda! ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?