Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Martin741

Romanticke filmy mam rad od Eastwoodovho filmu Madisonske mosty, ale toto bol len taky priemer. Znesitelny, ale furt iba priemer. : 50 % ()

vydumnica

Davam 4* za Sandru Bullock, hudbu a moje oblubene Chicago :-). Netypicky romanticky film, pri ktorom musi clovek aj trosku rozmyslat, vcelku fajn oddychovka. Tak trochu mi to pripomenulo Mesto anjelov. 70%. ()

Petoss1

Na sladké romantické filmy niesom, ale toto ma zaujalo. Zápletká naozaj netradična a zaujímavá (hra s časom) celkom som mal z toho pekný pocit tak ako aj z hercov Reeves a Bullock. Na to, že to je romantika som veľmi spokojný. 70% ()

Elyssea

Ani Dům u jezera se docela nevyhnul nějakým kiksům. Přesto je ale plný krásně nostalgické atmosféry, má příjemnou ústřední dvojici a hezký příběh. Nejde o průměr, je to naprůměrné v žánru, není to uslzené (ani slzopudné). Rozhodně nejsem zklamaná, naopak, Dům u jezera mě velmi příjemně potěšil. ()

Streeper

Neviděla jsem Japonský originál a ani mi to nějak nechybí, naopak si myslím, že příběh či myšlenka toho, že láska dokáže cokoliv, dokonce i přelstít smrt díky času se mi moc líbila. Sandra Bullock mi je velmi nesympatická jako člověk a v některých filmech jí opravdu nemůžu vystát (př. Gravitace), ale v roli doktorky Kate Foster byla skvělá a koukatelná. Určitě hlavní zásluhu na tom mají scénáristi, kteří tu roli napsali tak jednoduše a mile, že nelze Kate Fosterovou nemilovat. Keanu Reever je fešák a sympaťák, společně se Sandrou tvoří krásný filmový pár a příběh byl zajímavý a zamilovaný. Myslím, že to splňuje veškerá kritéria romantického příběhu s nádechem fantasy. ()

Eriol

Chtěl jsem se vyhnout srovnání s Il Mare, zapomenout, že nějaké existuje, že jsem ho kdy viděl. Ale už po prvních pár minutách Domu u jezera jsem zjistil, že to prostě nejde. Vyjma scény s večírkem - která mi přišla z celého filmu nejlepší, se mi nepodařilo vyhnat z hlavy pocit, že sleduji pouhý odraz něčeho mnohem krásnějšího. Hudba Rachel Portmanové je nudná a hodně připomíná její práce z let minulých. Postavy jsou nevýrazné a neuvěřitelné. Hlavní hrdinové (a jejich okolí) se dokonce nijak zvlášť nepodivují nad "cetováním" dopisů v čase. Reevesův pokus o pláč mě přivedl spíše k smíchu a Bullockoá mi přišla vyloženě studená. Věci a pohnutky, v originálu jen lehce naznačené (což navazovalo jedinečnou atmosféru), zde musejí být vysvětleny až na dřeň i pro toho nejtupějšího diváka... Pár světlých momentů (kamera v otočných dveřích, rozhovor otce se synem, scéna se stromem) z filmu neudělá nic víc, než čím skutečně je - slabý a několikrát přelévaný odvar (do kterého byla přimíchána zmrzlina od McDonalda) z kdysi lahodného a osvěžujicího čaje, původem s Asie. Podívejte se radši na Il Mare... ()

C0r0ner

Náběh tam byl parádní, ta myšlenka byla opravdu skvělá, ale po několika desítkách minut se to bohužel zvrhlo v bezduchou romantiku, kde byl každý další krok tak očekávaný, až jsem nemohl uvěřit, jak to může být tak stupidní. Strašně mě na tom mrzí ten nevyužitý potenciál, který by s dobrým scénářem mohl vytvořit vážně parádní film. 30% ()

carly

čakala som na tento film 12 rokov. a mohla som byť jedine sklamaná. pred začiatkom som sama sebe povedala, že ak sa aspoň pobozkajú, tak to budem považovať za úspech. nemôžem sa pochváliť tým, že by som ho pochopila. aspoň nie úplne. ale o tom ten film ani nebol. neviem presne povedať, o čom bol, ale viem, že stálo za to, čakať. lebo Keanu a Sandra boli úžasní. rovnako aj hudba a aj príbeh. o čakaní, o strachu, o bolesti, o láske. chcem ho vidieť znovu. a potom ešte raz a asi si by som si ho potom pozrela znovu. lepšie hodnotenie mu dať ani nemôžem. ()

Wormboy

V celku prijemny film so standardne sympatickym Reevesom a prekvapivo dobrou Bullockovou, ktoreho pribeh je sice pritiahnuty za vlasy, avsak ak sa clovek velmi nezamysla nad „casovymi detailami“, tak si to celkom uzije a nakoniec sa mu dostane aj vytuzeneho romantickeho rozuzlenia. ()

Andre3000

Keanu Reeves si střihnul jinčí roličku, než obvykle a tahle obměna mu jen prospěla. Celkově mě to mile překvapilo a se Sandrou se mi ve filmech líbí. ()

pakobylka

Asi už nikdy nezjistím, co mně vlastně na "Domu u jezera" tak vadilo. Nezbývá mi nic jiného než prostě konstatovat, že je to bez nadsázky kouzelný romantický příběh, který se mi dostal pod kůži až napodruhé - když jsem sama sebe přemluvila, abych mu dala ještě jednu šanci ... hlavně kvůli Keanu Reevesovi, jak jinak. Naprosto výsadní postavení v něm má ČAS. Je téměř hmatatelný, cítíte ho stejně silně jako fenka nazývaná Jack. Minulost a budoucnost, vzdálené od sebe "pouhé" dva roky, se potkávají v docela obyčejné poštovní schránce, která se pro dvě lidská srdce stává jediným možným místem vzájemné komunikace prostřednictvím písemných vzkazů a dopisů. A logika ? Kampak na mě s logikou ! Filmy, ve kterých se prolínají a vzájemně ovlivňují různé časové roviny, obvykle mívají svá vlastní, fascinující pravidla - jakmile se v nich začnete nemístně šťourat, z příběhu se vytratí veškeré kouzlo. ()

Juto

Nikdy si nie ste celkom istí, čo presne tento film chce byť, magicko tajomný milostný príbeh, psychodráma, rozľahlá rodinná sága alebo ich nepríjemná kombinácia. Ani, ja sám neviem či sa mi to páčilo. 6/10 ()

fars

"Chtela to ukoncit. -Proc? -Kvuli casu"... Nevidel jsem original, vlastne jsem ani nevedel ze jde o remake, kazdopadne se mi tahle hricka s casem hodne libila, a diky mym oblibenym hercum to byl cas straveny kvalitne :-) 8/10 ()

O´Hara

Romantický film se zajímavým zpracováním a pěkným dějem a nutným happyendem. Dvojice Reeves a Bullocková si můžou udělat další čárku ve společně dobře odvedené práci. ()

KajusaK

Nemám moc v lásce Sandru Bullock ale tady mě mile překvapila..Keanu Reeves byl skvělý jako vždy..Příběh mě zaujal, ale doted moc nechápu jak že se mohli tedy vlastně potkat..Rozhodně to nebyl špatný nápad..4* ()

majo25

Netušil som, že predlohou bol nejaký kórejský origoš-film. Vlastne vdaka tomu nemusím porovnávat a môžem pokojne hodnotiť iba tento snímok, samostatne. Romantické filmy nevyhľadávam, ale fantazijná téma dopisovaním si naprieč časom ma zaujala a film to nakoniec splnil takmer dokonale. Film je vlastne iba o 2 postavách, a Bullock a Reeves ho aj dokážu spolu utiahnuť sami. Samozrejme, technické chyby príbehu sa nájdu, ale na nich sa v prvom rade neprihliadalo, skôr až na tom poslednom. Napriek nim spolu s jemným nádychom humoru nesie film pekné posolstvo. Hodnotenie: 75% ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?