Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

lennyd

Kate Forsterová (Sandra Bullock) si koupí nový dům, který ji okamžitě zaujme svojí polohou - je u krásného jezera. Když na půdě najde dopisy předchozího majitele Alexe (Keenu Reeves), rozhodne se mu napsat. Okamžitě mezi nimi vznikne přátelský vztah založený na každodením dopisování. Když nastane čas na první schůzku, zjišťují, že nějakým záhadným způsobem jejich dopisy putují časem, a každý z nich žije v jiné době. Ale ani to jim nemůže zabránit, aby se setkali - domluví si schůzku tak, aby na ni Alex dorazil v té správné době... Určitě jde o jeden z nejoriginálněji zpracovaných filmů, i když v dobách telefonů a internetu (což roky 2004, 2006 už určitě byly). Bohužel to ale autoři kapku přehnali s komplikovaností příběhu, takže jsem musel v polovině filmu udělat přestávku, a celý princip časových smyček vysvětlit ženě :). Ke konci se Alejandro Agresti pokusil celý příběh ještě zdramatizovat, ale to myslím už bylo zbytečné, navíc už bylo naprosto jasné, jak vše skončí. Ale některé vychytávky se opravdu povedly (rezervace obsazené restaurace, super). Chemie mezi hlavními hrdiny funguje dostatečně dobře (už od Nebezpečné rychlosti si myslím, že se Keenu Reeves a Sandra Bullock k sobě hodí). Na jedno podívání dobré, ale znovu už bych se asi nepodíval ... ()

Pavlínka9

Romantické, tajemné, potěšující a záhadné. Dvojie Reeves x Bulock mi jako pár neskutečně sedí a ti dva se mi jako dvojice moc líbí :) Tenhle film je jeden z nejpoklidnějších co znám, než se ovšem dostanete do posledních pár minut, kdy jsem se i já zastavila a dávala jsem dobrý pozor....Na romantické filmy nejsem, ale tohle byl skvělý námět, který byl využit na maximum a i když bych udělala v pozici jak Kate, tak Alexe, nějaké věci jinak, abych tak dlouho nemusela čekat, bylo to skvělé. Všechno to ve filmu bravurně zapadá do sebe a pro "urychlení" děje se zde skvělých způsobem zakomponovala i prolínání stejného prostředí - teď a v minulosti -např. v parku na lavičce či v nemocnici...Tohle prožít - nevím jestli bych se z toho buď nezbláznila či bych nelitovala ztráty času :D :D ()

Brandon

Člověk, ať už chce nebo ne, musí s krásným a poetickým Il Mare podvědomě srovnávat. Holywoodské zpracování zdaleka nedosahuje působivosti a něhy korejského originálu. Nevím, je to dáno asi odlišnou mentalitou. Také mám pocit větší uspěchanosti, která je pro západní kulturu tak typická. Na druhou stranu, Dům u jezera není pouhou kopií originálu, v mnohém se liší, hlavní hrdinové mají zde větší prostor pro utváření milostného vztahu (setkání, rozhovory...). Je to 3,5*, protože se mi téma líbí, dávám 4*. ()

Tomatáš

Strávil jsem nad tímto dílkem velice příjemné nedělní odpoledne...krásný romantický příběh, který vřele doporučuji na nějaké příjemné trávení nedělních propršených dnů..Příjemné. ()

Millanium

Jeden z mála koukatelných Amerických romantických filmů. Originál jsem zatím bohužel neviděl, ale časový posun mezi hlavními postavami působí velice neotřele a herecké výkony Keana a Sandry jsou také velice solidní. 75% ()

Tereza666

Keanu Reeves to opět potvrdil, i u Romantického filmu zazářil. Pro mě jemný a milý film. Příjemné pohlazení a odreagování. ()

Unnamed

Upřímně se mi příběh líbil a nápad to byl zajímavý, ale ty potíže s logickou stránkou věcí (když pomineme existenci časové poštovní schránky) a neřešením butterfly effectu mě hrozně štvaly. Jednoduše příliš kiksů ve scénáři, 3*. ()

Sany33

Film som začal pozerať so zámerom pozrieť si oddychový romantický film, čo sa nestalo film bol príjemný romantický ale oddychový sotva. Dej sa paralelne prelínal medzi 2 časmi v ktorých som mal vďaka bohu absolútny prehľad a pôsobili na mňa veľmi uvolňujúco a príjemne. Veľmi ma štvalo, že sa film v niektorých pasážach až moc vliekol aj keď nemusel. Ku koncu som bol veľmi milo prekvapený Koncom a aj preto 69%. ()

Ace.Anita

Strávila jsem s tímto filmem nejedno nedělní odpoledne na Nova Cinema a pokaždé se hrozně rozčílím nad tím nepřehlédnutelným množstvím chyb!!! Jednou si Keenu se Sandrou musí psát přes jakvsims zvednutou pacičku na schránce, jindy jim stačí čmrkat na papír o kofípauze v nemocnici a ten druhý to ví. Keenu nepřije na večeři, co mají domluvenou dva roky a Sandra je z toho v prdeli, i když mu sama řekla, aby nechodil. (Klasická žena.) Hodinu a půl sledujeme dva časy a na poslední půlhodinu se objeví i třetí časová rovina! Asi je to nadyzajnovaný tak jakože ti tvoje drahá polovička řekne: "To nevadí, to neřeš, že to nesedí, vždyť je to tak hezký!" No jo, jenomže když si zrovna nepíšou, tak je to pěkně nudný a nic zajímavýho se tam neděje. A Sandra je navíc hrozná jako vždycky. Ale čtyři dát musím, protože kvůli tomu jedu do školy až v pondělí a je to fantastická romantika a věci, na kterých se domluvili teď jsou zaprášený, protože dva roky, a to prostě se můžeš bránit, ale nejde to. ()

VanTom

Čistokrevná romantika sice začátek trošku zkratkovitě roztřišťuje mezi 2 časové linie, ale až v závěru (bude tragický, nebo "happy"?) se v nich přestává dobře orientovat – také zde kvůli umělému dramatu (vždycky se přeci musejí kvůli čemusi na chvíli rozejít) vytváří největší časové paradoxy. K příjemnému pocitu z filmu se v nich jednoduše nešťourejte (SPOILER: Když ho zachránila, proč se "pak" nedostavil na tu večeři?). ()

davidek

Po dlouhé době nový nápad a můžu říct, že jsem na konci čekal jak debil na praporek . . . . Víc říct by bylo špatné. ()

cross

Nemůžu si pomoct, ale i přes slibný námět je tenhle film jen plánovitou slátaninou chtící rozplakat citlivější nátury a dojmout ženskou část publika... Když tohle přehlédnete a nenecháte se strhnout dobrou hudbou i celkovým podánim, dostanete opravdu, ale opravdu stupidně napsaný scénář, který zničí komplet vše dobré uvnitř tohoto filmu.... Bohužel... ()

wenca

Romantický doják u kterého furt držíte pěsti aby vše dobře dopadlo ... a navíc originální příběh kde se prolíná budoucnost s minulostí. ()

jitrnic

Originálem jsem nedotčen, tenhle film sám o sobě je solidní romantikou, kterou sice sráží logické boty (kterých se dopustíte pravděpodobně vždy, když si začnete pohrávat se skoky v čase), na druhou stranu Keanu Reevese a Sandru Bullock sice řadím do kategorie hereckých tragédů s občasnými světlejšími chvilkami, tady jim to spolu (ač opět každý zvlášť hraje maximálně průměr) dohromady celkem šlape a přiměli mě držet jim palce. ()

toyrider

Zajímavý nápad, příjemná atmosféra, jen se tu směju, proč má kamarádka dala pouze 1*, asi kvůli Sandře Bullock, kterou má tak ráda:-) ()

V.Silver

Trochu přemýšlím, proč jsem dal "jenom" 4 hvězdičky - možná kvůli režii? Protože jinka byli herci dobří, scénář velice dobrý, téma je moje oblíbené a hudba, ta na mě asi zapůsobila nejvíc. Akorát když je příběh o architektovi, čekal jsem lepší obrazy, víc hry se světlem - ne jenom její opisování v dialozích. Každopádně "něco" mi tam k dokonalosti prostě chybělo. Jinak slzu v oku jsem zatlačil, i když jiný konec by mě dojal asi daleko víc. 80%. Zajímavé komentáře: kleopatra, Tom Hardy. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?