Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Hoyt

Zde mi chybělo trochu více emocí a přesto, že mám tuto dvojci rád mě zde Sandra nepřišla moc přesvědčivá. Co ale musím pochválit je celkem originální příběh u kterého jsem párkrát nevěděl co se děje a hlavně Rachel Portman a její úžasný cit pro hudbu. Silnější 3˙. ()

Kryton

Romantický film nemám vůbec rád a to přiznávám. Podíval jsem se na to, protože jsem na to viděl hlášku v jednom seriálu. No a tak nebýt krásné Sandry tak to je jen klasická klišoidní limonáda, která má jen plus díky onomu faktoru kouzelné schránky. ()

kikuka

oja!!..zacnime od obsadenia: keanu reeves je prijatelny, nakolko ma schopnost vyzerat "obycajne"..sandra bullock tuto schopnost nema a pocas celeho filmu som sa nemohla zbavit dojmu, ze sa stihla zmenit v novu meg ryan - hrdinku romantickeho vsetkeho..(ani meg ryan nemam moc rada)..pribeh: ako uz pisal adrian, vzajomne stretnutia plne romantiky a vsetkeho su pomerne velkymi ranami logike pribehu, kde sa hlavni hrdinovia nemali poznat (teda, ona nemala poznat jeho-minimalne)..a este par malickosti, ale to by som vyzradzala prilis vela..celkovo: vlazne, silene dojimave a sentimentalne a melancholicke a krasne ako len laska na dialku medzi cudzimi moze byt (uz ma bolia zuby)..dakujem za prijemnu kameru a set decoration.. ()

ladko

Pekná romantika a časové roviny a ich prelínanie ma vždycky bavili(logiku nechať bokom).Stojí za pozretie. ()

Adasin

Typický neškodný romantický film, který podrží především trochu jiný námět a sympatické obsazení. Pro mě už tu nic není, ale jde to v pohodě dokoukat bez klepání si na čelo apod.6/10 ()

zdepapepa

Snažil jsem se ten film mít rád. Opravdu. Dokonce i v lecčem připomíná jiné mé oblíbené filmy. Dokonce i Keanu Reevese mám rád. Čeho jsem se ale dočkal byla průměrná romantika s malinko nesourodou logikou a s hromadou porcí "zdržovacích" scén, kdy od ústřední zápletky a hlavních hrdinů byl člověk každých pár chvil vytržen, protože, jak pravil název jednoho dílu Ztracených, "Každý správný kovboj má problémy s tátou". Jak oddychovka na odpoledne to funguje ale hezky, z celého filmu skutečně dýchá podzim/zima, režisér divákovi ani hrdinům netají ústřední zápletku, jejich komunikace nikdy netrpí nerealističností. Hudebně je to čistý průměr, osobitost tak zajišťuje kromě ústřední zápletky hlavně netradiční dům (u jezera). Jednoho dne bych se rád podíval i na předlohu. Třeba tam ze získané zvláštní schopnosti hlavní postavy něco vytěží, tady stěží získali známost. Kdyby byl Biff Tannen skutečný, obracel by se v hrobě i se svým sportovním almanachem. ()

Korbitch

Na romanťárny moc nejsem,ale tohle se celkem povidlo. Musim se přiznat, že mě spíš zaujal fakt,že si píšou každý z jiné doby....No děr to pár má a příběh lze snadno předvídat,ale jako komplex to celkem funguje,tudíž 70%. ()

Paxxx.cz

Romantické filmy nemusím a tady mě zápletka moc neoslovila a místy jsem se dost strácel v ději. Jediné pozitiva- šťastný konec a duu Sandra Keanu to moc slušelo. ()

Lamiczka

Romantický příběh dvou lidí, kteří k sobě najdou cestu velmi kuriózním způsobem. Přes poštovní schránku. A ještě zajímavější je ten fakt, že se oba dva nachází v jiném čase. Kate (Sandra Bullock) se z domečku stěhuje v roce 2006 a Alex (Keanu Reeves) ho znovuobjevil o dva roky dříve. Námět je to hodně zajímavý, ale rozhodně ne originální. Film vychází z korejské předlohy – Siworae. Otázka časoprostorové logiky je velmi dobře podána, a pokud nehledáte za každým jednotlivým aktem mouchu, určitě si snímek užijete. Ovšem nad mentalitou obou hlavních postav mi můj vlastní selský rozum zůstal stát. Na můj vkus si totiž cestu k sobě hledali dost neohrabaně a zbytečně zdlouhavě. Dle očekávání byl zásadní zvrat ve filmu plný klišé a v mém případě i se slzičkou v oku. Naštěstí mě oba herci dostatečně přesvědčili, že to za to stálo a ano, jedná se o jednu z mnoha romantických jednohubek, ale přeci jen tahle byla něčím svěží a zajímavá. ()

javak810i

Trochu netradiční romantický film, který staví na zajímavém pojetí vztahu na dálku - hlavní postavy zde ale nežijí na různých místech, nýbrž v jiném čase. Ano, čtete správně. Nějaké vysvětlení ve filmu nehledejte, tohle není sci-fi. Ale je zajímavé sledovat, jak obratně si tvůrci s touto premisou pohráli a za to, že ji dokázali dovést v uspokojivé (a klasicky romantické) vyústění, mají můj respekt. Jak už jsem naznačil, pomineme-li časové trable, jedná se vlastně o klasickou, v tomto směru průměrnou "slaďárnu" se vším všudy. Keanu a Sandra se spolu po Nebezpečné rychlosti opět sešli a stále jim to na stříbrném plátně klape. Ačkoliv musím přiznat, že Reeves působí sebejistěji jako Neo a Sandra Bullock nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější herečky, nijak to nebránilo tomu, abych si film užil. Za lepší 3*. "And what about the time thing?" "The time thing? It's just a detail." ()

Ridick

alex a kate sa cez listy do seba zalubili, ale ma to jeden hacik - neziju v rovnakej dobe. nic vsak nie je nemozne, aspon nie vo svete filmu a tak uz teraz viete ako to skonci. preto nie je podstatne pisat o tom ake to je pateticke ci happy end je opat rovnaky, ale ako sa vlastne tvorcovia pohrali s tymto zaujimavym nametom. ja osobne si myslim, ze nic svetoborneho nam nepriniesli, ale ani to nijak neskazili, zaco mozu vdacit ustrednej dvojici medzi kt. to iskri jedna radost az cakate kedy sa vam zacne dymit z projektora. ked este k tomu priratam sviezu pomalu hudbu k dlhym statickym zaberom, co mi tiez dobre na srdce padlo je to taky lahky nadpriemer. ()

GodComplex

Snazivy remake asijskeho originalu, ktery neni vylozene spatny (obzvlast pokud to vidite jako prvni, bez znalosti puvodni verze), ale pokud az jako druhy, nevyhnete se srovnavani, ze ktereho original vychazi o poznani lepe a tato verze je diky tomu spis nudna, nez cokoliv. Americani proste neumi vystihnout tu typickou asijskou poetiku a krehkou romantiku. I kdyz dvojice Sandra Bullock/Keanu Reeves je skvele vybrana, i zbytek castingu je povedeny (posledni dobou mam stesti na Shohreh Aghdashloo, ktera ma uzasny hlas), cele to pusobi az moc jako vykalkulovany remake, ktery proste nebyl tocen srdcem, ale pro penize. Hollywood uz by mel vazne zkusit vlastni tvorbu a nespolehat se jen na bezpocetne remaky, sequely a podobne zoufalosti. 4/10 ()

numi

Film, který zašel v prolínání dvou časových rovin tak daleko, že už mu nelze problémy s kauzalitou nijak vytknout, protože, sakra, kdo vlastně má vědět, jak by to "všechno" mělo "všechno" zpětně a "všechno" do budoucna vlastně ovlivnit, že?:) No, tak dost úvodu. Pokud přijmete fakt, že si lze dopisovat z minulosti do budoucnosti (a hlavně i obráceně), že je možné nepoznat svou životní lásku (kterou jste viděli sice dvakrát v životě...) i přesto, že jí držíte v náručí a také fakt, že v hlavních rolích hrají dva neherci (Keanu Reeves a Sandra Bullock), pak vás tenhle film dostane. Pokud ne, pak vás tenhle film zdrtí svou naivitou. A pokud k němu budete přistupovat alespoň bez předsudků (jako já), pak dostanete slušnou porci zábavy a pár časoprostorových problémů k zamyšlení. PS: Agrestimu se přece jen povedla jedna dokonalá scéná - tanec na zahradě. Za tuhle scénu smekám. [srpen 2006] ()

J3dla

Je pravdou, že jsem se občas v prolínaní dvou časových linií ztratil (pak jsem se zase našel), konec byl hodně klišovitý, ale ruku na srdce, vymyslel by někdo něco lepšího? To snad ani nejde. Fajn oddychovka na nedělní odpoledne. ()

ABLABLABLA

Mysím si, že 4 hvězdičky si film zaslouží. Dva lidé, každý v jiném čase a přesto spolu mohou komunikovat prostřednictvím dopisů, jež vkládají do schránky u domu u jezera... nápadité, magické, v podstatě nesmyslné, ale mě se to líbilo... na to abyste film a souvislosti v něm pochopili, musíte být opravdu pozorní, protože něco vám může snadno uniknout. Sandra Bullock mi poprvé nepřišla jako namyšlená nebo nedospělá. Viděla jsem ji už v komedii, v akčním filmu..ale romantické drama mi k ní nesedlo, po zhlédnutí filmu jsem ale musela přiznat, že roli ztvárnila vážně dobře. Film je plný bolesti, osamění, lásky, doufání, touhy a především času.... ()

kaylin

Tahle romantika se mi líbila už v kině a musím říct, že ani na podruhé mě nezklamala. Dvojice Bullock + Reeves si sedla docela dobře a chcete s nimi tenhle příběh projít. Neviděl jsem originální jihokorejskou verzi tohoto remaku, ale příběhově mi to sedlo, i když ke kauzalitě času by bylo možné něco vytknout. Na konci ale doufáte... To je něco, co vám ke spokojenosti může stačit. ()

harfuska

Dvojica Bullock a Reeves funguje na 100%. A je jedno, či je príbeh naivný alebo je v ňom klišé. Ich romantika hrozne baví a človek im proste musí fandiť. ()

jajinka

Příjemná romance s nečekaně dobrou Sandrou Bullock.. Trošku i na motivy Osudového doteku..Krásná myšlenka.. povedený film, padnoucí hudba.. ()

RAiken

Kam jsme se to dostali, když už se musí remakovat i romantické komedie. Díry ve scénáři jsou zalepeny přenádherným kukučem Sandry Bullockové, která však podobnými hereckými vnady neoplývá a vše tak musí dohánět opět pohodový Keanu Reeves, o kterém vás ani jednou v tomhle fimu nenapadne, že to byl on, kdo hrál Vyvoleného. Zkrátka vše plyne tak, jak má, ale celé je to klišovité jak nedělní podzimní odpoledne - utahané, ušmourané, nevýrazné, ani neochladí a už vůbec nezahřeje... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?