Míša Kulička

• angličtina Tumbling Teddy (festivalový název) (více)
Animovaný / Loutkový / Pohádka
Československo, 1973, 3 h 2 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(7)

Sedmidílný loutkový seriál pro nejmenší děti přináší příběhy malého nezbedného medvídka Míši Kuličky, jeho mámy medvědice Barbory a chalupníka Vasila. Seriál vznikl podle knihy Josefa Menzela. (Magic Box)

Cement73

Miško Guľôčka ma dostal už len svojim menom. Jeho "dobrodružstvá" a večné zásahy jeho starostlivej mamy a bláznivý strýko Vasil... Detstvo kde si??? ()

Gumrice

Jako dítě jsem u dílu Bez maminky brečela a prosila jsem rodiče, aby to vypnuli. Bylo to hrozně depresivní a smutné.. ()

jilda

Jako malý kluk jsem to doslova hltal, tak krásně a roztomile udělané pohádky je poklad našeho filmu. A Vasil s dabingem pana Hlinomase tomu dodal šťávu. ()

Brejlil

Míša Kulička. Depresivní příběhy medvídka, který se vždycky nějak dokázal ztratit, poulil ta svá očka na svět a pořád hledal maminku. A strýc Vasil? To byl taky dobrák. ()

filmator

Dávám plný počet, protože jako malej jsem to žral. Nejlepší ovšem je, že z toho seriálu mi v hlavě utkvěly jen zlomky, jméno Míša Kulička a Zajíček Jácíček. Dle svědků (rodiče) jsem byl z MK ve svých cca třech letech jako pominutej. Takže pro určitou věkovou skupinu je to jistě ideální dílko :-) Zničte Teletubbies a exportujte Míšu Kuličku!!! ()

Judy24

Je mi líto, jestli nadsazuju, ale na Míšu Kuličku mi nikdo nesmí sáhnout. Je to sice jenom ušišlaný malý chlupatý medvídek, ale já ho stejně vždycky zbožňovala, už jenom způsob, jakým se houpe, když chodí, nemá chybu. Míša Kulička s přišlápnutým jazýčkem, strašidlem Vasilem a tou nejkouzelnější, nejmilejší a nejlepší medvědí Maminkou ze všech pohádek je pro mě jedna z nejnostalgičtějších pohádkových jedniček. ()

xxlch

Loutková klasika-prostinké příběhy.V době vzniku tohoto dílka, mělo míšu jménem" Kulička" snad každé druhé dítko.Skládám hold loutkohercům,odvedli perfektní práci!! (není nad vlastní zkušenost) ()

Mykhaluu

To mě tak nějak štvalo už jako dítě... Ale ne, že bych to nepřožíval a chvílemi to nebylo straně napínavé! :) ()

Chejpao

Míša Kulička bez maminky se hluboko v předškolním věku postaral o můj úplně první intenzivní filmový zážitek, za který musím dát plný počet, i když si z celého seriálu kromě názvu vůbec nic nepamatuju. ()

JARDAHONDA

Loutkový seriál jsem sledoval již ve školce.. Malému Míšovi jsem vždy fandil. Občas se sice dostal i do nesnázích, ale jeho ostražitá maminka mu byla vždy na blízku. "Střapatý záporák Vasil neměl chybu :)" ()