Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Fifipek

Bože to zas bollí.....Ten člověk je fakt břídil, mít k dispozici tolik dobrých herců tolik peněz a tak to pos... Možná nejlepší Uf eho film, ale pořád je to ještě bída. ()

darkreider

Tak najviac som sa zasmial, keď kráľ zvolal "ninjovia!" :)) Zmätená réžia je to, čo nikoho neprekvapí, keď si prečíta meno režiséra. Vďaka za Stathama, ktorý to tam reže hlava nehlava a podtrháva svoj titul akčného hrdinu, ktorý si právom zaslúži. Liotta nie je typ dominantného zloducha a Shaggy s jeho typickým ujetým štýlom vytvárajú absenciu evil protivníkov. Go Jason, všetkých pomlať. ()

bif

Tak jsem přežil můj první film od Uwe Bolla a musím se přiznat, že ten blázen nešikovnej natočil velkofilm, je sice hloupý a jsou tam doslova debilní chyby, ale má svoje esa v rukávu jako John Rhys-Davies a hlavně Jason Statham, největší chybou filmu byla otřesně otravná hudba a kromě magických soubojů, blbé bitky, nicméně kamera byla skvělá, ale střih otřesný, prostě slabší zmatený velkofilm. ()

Soul

Lehce podprůměrné fantasy někde na úrovni Dungeons&Dragons, nicméně jsou i mnohem horší dílka:) ()

Petyas odpad!

Neskutečně trapná naivní nízkorozpočtová inscenace. Plytký scénář, laciné efekty, šílený střih a neskutečně nudná a nezáživná hudba. Postavy tupé, nelogické, bezcharakterní, nezajímavé. Herci nudní, apatyčtí. Vědět dopředu, že to točil Boll, tak jsem se tomu vyhnul obloukem. Fuj. ()

Harry_

Nalákalo mě fantasy téma a dobré obsazení (rozuměj, pár obličejů jsem znal). Následovaly slušné triky, pěkný exteriér, profi kamera, dobrá výprava. A stejně to od začátku do konce vypadá jako levný plagiát Pána prstenů. Může za to unylý příběh a příšerné dialogy. Pak jsem v titulcích uviděl Bolla a docela to zapadlo. 50 % ()

kluzo

Tato pohádka svým nízkým hodnocením doplácí na velmi módní a hloupé slovo "fantasy". Nechápu lidi, co tuto pohádku srovnávají s Pánem prstenů, asi za to může to hloupé slovo fantasy, ke kterému se upjali. Nicméně I jako v pohádce v tom vidím dost chyb, ale 60% je zasloužených. ()

Candyman

Tak zase pozor, o Uwem už všichni víme, že je to sráč. A i když je to sráč všech sráčů, tak musím říct, že tohle dílko zase tak špatné nebylo. Oukej, nebyl to Pán Prstenu nebo Harry Fotr, záporáci vypadali jako zbrojnoši vyválení v bahně, ale co...Statham je kosil dobře a prostě tak nějak celkově to špatné nebylo. Nebudu dávat "smetí" jen proto, že je to Boll. Ještě mi pořád vrtá hlavou, jak on do těch svých filmů dostane vždycky tak veliké hvězdy :) ()

waska

Stále nechápu jak se tomuhle režisérovi daří shánět peníze na ty svoje sračkoidní filmy a hlavně jak je možný, že sežene takovéhle herce..Několikrát okoukaný příběh, zabijou mu syna, unesou ženu, rozhodne se je zachránit a přitom se stane králem..Nic moc. Ani dobří herci s toho neudělají víc než podprůměrný film. ()

alienemo

Trochu lepšie ako Uweho bežná tvorba. Spraviť lepšiu hudbu, hlavne k akčným scénam tak by to možno mohlo byť aj o hviezdičku lepšie ()

renoarko odpad!

Čistá tragédia na plátne, dokázala som to pozerať asi 10 minút. Pôsobilo to úplne lacno, amatérsky, trápne. Normálne sa čudujem, koľko známych mien sa do tejto "veci" nechalo zlákať. Pán Prsteňov je len jeden, pán Boll! ()

Psycho.R

Průměrná fanstasy, což je na Bolla fakt úspěch. Ale za pár střihů bych mu ukopnul hlavu, to bylo fakt šílený. Hlavně chci vidět dvojku, když je tam Dolph... ()

Khamsin odpad!

Být mi tak osm asi bych byl nadšen a hrával si za městem na krugy a Farmáře. Bohužel mi osm není. Kdybych měl vypisovat záporné stránky tohoto filmu, byl bych tu hodně dlouho. Takže shrnutí (i to bude asi dlouhé): Postavy - příšerné - sice tváře "herců" byly jakš takš známé, jenomže všechny tyto tváře nejenom, že si spojím spíš s hrdiny béčkových filmů, ale do tohoto žánru se absolutně ale absolutně nehodí. Kostýmy - podprůměr, vévodí kožená bunda hlavního záporáka - ta mě fakt dostala.. :D SCÉNÁŘ UBOHÝ, DIALOGY KATASTROFÁLNÍ - kromě spousty nesmyslů 3 největší bláboly filmu: dcera krále ve stanu při škemrání o to, aby se mohla zúčastnit tažení proti hlavnímu záporákovi (pardón, ale měl jsem tolik práce s plácáním se přes hlavu, že jména postav si prostě nepamatuju): "Jsem dcerou svého otce" (ne asi.. budež dcerou svého syna), Farmář s čarodějem před městem záporáka: Famář: "Nedobytná pevnost?" Čaroděj: "Brány se otvírají zevnitř" (to je ale chytrej čáryfuk!), a cenu největšího blábolu si odnáší farmář - poslední věta v objetí farmářovi ženušky: "Vždycky jsem ti chtěl říct... (dramatická odmlka) ... že tě miluju!". Boha jeho, být to záměrná parodie, dávám asi i 4*. Každopádně je to místy šílená VYKRÁDAČKA PÁNA PRSTENŮ. Další věc - jakého vola napadlo umístit do bitvy v hustém lese katapulty??? K tomu není co dodat... to jsem opravdu zíral. Další známkou špatného filmu je určitě to, že při vážných a smutných okamžicích jsem se musel smát - buďto jsem divnej já nebo to je fakt úchylnej film. Fantasy mám rád, chtěl jsem dát tedy alespoň tu jednu hvězdičku. Hledal jsem důvody - odvaha natočit podobný druh fantasy po fenomenálním Pánovi Prstenů nebo třeba Claire Forlani, kterou považuji za jednu z nejvíc sexy hereček. Ale nejde to.. Tohle je opravdu odpad. ()

Parm1

V Dungeon Siege (ve hře Dungeon Siege) byl jeden z největších problémů dostat muly naložené nákladem přes dungeony od jednoho kupce k druhému. Dost často se stávalo to, že vám mulu někdo zabil a celý její náklad se rozsypal. Zbraně, šperky, vybavení, to vše se válelo po zemi. V tomto filmu se vám něco podobného stát nemůže, protože s hrou to má společného opravdu hodně málo. Ale vidět Jasona Stathama a Rona Perlmana jak si v klidu farmaří, to opravdu stojí za to. Většina rozpočtu ale asi stačila na zaplacení známých herců, takže všechno ostatní působí dost lacině. Pořád se ale jedná o opravdu povedený film. 80% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět