Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

melloun

Fantasy Stathamovka v plné kráse i hrůze. Souboje jsou přepálené, stejně tak podobnost se Středozemí. Přesto se na to dá s přivřenýma očima docela dobře koukat. Jistou zásluhu na tom má i nečekaně kvalitní herecké obsazení. ()

Bozvav

Velmi dobře obsazená fantasy slátanina na kterou se docela dobře kouká, avšak má spoustu slabých míst. Je to například scénář, dialogy, nelogické počiny a mizerná režie. Jako klad mohu hodnotit hudbu, pár vtipných momentů a vcelku odsýpající děj. Za mne dvě hvězdy. ()

FilmWave

Bollovský "Pathfinder". Řemeslně se Boll výrazně zlepšuje (lesíky jsou nasnímané lépe než např. Narnie) a to je asi ten hlavní problém, protože Bollovské kouzlo je pryč a zůstává pouze neskutečná nuda. Zajímavost: ve filmu snad ani na vteřinu nepřestane hrát hudba, což je o bolehlav. ()

agassi68

Vydržal som pozerať 20 min a stále som nechápal prečo je to taká sračka, keď sú tam celkom dobrí herci aj zábery kamery až kým som nezistil, kto je režisér.. ()

Vakomlok odpad!

Zajímalo by mě, jak režisér získal k tomuto projektu tak zajímavé herce. To opravdu dopředu nikdo z nich netušil, že to dopadne katastrofálně? ()

Hapretor

Toto u mě nemá ani na průměr. Nechce se nám namáhat hlava, tak vykradem Petera Jacksona. A na to kolik tady hraje známých a dobrých herců/hereček, je to dost nudné, nenápadité, bez elánu, bez šťávy. Já si po hodině koukání řekl: "Ty vole, už by to mohlo končit, trvá to nějak dlouho!" - "Cože?" - "To má dvě hodiny, no to mě po...!" A ani pan Statham, který byl pro mě hlavním lákadlem, to svým kopáním, skákáním a mácháním mečem nezachránil. Ale snažil se. Nebýt jeho, je to o dost nudnější a horší. "Poor Mr.Uwe Boll." ()

J. T. Kirk odpad!

Když jsem viděl herecké obsazení, byl jsem docela natěšený. Ovšem ihned po zapnutí mě to přešlo. Mohlo za to jedno jméno, které je zásadní a to Uwe Boll, jeden z nejhorších režisérů co znám. Herci nehrály uplně špatně, ale to tento film nezachránilo. Je to pouze špatná, hodně špatná kopie Pána prstenů. Promarněné 2 hodiny, ale alespoň nyní dokážu více ocenit ostatní filmy. ()

Rikky007

Ne vždycky se velká invence vyplácí. S herní předlohou to má společný snad jenom začátek. Kdo se těšil na filmové zpracování jeho zážitků z Dungeon siege, nedočkal se. Nijak originální fantasy to také není. Nemastné, neslané, s místy dost otravným střihem. Když zrovna není nic lepšího, koukat se na to dá. ()

BeranSon odpad!

Absolutně otřená kravina, která má ambice až do nebe. Místy jsem to vzdával i bez boje, ale neprohrál jsem. -1/10- ()

merigieren

já nevím, obraz, hrdinové docela vymydlení a každá jednotlivá scéna možná i zajímavá. Jen jako celek mě to nebavilo. Příběh o králi, který má slizkého synovce a nenalezeného syna bojovníka, král musí zničit kouzelníka, co si zotročil podivné potvory z podzemí. Možná ten český překlad je takový sterilní, něco mi na tom nesedí... ()

Ombak▼Penari

Pro mě zatím nejkoukatelnější Bollův film, ačkoliv i tak je to děsný. Dám průměrné hodnocení, ale asi jen proto, že mám rád fantasy. Je to na pováženou. ()

Olík

No tak to byla ale kravina. Jestli si někdo myslel, že stačí angažovat několik relativně známějších herců, k nim nějaké špatně udělané mutanty, všechny je šoupnout do středověku, do ruky jim narvat meče a bude vystaráno, tak asi spadl ze Stathama rovnou na hlavu. Vím, že peníze nejsou všechno (taky je důležitá láska :D :D), ale někdy jejich absence bije do očí až příliš. A když se k tomu ještě přidá nedostatek talentu, tak výsledek se rovná Uwe Boll. ()

Afterpoe odpad!

Vykradený Pán Prstenů (možní i Matrix a Zaklínač.-)) a to i bohužel z hlediska stopáže, která se v tomto případě stává utrpením. Uwe nám zvyšuje rozpočet, nicméně jeho režijní um se úměrně nezvyšuje. Možná i naopak. Velkolepost dohání dlouhotrvajícími "akčními" scénami (tentokrát nejsou vyloženě špatné, ale je jich jak nas*áno), co vás spolehlivě ubijí do tupého čumění. Dialogy a herectví je možná o něco málo vyšší než v BloodRayne, nicméně je to pořád stagnující krize. Naprosto nedostižným vrcholem je pak všudypřítomná, příšerně necitlivá hudba, která má kompenzovat pravděpodobně nekvalitní vizuálno (chvílemi je snad dokonce falešně!) Člověk by řekl, že snad neexistuje organismus, který by se ze svých chyb neponaučil a nesnažil se je alespoň trochu napravit. Ovšem Uwe je takového stvoření naprostým příkladem. Jeho narcismus, povýšenost a přesvědčení o svých vlastních kvalitách opravdu nezná mezí. Lacinost jepak jeho životním krédem. ()

Karasman

Oproti ostatnim Uweho sragoram musim Dungeon Siege dat jednu * za celkem povedene vizualni efekty a kulisy. To bohuzel tuhle stupiditu, v cele s udesnym scenarem a neuveritelne pitomym strihem, nezveda z hlubokeho podprumeru. Uwe, uz jdi do hajzlu! ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět