Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Figy

Tak jsem dal Uwemu ještě jednu šanci a skoro se mi tomu nechce veřit, ale vcelku příjemně mě překvapil. Slušná zásoba známých tváří, které hrají své role tu dobře (akční Statham, zasmušilý mág Rhys-Davies), tu obstojně (ucházející záporáci Liotta a Lillard), tu nevýrazně, ale alespoň svým zjevem vkusně doplňují (ukecanej Pearlman a Leelee Sobieski, která v tom brnění prostě vypadá k světu :oP). Jasně, že nějaké originality, nedej bože objevných nápadů se nedočkáte... 99% už jste viděli v trilogii LOTR, ale je vidět, že Boll sehnal slušného choreografa, diky němuž se nezvykle (oproti AitD určitě o několik set procent) dobře podařilo zvládnout akční část. Trikově žádné novátorství, ale dvě věci se mi líbili (teleportace a souboj mágů). Hudební doprovod mi výrazně nevadil (snad třikrát jsem se pozastavil na výběrem hudebního tématu, ale přešel jsem to). Zbývá tedy práce režiséra, scénaristy, kameramana a střihače... a ta je odvedena buď průměrně nebo sklouzává k chaosu a nelogičnosti (ale jen místy). Celkově musím ale říct, že jsem se bavil a bude to asi jediné Bollovo dílo u kterého nebudu litovat stráveného času... 2* 1/2 ()

kwoky

Az na nektere dialogy a trosku nesmyslny dej, to nebylo tak spatne. Libili se mi ninjove - bylo to zajimave zpestreni. Mohlo by to byt ale kratsi. ()

TheDude

Nefalšovaná Bollovská stopa vykrádající Matrix ( obleček Liotty ), LOTRA ( vše) a všemožné klišé. Nikdy předtím jsem si nevšiml, jaký je Statham socák, ale v tomto kusu to dal hlasitě najevo.Vůbec se to zase sešla taková skvělá partička odpadlíků.Přes cápka s motykou, opileckého synovce ( celkem sympaťák ), po ty ukrutně běsnící černé generály.Skvěle jsem se bavil. ()

Prochy38

Trošku hodně B-čkové zpracování. Středověké fantasy ovšem nabité hvězdami a slušnými efekty. Odpočinkový film, ostatně jako bohužel teď většina s J. Stathamem. ()

Darik

Film by nebyl zas až tak špatný, kdyby nevykrádal snad všechny filmy podobného žánru. Nejvíc teda vykrádá Pána prstenů a Merlina ale našla by s u něj spousta dalších podobností s jinými filmy. Uwe prostě není originální. ()

Hyb_rid

Vykrádačka LotRa a dalších fantasy v podání nechvalně známého Uweho. Fuck that! Samotná Stathamova přítomnost pozvedá úroveň filmu, který sám o sobě není až tak špatný tedy ovšem až na ten střih pane Boll. ()

Milodar

Je mi jasné, že kladné hodnocení filmu od obecně uznalého pitomce Uwe Bolla, je společenské faux pas. Schwerter des Königs mě ale ničím výrazně nepobouřilo (narozdíl od příšerného druhého dílu), naopak jsem byl potěšen klasickým fantasy pojetím, sympatickými záporáky, absencí zbytečných superkrvavých detailů, dramatickým prokládáním časové osy. Nevadil mi ani bumerang, ani kung-fu, nebo ignorování středověkých reálií, smířil jsem se i z příšernými herci, jako je John Rhys-Davies. Asi žiju v jiném světě, ale většina děl v žánru fantasy jsou kýče, které mě zklamaly. Hráli jste nějaké RPG hry, třeba namátkou zrovna Dungeon Siege? Fantasy knihy, kvalita co? (vyjímkou budiž celoživotní vědecké legendárium J.R.R. Tolkiena). A vynikající fantasy filmy, kolik jste jich viděli? (napište mi jejich seznam do pošty) ()

Lefty86

Čekal jsem od snímku víc, Statham i když se snažil tak se do těchhle rolí moc nehodí. Nejvíc mu sedí Lee Christmas v Expendables. Je to i zbytečně dlouhý a s takovýmhle obsazením jsem čekal něco lepšího 40% ()

agass odpad!

To byla ale Bollovina. Přiznám se, že jsem to zhruba v polovině vzdal. Jasonovi Stathamovi prostě bumerang do ruky nepatří. ()

Blazin

Dost průměrný film s hodně velkým potenciálem, všechno kazí jen Uwe Boll, ale na druhou stranu je to velký úspěch se od něho dočkat něčeho takového :-). ()

MkSallam

Dilema. Být hodný nebo zlý? Uwe si natočil svého vlastního Pána Prstenů, vykradl Jacksona snad ve všem a najal si docela schopnýho kameramana. A jeho výtvor lze s čistým svědomím označit za film, aniž by to uráželo celuloidové skvosty. V tom případě, proč být zlý? Je to stále stejně hloupé jako ostatní "Bolloviny", děj nestojí na řeč, solidní kameru drtí dementní střih a celé to děsně nudí. Až na jednu bitvu zbruba uprostřed, která má něco do sebe (provedení, vykradené epické přelety, sekající Jason) jsem zíval nudou a nepomohla ani přítomnost opravdu velkého množství známějších tváří, nebo roztomile přehrávající Ray Liotta. Budu zlý. ()

evil_ryu

Trikovo v celku dobré no dialógy sú totálne stupídne. Škoda že to je taká nuda. No aj cez to je to najlepší Uweho film čo som videl. ()

Phorbo

Velmi souhlasím s komentářem gr8 escape. Tento film se jako normální film nedá hodnotit... Je to samotný žánr typu "Uwe filmy" a kupodivu se to Uwemu povedlo... Natočil to spolu s Postalem v jeden rok... 2007 byl asi jeho dobrý protože oba filmy jsou dívatelné.... zato Farcry vycházejíc další rok je pro me propadák... 5/10 ()

Mekgrůdr

Můj první "bollák", moje první zklamání, první zjištění, co je vlastně německý přízrak zač. Upřímně si myslím, že Uweho ambice by neměly sahat dál než na nedělní odpolední film. A asi nejsem sám... ()

Zombi

Nejdřív jsem byl překvapen kolik tam hraje známých tváří (Liotta brutálně přehrává), pak jsem byl překvapen hezkou výpravou a exteriéry a říkal jsem si, že by to mohlo být na 3 hvězdy, ačkoliv to s Dungeon Siege nemá nic společnýho a točil to Boll. V půlce filmu jsem to snížil na 2 hvězdy a půl hodiny před koncem jsem už jen trpěl a kousal se do rtu, abych to dokoukal, když už jsem tomu věnoval tolik času. Ono to není natočené úplně špatně a klady, které jsem prve vyjmenoval tam opravdu jsou, ale tak stupidní scénář a neuvěřitálná snůška nekonečných patetických keců a tklivé melodramatické hudby je prostě smrtící. Některé "dojemné" scény jako třeba otec - syn jsou prostě směšné. Film je totálně bez krve, občas to i díky tomu působí jak epizoda z Herkula. V některých scénách je zřejmá inspirace, ne-li kopírování Pána prstenů, ale zatímco třeba v ruském Vlkodavovi to filmu prospělo, tady ho to zachránit nemůže. ()

sona123 odpad!

Jason Statham jako středověký chrabrý bojovník? Laciné kulisy, tupé dialogy a k tomu český dabing. Nic moc horšího už si představit nedovedu. ()

aLPaC

Tady půjdu hodně proti proudu, ale mě se to páčilo. Přiznám se, že jsem se o tom, že je to od Bolla dozvěděl až při závěrečných titulcích a díky tomu jsem asi mohl být v průběhu filmu více objektivní. Podle mě se ale prostě jedná o slušný kousek, u kterého se ani na chvíli nenudíte. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět