Nebezpečná známost

• Norsko Naboer (více)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiální text distributora)

Ruslan

Divnej film na rozmezí tří až čtyř hvězd. Každej den se vám nepovede zhlédnout takovouto bizarnost, takže čtyři hvězdy jsou jasná volba. Hodně temné odehrávající se na malém prostoru + jedna erotická scénka na spetření. Seveřani prostě tyhle chladný zvrácenosti uměj. 78%. ()

Richie4422

Vôbec som netušil, čo mám očakávať. Rátal som s erotickým torture hororom, avšak dostal som drsný psychologický triler mimo reality. Neskutočne dobrá vec. ()

Miroslav.Zac

Filmy, kdy až na konci zjistím, že jsem jejich děj absolutně nepochopil, jsou mým prokletím, ale zase na druhou stranu se cítím tak nějak povzneseně, že jsem aspoň na chvíli pronikl do uměleckou myslí stvořeného světa, který nedává smysl, ale do kterého by drtivá většina mých vrstevníků ani proniknout nechtěla, protože by je to absolutně nebavilo. Nebo neuspokojilo, což je vlastně totéž. ()

honzahucin

Takovéhle psycho si dám líbit. Vynikající ponurá hudba, nápaditá kamera (otočení záběru o 90 stupňů a zpět nebo roztřesení, to je panečku koření) a hlavně stručnost, aniž by byl divák ochuzen. A za takové detaily jako odnesení talíře Annou (kde byl ten talíř před chvilkou?) bych dával ceny. Film je ukázkou toho, že se v hlavě dějí daleko větší hrůzy než lidé fyzicky páchají, přičemž jak se postupně dovídáte celý příběh, mění se váš vztah k hlavnímu hrdinovi. Pointa se zdí na konci je působivá, i když logická, ale že by hrdinu očarovaného sousedkou nezarazilo, že tam chybí? No to nic. Své pocity po shlédnutí bych přirovnal k Ti druzí. Pět hvězd nedávám jen proto, že mi k rovině eroticky-úchylné chyběla ještě nějaká další. ()

jancaD21

Uchylný thriller, který vás vtáhne do děje. Děje, ve kterém se občas sami nevyznáte, stejně jako John. Skvělý výběr herce - K. Joner svoji roli úchylného zmateného Johna zahrál přesvědčivě. ()

lineker

Sletaune nám zprostředkoval přenos do palice jednoho magora. Přenos skrz jeden byt o dvaceti místnostech prosycený deviačním odérem. Všechen ten bordel, špinavé chodby, dveře, klíče k nim, jsou synonymem pro mozek chorého jedince. Bloudění, nenacházení, nechápání. Jedinou cestou ven je cesta zpátky. Při bloodfuckingu by možná i sám velký Trier čuměl s otevřenými ústy. ()

Simon.Mp3

Rozchod s přítelkyní, výtah a krásná sousedka. Tím začíná snímek z roku 2005 Nebezpečná známost. Film který se vám dostane pod kůži bohužel s velmi pomalým začátkem, který však přeběhne z pomalého vyprávění na rychlou klouzačku plnou různých zvratů a ženské nahoty. Tento snímek má silu a vypráví velmi silný příběh který proběhne jen v jednom patře a jen za 75 minut. Takže jestli jste ho neviděli neotálejte a zhlédněte tento film slibuji vám nebudete litovat. ()

Mr.HahaHihi

Konceptem mně velmi sympatická věc (minimum herců, děj v jednom bytě), navíc stopáž tak akorát ale bohužel mě to nějak nestrhlo, navíc když mi hned v prvním komentu vlastně POMO řekne vo co go a já tak ani nemůžu mít radost ze sebe že jsem to prokoukl. ()