Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

lumiros

Po dlouhé době jsem se upřímně a od srdce zasmál u této hodně černé komedie nesoucí se v duchu hlášky:"jen mrtví jsou svobodní!". Metallica byla uzasna, i kdyz se jen na chvilku mihla a hlavne si take pockejte po titulcich na zaverecnou scenku, stoji za to! ()

Master19

Výborný námět, horší však realizace. Odfláknuté efekty, nedotažené scénky, naopak zase oživující střih a dobří herci. Nevyváženost dokresluje postavička "dokumentaristy", která je taková berlička, která má přidávat na realističnosti a v případě slepé uličky vypomůže třebas mobilem... No nevím, také jsem z tak šťavnatého sousta čekal více výživnou podívanou. ()

VanTom

Násilně roztáhnout a nadto rozpitvat jednořádkové "fóry" (tzn. notoricky známá hloupá úmrtí) na několikaminutové scénky se málokdy povede, no ani tady se to nevyplatilo. Nadřazená zápletka, kdy se zakřiknutý nekňuba posedlý bezpečím pokouší sestavit psychologické profily kandidátů Darwinových cen a zjistit, co mají společného, pobrala vtipnosti ještě méně a ve své romantické rovině nefungovala vůbec. ()

cross

Mix zajímavého filmového nápadu a nezajímavého nefilmového scénáře prostě nemůže dopadnout jinak než katastrofálně.... Taylor natočil film který nudí, nebaví, má potrhlou vizuální stránku (upřímně, komu se nápad "z pohledu dokumentaristy" líbil nebo mu připadal vtipný???), snaží se být opravdu cooooool (...ale nejde mu to ani v jediné minutě...) a navíc si je jasně vědom a pyšný na to, že se v něm cíleně mihne Metallica.... Jednu * dávám za celkovou podstatu námětu a velmi milé obsazení četnými neprvoligovými filmovými hvězdičkami.... Jinak radši zemřít utopením při vyndávání zapadlé lžíce ústy z kastrólu s čočkovou polévkou než tuhle slátaninu nenavazujících scének vidět znovu... ()

strelenaL

Srandovní postava vyšetrřovatele Michael Burrowse. Pro Josepha mám slabost, takže i kdyby hrál ve špatném filmu tak se na film podívám jen kvůli herci. Film je dost zábavný místy však může nudit...Ale vyšetřovací schopnosti Michaela Burrowse a jeho řekla bych panická zděšonost při obyčejném sprchování ve vás vyvolá záchvat smíchu. ()

Miki8888

Odfláknuté jako prase. Z tohohle tématu se dalo vyždímat mnohem ale mnohem víc. To sem mohl udělat video na Youtube a byl bych úspěšnější. ()

Kosmik 1

Čekal jsem mnohem mnohem víc. Už samotné téma vybízí k pořádné pecce a zábavě. Čekal jsem komedii, u které se nepřestanu smát. Ale bohužel nic z toho film nenabídne a tak se na něj snadno zapomene a vlastně ani nemám pořádně co hodnotit. 40% ()

ghatos

Jako celek film moc nefunguje, ale jednotlivé story jsou tak silné, že převálcují všechny nedostatky...rakeťák něměl chybu :) . 72%. ()

jefff

Darwinovy ceny jsou bohužel děsně fádní film, vlastně bez jakéhokoliv děje. Z vyloženě zajímavého tématu, kterým Darwinovy ceny jsou, se nepodařilo vytěžit vůbec nic. Chabý děj, zasmál (spíš jen usmál) jsem se za celou dobu tak dvakrát třikrát, což je na hodinu a půl k uzoufání málo, to se nasměji možná i víc, za tu dobu, koukáním z okna. Herci mě také nebavili. Ale abych jen nekritizoval, nenudil jsem se...a to je docela důležité, film má bavit a mě bavil i přes neduhy, kterými Darwinovy cany trpí. Snad někdo v budoucnu z tohoto velice zajímavého a vtipného tématu něco vytříská. ()

Soweek

Zfilmovat pár příběhů co dostali Darwinovy ceny a dodat tomu laciný příběh je pěkně podlý způsob jak dostat z lidí peníze. ()

sedm.1

No fuj!Už samotný námět filmu mě docela zrazoval,ale že to dopadne až takhle hrozně?Opravdu nudný blábol,kde se míchalo několik žánrů,ovšem ani jeden nefungoval,autoři se navíc snažili o jakési originální pojetí celého filmu,a to jak stylem vyprávění,tak podáním řady scén v jiném světle,ovšem i to se naprosto minulo s účinkem.Navíc naprosto příšerní herci svými odfláklými výkony dokonale domršili tento nesmysl na hrubo.Darwinovy ceny by měli asi nejblíže k nějaké nekomerční romantice(kterou ovšem pro mě zabili právě oba hlavní představitelé),ovšem zábavnosti,či dokonce nějaké vtipné scény se zde člověk nedočká ani náhodou.Je to zkrátka paskvil,který mi naprosto nic nedal. ()

adamulefa

Metallica a Boriči mýtov boli zaujímavý a celkom potešili. Námet bol taktiež výborný ale celkové spracovanie ma trochu sklamalo. Chýbal tomu nejaký ten hlavný smer, ktorým sa to celé uberá... Na konci keď som si v hlave prešiel ešte raz celý film, prišlo mi to ako neuveriteľná zlátanina Darwinových prípadov, z ktorých sa režisér snažil vytvoriť nejaký ten záver a aplikovať to na dolapenie zločinca. Budiš 51% ()

Firebug

Dobře fungující indie komedie, která nikoho nenadchne, ale ani neurazí. Sice to lidem okolo sebe doporučuji, ale z námětu se dalo dle mého vytřískat o něco více. Střízlivé 3* ()

herr_carter

Vyjma asi 5 vtipných scének (ale ne zas tak moc, abych měl z toho astmatický záchvat kašle, jak tady pár uvědomělých fanynek srdceryvně sípajíc popisuje) se jedná o neskutečně natahovaný sopel, který se díky své pevné konzistenci neustále vleče a vleče a vleče...Jediný, kdo si opravdu zaslouží pochvalu za odvahu, je pan Arquette, který se ale bohužel v nadzvukové automobilní rychlosti rozmrdal o nedalekou skálu a užil si tedy jenom pár filmových minut). Zamilovanému Shakespearovi bych jeho smysl pro psychopacii snad i věřil, z toho jeho úchylného výrazu a hemzů jde vážně strach, Winona by zase zasloužila celoživotní cenu za trpělivou filmovou slepici, která když zrovna nekdáká, tak jenom blbě čumí...............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

uzzi

Velice příjemná komedie, která jede na půl plynu. Škoda, že příběh nedrží nijak pohromadě a hlavní hrdinové (ač dobře zahraní) nemají společnou chemii. Každopádně je to trochu podivná, zábavná černohumorná jednohubka. ()

BlackTom

Ústredná dvojka Fiennes + Ryder nič moc, ale zvyšok je dokonalá zábava. Sympaťáci z Metallicy bodujú na plnej čiare, rovnako ako príbeh ich verného fanúška, takisto ma pobavili rybári a cameo beatnickej legendy Lawrenca Ferlinghettiho. Možno to nie je to pravé orechové, ale bavil som sa kráľovsky. ()

bila.tecka

Námět měl velký potenciál, ale zůstal nevyužit. Pár vtipných momentů zazdívá nudná režie bez švihu. Aspoň Winona je pořád koukatelná :) ()

AngiS

"Takhle svět končí ne velkym třeskem, ale skuhráním!" A málem jsem zažila orgasmus u tý části s Metallicou :D James Hetfield : "co to jee?" :D:D ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)