Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Ace.A.T.L.

Od začátku, protože člověk ví jak to dopadne, se tak nějak jnak soustředí člověk na konkrétní lidi v letadle. Je to neuvěřitelně silnej počin. Lidi fungujou, jako by tam kamery ani nebyly, realičnost je až surová a husí kůže je po celej film. Člověk se do toho úplně ponoří a pak bez dechu sleduje. A závěrečná pasáž odporu cestujících je prostě masakr, kterej je hustej jak kaše a přiková vás k obrazovce. Jedním slovem LUXUS. Za mě skálopevných 5* a BEZ VÁHÁNÍ DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Film, ničím vyjímečný a jedinečný - jen samotnou událostí, kterou popisuje. Útok teroristů na World Trade Center a další cíle v USA v září 2001 byl strašný, bolestný, zemřelo mnoho lidí a ještě víc jich přišlo o své nejbližší. To ale neznamená, že film, který takovou strašnou událost popisuje, musí být automaticky obdivován a opěvován. Svět je plný událostí a hrůz, které byly a jsou strašlivější a co do počtu obětí daleko hrůznější, než události z 11. září 2001. Genocida a hromadné vraždění v Africe, miliony hladem a nemocemi umírajících dětí tamtéž, přírodní katastrofy někde na druhém konci světa - to ale není Amerika a New York. Rozhodně nemíním film Paula Greengrasse nějak shazovat - naopak - působí velice autenticky, servíruje divákovi slušnou porci dramatičnosti, napětí, emocí... Je to velice dobrý film - jen mám pocit, že není až tolik vyjímečný svým provedením, jak bych dle hodnocení usuzoval, ale spíš jen svým tématem. 70%. ()

Syndrom

Ve 13 mě na to vzala učitelka v rámci hodiny výchovných filmů. Když narazili do Dvojčat a někdo - asi to byl Mireček - z pubertálního cynismu zatleskal, na celý kino jsem ho seřval, že je čurák. Doufám, že to stačí. ()

KolarikKing

Většinu filmu se jenom řeší jaké letadlo bylo uneseno a kam zrovna narazilo. To je celkem nic moc, ale je to svižně natočené a nenudí to. Kdyby to takhle skončilo, tak dávám silnější 3☆. ALE to, co přišlo v posledních 20 minutách posunulo celý snímek na plný počet. 8.5/10 ()

Felix22

Strhující podívaná, která nikoho nenechá vydechnout. A to i přesto, že divák tak nějak podvědomě tuší, jak to dopadne. I tak ale doufáte, že to dokážou. ()

Lendak

Wow....Nečakal som že ma tento film bude tak veľmi šokovať, čomu dopomáha aj to, že sa naozaj stal. Paul Greengrass odviedol skvelú robotu ohľadom réžie, úžasní herci a trasajúca sa kamera dáva filmu taký dokumentárny štýl. Po dopozeraní som nedýchal a iba čumel na obrazovku. Tento film by mali púšťať na školách, aby ukázali, že čo sa naozaj stalo a ako to ovplyvnilo fungovanie celého sveta. ()

PanPyzamo

Film začne celkem pomalu a postupně začíná gradovat. Od určité chvíle už nastává neskutečná podívaná, při které se mi krátil dech. Hlavně posledních 5 minut filmu jsou absolutní masakr. Celé to podtrhuje fakt, že je film natočen podle skutečné události. Za mě skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

BrusVejn

Bolo by to s prehľadom na 5 hviezd keby sa film viac zaoberal dianím v riadiacich centrách, ktoré ma neskutočne vtiahlo. Ten chaos a prekvapenie všetkých zúčastnených bolo spracované perfektne. Záver filmu bohužiaľ patrí udalostiam v lietadle, ktoré ma až tak nenadchli a zostal som sklamaný, že v jednom momente bola dejová linka mimo lietadla zrazu useknutá a už sa k nej film nevrátil. P.S.: Strašne rád by som si pozrel film aj o udalostiach, ktoré naśledovali tesne po útokoch, halvne z politického hladiska. Snáď sa sfilmovania raz dočkáme. ()

Kosi..

Film sám o sobě nic moc. Silná je samozřejmě skutečná předloha. A právě jestli byla předloha skutečná, to nevím a patrně to nikdy nezjistím(e). ()

vandamator

Absolutně existenční záležitost a čirá filmařská dokonalost, tím že je film podle skutečných událostí dá se mluvit opravdu o díle nedozírné důležitosti. ()

Naghavi

Důstojná připomínka hrůz, které se doufám nikdy nebudou opakovat. Napjatost v řídících střediscích i na palubě letadla je velmi dobře a reálně natočena a ačkoliv divák předem ví, jak vypjatý souboj s únosci bohužel dopadl, tak fandí odvážným pasažérům, aby tu obrovskou tragédii zvrátili! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Dvojirakri

Třetí film od režiséra Greengrasse který jsem během krátké doby shlédl. Po snímcích Kapitán Phillips a Krvavá neděle jsem byl díky jejich kvalitě i vašemu hodnocení natěšený na realistický hraný dokument o jednom z letů z nešťastného dne 09112001. Moje očekávání ale asi bylo příliš vysoké. Nebyl jsem příliš spokojený s nasnímáním některých scén, například střihy z rvačky v kokpitu byly tak zmatečné a rychlé že jsem vůbec nepostřehl co se tam stalo. Ano, rozumím že nemá jít o nějaké orgie násilí a že jde o pohled dejme tomu dalšího účastníka, ale mě tohle vadilo. Myslím, že hodnocení je ovlivněno událostí, na kterou si každý z nás, narozený nejpozději začátkem 90.let, dobře pamatuje, každý víme kde v ten osudný den, v tu chvíli byl, co dělal, ví jaký byl svět předtím a jak se atmosféra změnila. Ale já se tímto nenechám ovlivnit. Mnohem víc mne zaujal snímek Krvavá neděle. A i když i Let číslo 93 je zatraceně dobrá filmařina, u mě je až na druhém místě. ()

PTuranyi

Výborná dramatizácia skutočných udalostí. Dej začína pozvoľna ako každý bežný deň, ale hneď je jasné, že sa niečo chystá. Atmosféra hustne pomaly ale nezastaviteľne. V prvej tretine vlastne k ničomu nedôjde ak nerátame útok na dvojičky. Postupne sledujeme zhrozenie a bezmocnosť od pracovníkov letovej prevádzky, centrum riadenia letov až po bojové letectvo. A samozrejme únoscov. Produkcia je kvalitná a herci hoci nie sú žiadne hviezdy, ale svoju prácu robia výborne. ()

F2003F

Ťažké skoro dvojhodinové zamrznutie vedomia. Dielo United 93, nehercami zobrazujúce rozsiahlo natočený pravdepodobný scenár rekonštrukcie neúspešného únosu lietadla zo série útokov z 9/11 na USA, dokáže dať poriadne dojímavo zabrať a zhroziť nad zverstvami akých je človek schopný. Okrem toho priamo zobrazuje totálny chaos na pozadí riadenia letov a reakcii nepripravenej armády a nevyhýba sa ani ukázaniu nejasných inštrukcii vrchného velenia, nedostatočne silných, včasných a najmä zosúladených pre odvrátenie nepredpokladanej hrozby. Nepríjemný zážitok ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión