Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

charmin

Zo zaciatku ako jedna tuctova americka romantika(ked myslim tuctova tak myslim taka tuctova zeby sa z toho clovek aj poskladat mohol) a potom sa to zacne zvrtavat...a zvrtavat..az nakoniec zistite ze je koniec filmu :)Skutocne, mne to zbehlo strasne rychlo,a to najma kvoli tomu, ze presne kvoli zaciatku som uz neskor ani nevedela co mam cakat. Hayden vynimocne skvely, Howard a Olin tiez dobri, Jessica, hmm, no..dalo sa to. velmi prijemnych 75-80 per. ()

cerbygerby

Dost dobré herecké obsazení a docela dobrý námět na film, ale podle mě to trochu nudilo.. Začátek pomalý, a než jsem se dostal do děje, kdy se Hayden v operaci probouzí pomalu film spěje ke konci. ()

VerenaLord

Velice neobvyklý a na první pohled dost zvláštní snímek. Musím přiznat, že jsem se nedokázala nedodívat. Bylo to pro mě příjemné překvapení, herecky sice žádná sláva, ale celkový námět dosti originální. ()

Bird_house

Dobrý námět a slušně zpracovaný film se zajímavou a nečekanou zápletkou.. Zajímavé rozluštění.. Ale zaslouží si trochu rozvést konec filmu - i když to už není podstatou filmu a začla by tak další dějová linie a zřejmě by to ztratilo svůj původní záměr.. Film je dobrou volbou snad pro jakýkoliv večer.. ()

dakarin

Při anestezii dochází u určitého procenta pacientů k jisté tragédii - jsou zcela paralyzovaní, ale vnímají. Autoři nám ukázali milostný a přátelský rozměr hrdiny filmu a potom ho špatně uspali. Smutné a tragické a .... celkově nešťastné - třeba aspoň někoho vyděsili, koho čeká anestesie a trochu mu ztrpčili život - obdaření na to mají. ()

Ondr@932

Krátký, výstižný a strhující filmy mám nejradši a tento vše splňuje. A ještě navíc skvělé herecké výkony. Po tomhle filmu nikdy na žádnou operaci nepůjdu :-D Dobře odvedená práce. 80% ()

Whitebeard

Hodně slušný. Skvěle odvyprávěnej začátek filmu, uvedení do děje. Pak přijde pár zlomů, do toho koukáte hodinu a půl na fešáckou Albu, příjemná hudba, film skončí dřív, než se pohodlně usadíte, uteče jako voda. Za mě slušný 4* a doporučení. ()

Katcat

Originální thriller, kde se cítíte celou dobu hrozně sklíčeně...stejně jak hlavní hrdina...ten pocit, když o všem víte a nemůžete se bránit mi furt připomíná moje nepovedené vztahy. Jediné, čemu ubírám hvězdu je, spíš než neschopná Alba, to, že ji Harold vůbec nabral. Vždyť neumí hrát a všichni to sakra dobře vědí. Tím si trochu rejža hodil klacek pod nohy. Jinak teda, bomba bomba bomba! ()

Gardenboy

Prekvapenie ... žiaden veľký thriller sa síce nekoná, ale o to je to hlbšia dráma s akýmsi mysterióznym podtextom, ten tam však hrá len druhé alebo dokonca až tretie husle ... podstatné sú prepletené ľudské vzťahy a samotné mi prišli ako zo skutočného života ... rozhodujem sa medzi 3 a 4* ale pri tom všetkom musím dodať, že som videal aj oveĺa lepšie filmy... ostanem teda pri troch. A jasné! Jessica Alba je úžasná v tomto filme ... kto by to bol na ňu povedal? :) ()

Brady

Jessicu Albu nepovažuji za dobrou herečku a na Haydena Christensena jsem vysloveně alergický. Přesto, a možná i právě proto, mne zlákalo vysoké hodnocení snímku k jeho shlédnutí. A musím uznat, že tento film se oběma hlavním protagonistům povedl. Jessica je sice stále trochu nezúčastněná a Hayden poněkud toporný, ale šikovná kamera a střih tyto nedostatky zdařile maskují. Navíc výborný scénář vlastně divákovi ani nedovolí si všímat nějakých nedostatků. Tak moc je totiž příběh silný, neotřelý, plný dějových zvratů a kliček a také příjemně svižný. Nevím jak ostatní diváci, ale já při několika scénách (viz zahájení operace) doslova zíral s otevřenou pusou a nevnímal nic jiného než bolest hlavního hrdiny a vlastní rozbouřené emoce. 90% ()

Bart16

Velké překvapení!!Ze začátku se film tváří,jako další tuctový film o tom,jak se mladý a bohatý mládenec rozhodne podstoupit operaci srdce,ale jakmile začne samotná operace,tak se začnou dít věci.Zřejmě první záporná role Jess Alby. ()

Perr

Film má určitě hodně nedostatků jako nepropracované postavy a scénář a hlavně neuvěřitelně špatný herecký výkon J. Alby, ale přesto vše díky překvapivému scénáři a krátké stopáži jsem se dobře bavil od začátku až do konce. ()

Adrushka

Na Probuzení jsem narazila omylem, při přepínání programů a zaujal mě tak, že jsem u něj zůstala a okousávala nehty napětím. Při některých scénách jsem hlavního hrdinu slovně povzbuzovala:-) ()

gemi

Probuzení se ze začátku tváří jako klasický mýdlový cajdák, ale v druhé půli se zlomí v zajímavý thriller. EDIT: 21. 4. 2022: Druhé zhlédnutí. Ten twist v polovině je drsný. ()

E lan

Originální námět s nečekaným rozuzlením (a nutno přiznat několikerým), slušnými decentními hereckými výkony, trošku slabším dabingem a vynikající hudbou. Největší chloubou je ale scénář, tady někdo zabodoval... ()

Acrobat

Popravde som si to pozrel len z nudnych chvil. Necakal som od toho nic, ale posmelovala ma ta minutaz, ved doslova hodinka nemoze ublizit. No o to vacsie bolo prekvapenie z pomerne originalneho scenara a pristupu akym ho tvorcovia pretavili na velke platno. Nudne chvile boli razom prec, a cely film sa da doslova zhlnut v pokojnej a ocakavajucej atmosfery ako to cele dopadne. Nie je to zle, ako to vyzera. Jednotnost deja, postav, pribehu je vyborne stmeleny, drzi pokope, mysteriozno je vynikajuco davkovane a hodi sa tam v plnej miere. Matku som nemal rad od zaciatku, vsetko to vynahradila tesne pred koncom svojim necakanym pocinom. Moj favorit ako postava. Operacie sa vsak stale bojim....: ) ()

Alexandre

Zpočátku to vypadá na takové romantické nevinné drama, které vynikajícím způsobem přechází v napínavý thriller. Takový zvrat jsem opravdu nečekal. Pro mě povedený příběh, úžasná hudba a skvělá Jessica. Celkově mě to bavilo a nemám k tomu nějaké připomínky. Odpočinkový thriller se zarážejícím zvratem a úžasnou atmosférou. ()

Tamten

Zajímavý nápad, který ovšem nevyplní ani takovouto krátkou stopáž. Začátek slabší, ale divák ví, že se to rozjede. Pak se to skutečně rozeběhne, ale po zajímavých 20 minutách už to začíná být průhledné a další zásadní děj, který by člověk nečekal, už prostě není. Ale nudit se člověk naštěstí nestihne. ()

dawnie

Dvě slova: ATMOSFÉRA a ZVRATY. Jo, a herecký obsazení. Haydena jsem předtím viděla nejenom jako Aniho/Dartha a Jumpera (toho jsem nudou ani nedoukala), ale i jako mladýho rebela v Domě života, kterýho zahrál opravdu jedinečným způsobem, tak jsem neměla tak nízký očekávání - a nezklamal. Vtisknul svojí postavě moc zajímavej rozměr, kterej mě ve spojení s tím, co se dělo (nejen) na operačním sále držel přibitou v sedačce a taky mě přiměl trochu si okousat nehty:) Brrrr, nejhorší okamžiky byly, když se ozval vnitřní monolog. Jessica hrála jako vždycky - přijde mi, že má takovej svůj styl, kterej používá tak nějak všude. A TAMTIM mě dost naštvala. Ale tak co, za Sin City jí odpustim všechno. Scénář se mi fakt líbil, při prvním zvratu mi spadla čelist a pak už to bylo jen zajímavější. Tenhle osobitej thriller vřele doporučuju. ()