Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

PB2

Velmi příjemné překvapení. Když jsem si to v sobotu večer na ČT1 zapínal, nevěděl jsem, do čeho jdu, ale zaujalo to už během prvních pár minut. Jeden z těch filmů, kde najednou zjistíte, že je něco /všechno?/ jinak, a tentokrát v dost neobvyklé situaci. Jsem zvědavý, co dalšího J. Harold natočí, jestli to bude něco podobného, tak se asi stane mým oblíbeným režisérem. ()

wOOzIe

Opravdu jsem váhal jestli to ty čtyři hvězdy zaslouží, ale pokud si člověk řekne, že je to relativně levné béčko a podívá se na filmy, které se za děsné balíky ve stejném žánru dnes točí a co to je kolikrát za zhovadilosti, tak jsem nemohl nedát hvězdy 4. Výborný nápad se zajímavou pointou, podpořeno kvalitní hereckou základnou... Film má spád a člověk se nenudí a potěšil mě i konec, který mě nijak do křesla neposadil, ale rozhodně minimálně příjemně překvapil. ()

HanaGr

Super námět, ale zpracovanej jako TV film, kterej si dám po sobotním obědě a budu víc koukat ven z okna než na bednu. ()

celticek

Hahaha, co tento póvl dělá v červených číslech?!? No, hned tomu pomůžu směrem dolů! Katastrofa! Banální krávovina. Nejlépe hraje "Anakin" a to stráví 70 minut na chirurgickém stole. Nikdy více, ani kvůli Jessice, která je prostě hrozná. Defacto celkem hrají 4 lidi a lepší výkon podává i doktor, který všechno zachrání a je tam všehovšudy 3 minuty max. Hnůj! ()

papadoce

“Ľudia umierajú. Myslíte, že ovplyvníte kedy a kde to bude alebo ako sa to stane, ale neovplyvníte. Keď nastane váš čas, už s tým nič neurobíte.” Úvodná informácia o štatistikách týkajúcich sa plnej narkózy bola natoľko znepokojujúca, že keby teraz idem do nemocnice, tak ju nepodstúpim. Prebudenie je pre mňa príjemným prekvapením. Jessica má dokonalé pery a s Haydenom im to herecky pristalo. Páčila sa mi tá romantika medzi nimi. Vyzerali úžasne. To čo prišlo potom som absolútne nečakal. Tá krava ho tak strašne, ale tak strašne odrbala, že toto dokáže len hovado. Režisér sa s divákom umne hraje a pracuje s jeho mienkou. V podstate prinúti diváka byť na jej strane a obrátiť sa proti matke a keď príde obrat, tak si divák len tresne po čele. Výborný filmík so zaujímavým koncom. Tá vysvetľovacia pasáž mohla byť zvládnutá o niečo šikovnejšie, ale celkový dojem mi to nepokazilo. Dal by som aj 90%. “Som posratý strachom.” “Ja viem, ale vieš čo? Až ťa pustia, začneme od nuly. Zariadime si domček na pláži. Urobíme to správne, áno?” “Zaslúžim si svoj šťastný koniec.” “Áno, ja viem.” ()

mekele

Až mě zaskočilo jak skvělej triler jsem pouhé hodince a pul shledl.Původně mě tenhle film zajímal jen co předvede nádherná Jesica-předvedla skvělí výkon,ale Hayden ji určitě zastínil a to skoro celý film proležel na lůžku:) Jediné co tenhle film mohlo zkazit by byl závěr.Nebudu říkat, jak to skončí,ale doporučuju.. ()

kaapaa

hahaha. Hrozný scénář, hrozné herecké výkony, nuuuuda, a hlavně, takhle operace neprobíhá ani někde v polní nemocnici v Afghánistánu. Prostě ne. PS: Škoda T.Howarda, že do toho šel. ()

koudi

Pro jednu lásku ztratil srdce a láska druhá mu darovala své, aby přežil. Aneb co se vše dá stihnout při anestetickém vědomí. Dobrý scénář i herci, ale pro mě jen lehce nadpůměrné drama na jedno shlédnutí. 3,5* jsou akorát. ()

ab.dul

Opravdu zajímavý námět filmu. Při sledování Probuzení jsem vzpomínal, jak jsem na takovém operačním sále ležel já a nějaký čas taky vnímal věci kolem sebe. A navíc, tento film je sympaticky krátký, takže i o půl druhé v noci jsem se dodíval bez větších problémů :-) a ještě napsal nějaké to hodnocení :-). Pro někoho se může zdát film nudný a nemusí ho zaujmout děj, ale pro mě to byla příjemná podívaná s Jessicou Albou. Awake si čtyři hvězdy zaslouží. ()

RobbieM@N

Hodně chytrý nápad. Pro diváky, kteří už někdy absolvovali anestezii, muselo být jednoduché a zároveň děsivé vcítit se do kůže hlavního hrdiny. Snímku nepřekvapivě pomáhá fakt, že Hayden v druhé půli nehraje své unavené a "procítěné" pozy, více než dobře mu sekundovala Jessica, která dokázala svoji neschopnost hrát vážnou roli (krása to zachraňuje). I přes mírně zmatkovitou prostřední část, scénář filmu disponuje velice originálními a nápaditými kousky, ()

Pharlap

Jednu hvezdicku davam jen a jen proto, ze se mi libila zapletka, ktera v posledni ctvrtine vygradovala, ale rozhodne ne tak, jak jsem ocekaval.. z tohodle filmu by se dal udelal "dechberouci" trhak.. a stal se z toho prihlouplej cajdak. Jinak herecke vykony otresne. Kdyby Jessica Alba nemela sexy telo, tak jeji vykon hodnotim na podpromerne urovni zaka prvniho rocniku DAMU. Dalsi a celkem dulezita a nesmyslna vec byla vlastni myslenka film.. za 30.000 lidi rocne zazije oper.vykon bdelych. Byl zminen jinymi slovy popsan termin "perioperacniho probuzeni". To doopravdy existuje. S tim souhlasim. Behem oper.vykonu muze za ruznych okolnosti dojit ke zmelneni anestesie, a tim padem "probuzeni" pacienta, kdy muze vnimat bolest eventuelne si i pamatovat co se kolem nej delo mnluvil. Nicmene pripady, kdy pacient byl JENOM paralyzovan od zacatku a jinak citil bolest atd., tak to je holy nesmysl!! Anesteziolog se ridi vegetativnimi reakcemi tela, ktere kdyz je uvedeno do umeleho spanku - rozumej celk.anestesie, stale reaguje na to, ze se s nim neco deje. A pokud je anestesie prilis melka, a tim padem zacne telo reagovat vegatativne tim, ze se napr. zrychli ci zpomali tep, stoupne systemovy tlak, poceni, slzy v ocich krve atd atd., pak by mel anesteziolog na toto reagovat a anestesii prohloubit. Proto se mi vubec nelibi tento zavadejici a hlavne obecnou verejnost matouci film a napad, ze 30.000 lidi, neni "uspatelnejch". Rozciluje mne z principu, kdyz se lidem tvrdi polopravdy a nesmysly, ktere jsou presentovany zcela vazne!! Tento film nebyl zadnou fikci ani mystifikaci ala Zahada Blair witch! A jako takovy si nezaslouzi zadne dalsi lepsi hodnoceni!!! ()

DJ Kritik

Bohatý mladík, ktorý má peknú priateľku, má aj problémy so srdcom. Operáciu má vykonať jeho priateľ. Vcelku jednoduchá zápletka, ale veľmi netradične pojatá a nebyť, až veľmi prekombinovaného finále tak je excelentná. Film má rýchly spád, romantické chvíľky, ale i zábery, kde vidíme operáciu srdca. Flashbacky výborne dokresľujú situácie a celé to neustále graduje. Až spomienky matky to mierne u mňa pokazili. Akcia: *** Romantika: ** Realita: *** Vtiahnutie do deja: ***** ()

jns

Slibná zápletka zasela šanci na 4 hvězdičky - několik typicky amerických klišé tu naději stáhlo na spravedlivé 3* ()

miki68cz

Pro mne béčková detektivka se zajímavým námětem. Bez výrazných hereckých výkonů. Muziku jsem si nezapamatoval a film mi stačilo shlédnout jen jednou. Je půl hodiny po konečných titulcích a můj mozek pomalu začíná zapomínat..... o čem to vlastně bylo, kdo tam hrál, kdo to režíroval ?????? Ok jdu spát nudný večer a tři hvězdičky jen za nápad. ()