Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Išak

Úžasný film, který se mi však snad nevryje příliš hluboko do paměti pro případ, že bych šel někdy pod skalpel.Jde o příběh mladého bohatého muže, který má nemocné srdce a čeká na vhodného dárce.Ležící na operačním stole, kdy narkóza sice znehybnila jeho tělo, ale pořád zůstával při smyslech a cítil veškerou bolest a jediné co může dělat je křičet ve své mysli jelikož mu nejde pohnout ústy.Při záběrech, kdy mu otevírají hrudník mi běhal mráz po zádech.A jako by té bolesti nebylo dost, vyjde najevo skutečnost, že od samého počátku nejde o jeho záchranu, ba přímo naopak.Zrada jeho .... No víc prozrazovat nebudu.Jen podotknu, že tento snímek určitě stojí za to vidět. ()

Kathane

Mno, jak to napsat! Docela dost mě pak ta Jessica naštvala :-D Tady v tomhle filmu se mi moc nelíbila, moc ji nesluší, když hraje mrchu :-) Když hrála jeho milenku, tak chtěla přece aby zemřel, chtěla jeho prachy :-( a on podstoupil operaci srdce kvůli lásky k ní. Už se zdálo, že se vše pokazí, přišlo špatné nové srdce :-) Když už Heyden pomalu umírá, tak se jeho filmová matka předávkuje léky, aby mu poskytla své srdce:-) A ještě než se tak stalo, tak se spolu setkali jako ´´mrtví´´, ale nakonec Heyden uposlechl matku a udělal awake :-) Dobrý, no :-) ()

Jirka1111

Nevím, čím to je. Z tohoto námětu se dalo vytěžit více. Možná je to režisérem, kdo ví. Také konec se mohl trošku protáhnout. Nemám rád taková násilná a rychlá ukončení děje. 70 % ()

penegal

Film to byl pěkný a se zajímavým nápadem a slušným zpracováním. Nepopřu, že mě celkem zajímá jakým stylem se bude vyvíjet herecký výkon H.Christensna a J.Alby v dalších filmech, nicméně zatím to není tak špatné. Ve hvězdných válkách sem mě sice zamlouval víc, ale budiž.... Rozhodně zajímavý zvrat v příběhu a skvěle sehraná role pečující matky si zaslouží trochu chvály. Když film skončil, byl jsem si jistý jednou věcí - pokud půjdu na operaci, nejdřív se nechám uspat jen tak na zkoušku a pak teprve "naostro" :-D ()

Neel

Velmi zajímavé zpracování, nepředvídatelné vyústění, dokonce výborná Jessica Alba. Tento snímek mě skutečně mile překvapil. ()

luckylittl

Parádní thriller z nemocničního prostředí. Film založený na šíleném (a v reále opravdu několikrát pozorovaném) jevu, kdy anestetika nefungují tak jak mají a člověk není zcela uspán. Tělo je částečně paralyzováno, cítí bolest a vnímá co se kolem děje, avšak nemůže se nijak bránit. Totální zvrat v průběhu filmu udělá z Jessicy Alby někoho zcela jiného. Doporučuji! ()

snupko13

Skvelý film, ktorý svoju veľkosť dokázal dosť dlho tajiť. Priznám sa, že po prekvapivý zvrat okolností a celého deja som nemal, ani tušenia o čom to tu vlastne bude, na čo sa mám zameriavať, čo v tom hľadať. Veľmi dobrý film, ktorý sa dá pozrieť aj viacX, len práve rozmýšľam: "Dať si anestéziu, či nedať?" :) ()

picháček

dost dobrý námět. zpracování bylo trochu rozvláčné. možná škoda, že si autoři s divákem trochu nepohráli a karty vyložili na stůl už v půlce filmu. ()

Matt2626

Z krásnej romance sa z ničoho nič vykľul thriller ako z veľkej knihy. Námet celkovo originálny, no ale hlavná zápletka priam Dickinsovská... Zámerne som pred pozretím filmu nečítal ani obsah ani komentáre, chcel som sa nechať prekvapiť. A stalo sa. Ale bohužiaľ, má to aj temnú stránku a to že tento film ma len uistil v mojom životnom presvedčení a to: "Že ľudia sú vo svojej podstate sv*** a netreba im veriť, iba svojej rodine. No jo no. C´est la vie. Scenár, dialógy, herecké výkony, zvlášť Jessicin, výborné. Len mi tentokrát akosi chýbal šťastný záver. 80% ()

Cubah

Já Vám zase jednou nevím, mě to přišlo poměrně slabý, Jessice to proklatě slušelo, ale tu druhou půlku jsem (po odhalení bohužel ne jejích křivek - myslím tom dějovém zvratu) jí vůbec nevěřil. Příběh mi přišel jakože je zaděláno na slušné komorní drama, ale režisér bytostně nezvládl atmosféru, buď měl být temnější nebo měl jít víc do hloubky postav. Takhle to bylo takové nedotažené. Tak ta hvězdička navíc není za mou oblíbenou Jessicu, ale za úžasnou Lenu Olin, ta převálcovala v tomhle filmíku všechny a všechno... ()

Hellbilly

Pre mňa film, ktorý sa u mňa ako jeden z mála svojím okamžitým účinkom priblížil Smrti panien (čiže ma absolútne odrovnal)...má to svoje muchy, ale originálny námet, kvalitný scenár, dobré obsadenie, u ktorého (u Jessicy a Haydena prekvapivo) dominujú herecké výkony z kolónky "veľmi slušné až výborné", a veľmi slušivá komorná atmosféra to u mňa prebíjajú. Takže to bude za 5* ()

Shim-my

Film obratně pracuje s tvůrčí metodou "posunutí významu". Nejdříve diváka uvede do zcela běžného dějového schématu a jakmile se v jeho světě cítí tento dostatečně pohodlně, začne ho důrazně přesvědčovat o tom, že to, co pokládal za jistoty, byla ve skutečnosti jen jeho chybná (protože rutinní) interpretace. Hmm... jenže po jeho skončení mi Probuzení nepřišlo ani zdaleka tak chytré a originální, jak asi mělo být. Zbývá jen maximálně děsivá scéna "bdělé narkózy" (brrr.... ještě že mám za sebou narkózu přinejmenším třikrát bez problému) a příjemný Terrence Howard. ()

Glowlady

Koukala jsem na Awake takhle večer, kdy jsem byla sama doma, s tím, že si jen tak zkrátím večer. Netušila jsem však, že během filmu nebudu ani dýchat. Pro mě neměl film žádné hluché místo, byl pro mě absolutně nepředvídatelný a jenom jsem pořád čekala, jak že to dopadne. Ano nebyly zde dramatické herecké výkony, ale námět a zpracování bylo super a udrží diváka až do konce v napětí. Možná je 5 hvězd moc, ale já oceňuji film na 90%. ()

Svadbos

Pacient, podstupujúci otvorenú ooperáciu srdca sa pokúša sám zobudiť. Väčší problém majú tvorcovia tohto filmu, keď sa snažia, aby diváci nezaspali. ()

smely

Vynikající námět i scénář.Musím ale říct,že jsem od filmu čekal něco víc.Začátek je zdlouhavej až nudnej,ale asi po půl hodině se s dějem začíná něco dít,viz.operační stůl.To jsem chtěl do filmu skočit sám a pomoct bezmocnému Haydenovi. Film tedy průměrný,obsazení i výkony uspokojivé,režije mizerná.Tři hvězdy,víc ani ťuk. ()

JimWalker007

Fíha, taký prudký prechod z predvídateľnej nudy do napínavého thrilleru ma prekvapil. Alba krásna ako klasická maľba, ale od začiatku som neveril jej herectvu, ani nevinnosti jej postavy. Potom to rozpumpuje skvelá Lena Olin, ktorá šokujúco zabojuje o život svojho rozpitvaného syna a zároveň sa vykúpi z hriechov minulosti. Napadlo ma niekoľko scén, ktoré mohli filmu pridať na bodoch a mohli byť namiesto záberov behajúceho Haydena. Napríklad by sa mohla hodiť samovražda anesteziológa, ktorý sa vyhol operácii, drsný zápas o striekačku s otlačkami prstov atd. Keby sa tvorcovia so svojím krátkym dielom viac pohrali, mohol to byť skutočne skvelý film... ()