Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Nebudu se tady s nikým přít, že jde o neokoukaný námět a tudíž v něm určitě mnoho lidí najde zalíbení, ale že by byl originální??? Snad to chtělo o něco lepší herecký výběr a i já bych ještě jednu hvězdu přihodil, ale Jessica Alba nikdy zřejmě nebude patřit mezi špičkové herečky, protože ona dokáže diváky okouzlit především svým ksichtíkem a ženskými tvary. Jako určitě bych si dal od ní taky říct, kdyby za mnou skočila do vany, ale jako režisér bych jí do podobných kousků neobsazoval. Hayden Christensen se pomalu zlepšuje, ale ještě má značné reservy – nicméně patřil k tomu nejlepšímu. Závěrečné rozuzlení se mi líbilo, ale bylo dost předvídatelné. ()

TheEvilTwin

Na jednu stranu je Awake celkem šikovně budovaný thriller s fajn prvky a nezatratitelnou atmosférou, ale na stranu druhou je zde až mnoho přešlapů, absolutních nesmyslů a bullshitu na to, aby byl film dobrý (lidé chodící na operační sál jak se jim zachce, některé zvraty přitažené za vlasy, nereálnost chování postav apod.). Z výsledku jsem pak lehce v rozpacích, protože některé pasáže působily velmi kvalitně, ale jako celek je to takové “jednou nahoře, jednou dole” a ve výsledku se řadí “jen” k průměru a nikam výš to nedotáhne. A přitom nápad je jeden z těch nejoriginálnějších, který bychom si mohli přát… ()

Othello

Pokud bychom měli správně vycházet ze žánrových škatulek CSFD, tak by tenhle film byl spíš romantický/drama/mysteroizní/thriller. Přičemž první půl hodiny se držíme jen prvních dvou škatulí. Následně přichází ono mysteriózno a nedlouho nato máme před sebou thriller. Tenhle vývoj je největší doménou Awake, protože díky němu se několikrát ocitneme v situaci, kdy nám dochází nápady, jak by mohl děj pokračovat a vezme se to prakticky od nuly. Osobně mě dva dějové posuny velmi příjemně překvapily, až jsem skoro zapomněl, kdo hraje ústřední role, což byl fakt, který mě na začátku filmu dost děsil. Skutečně velká pochvala za scénář. ()

veru_needy

Tento film je jeden z mých hodně oblíbených, co se béčkových thrillerů týče. Může za to originální námět a jeho ještě lepší využití a emoce, které člověkem mávají, když tomu všemu přihlíží. Autentická atmosféra se vážně povedla, psychologično a trochu nadpřirozena taky nechybí. Opravdu zajímavý snímek s úžasným dějem, který vám zaručeně na konci vyrazí dech. Koukáte na něj a myslíte si, že mu rozumíte, ale omyl. Konec vám vaší doměnku vyžene z hlavy jedna dvě. Všechno se převrátí a vy poznáte pravdu, kterou jste nečekali. Tady přesně vidítě, že proto, aby vznikl dobrý film, není potřeba extra speciálních efektů a hromady peněz, ale pouze originalita. ()

mm13

Kto je Joby Harold... pretože pokiaľ je Awake študentským filmom, hračičkou na jedno použitie, tak potom tu cítim obrovský talent. Ak to mysleli vážne a mali pocit že komponujú strhujúcu mysterióznu drámu na 15 Oscarov, potom pánboh zavaruj... Tak alebo inak, som rád že som nevyštudoval medicínu, asi by ma pri sledovaní porazilo :-D ()

Morholt

Bezesporu zajímavý počin. Ústřední dvojice Alba-Christensen sice nepatří zrovna do kategorie mých oblíbených, ale tady mi kupodivu nevadili. Téma samo o sobě patří k jedné z mých nočních můr - představa operace "naživo" mě plní děsem víc, než cokoliv jiného, takže když do Christensena poprvé řízli a on podvědomě zařval, tak jsem se chtě nechtě otřásl. Nicméně byl jsem zvědav, jak to bude pokračovat dál a musím říct, že jsem rozhodně nebyl zklamán. Krimi zápletku, která byla velmi povedená a vyjasněná kazil snad právě jen ten proces jejího osvětlování - tu duchařskou (či jakou?) vložku si mohli tvůrci odpustit a dojít k vysvětlení jinou cestou, ačkoliv přiznávám, že mě žádná nenapadá. Nicméně proto nejspíš netočím filmy.:D Každopádně příjemné překvapení. 80% ()

Richie666

Poměrně zručně provedená banalitka, která nechodí kolem horké kaše. Od začátku se nám zde rozvíjí příběh dvou blízkých lidí, z nichž jeden musí podstoupit transplantaci srdce. Nic zvláštního. Pak se jde na věc, na scénu přichází zvrat a vedlejší astrální dějová linka. Ta divákovi rafinovaně poskytne vysvětlení celé zápletky a jsme u konce. Film díky své morbidní atmosféře a prostředí otevřeného hrudníku dokáže zabavit divákovu pozornost celkem slušně, přestože jsou zde na první pohled patrné logické chyby. ()

Handle

Opravdu zajímavý námět s chytrým scénářem a dokonce i obstojně zpracován. Ovšem stějně mi tam něco chybělo a celé to bylo takové nevýrazné, ač by nemuselo být. Ale i tak velmi silné 3*. ()

ScarPoul

Osobne si myslím že sa jedná o neskutočne pôsobivý námet. Keď som sa teda usadil na mojej drevenej , nepodhodlnej stoličke, dúfal som že zažijem pecku porovnateľnú s The jacket alebo the butterfly effect. Bohužiaľ nestalo sa tak. Klady tohoto filmu vychádzajú z režisérovej tvorivosti, ktorá umožnila rozostavenie scén takým spôsobom že prostredie bolo zaujímavé a tiež že sa ustálil v hereckom asnábli v akom sa ustálil. Alba rozhodne predvádza jeden zo svojich najpresvedčivejších výkonov a christensen tiež ako tak hraje. Ostatný až na Olin sú celkom nevýrazný ale dotvárajú celok a preto si myslím že v tomto je výhoda tohoto filmu. Zápory je zbytočná prekombinovanosť, ktorá síce na začiatku prekvapí ale príde na začiatku a potom je to už celkom nuda. A práve to bolo trocha čudné vzhľadom na to že film mal neskutočne slušný rozbeh. Koniec je neskutočne odfláknutý a celkovo snaženie Claytona na záchranu je priveľmi krátke a rýchle. Preto mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Rozhodne ale nemôžem povedať že je to zlý film Harold natočil solídny film a napísal priemerný scenár ale neviem sa zbaviť pocitu že to na papieri vyzeralo lepšie. takto nám zostáva prvých 40 pôsobívých minút a ostatok nejaký miš maš s dôrazom na originalitu a prekvapivé zvraty , ktoré mi ale akosi unikli. ale Abla si u mňa napravila reputáciu po príšernom Oku. rozhodne sa Harold nemusí za tento film hanbiť. Je síce priemerný a mohol byť zvládnutý lepšie , skúsenejším režisérom ale videl som aj horšie debuty a myslím si že má nejakú nádej natočiť aj nadpriemerný film. uvidíme. ()

PROROK14

Veľmi pekný film, mimochodom u ktorého som vôbec nečakal že sa takto vyvinie. Dobre sa na to pozerá a človeka to prinúti popremýšľať. 85% ()

Mononoke.

Tak to je asi noční můra každého, kdo jde na operaci s celkovou anastezii. Teď budu před jakoukoliv případnou operací k smrti vyděšená.Nemůžete se hybat, mrkat, křičet, ale cítíte a slyšíte naprosto vše, i to, co byste neměli. Zajímavý zvrat a herci nejsou špatní ( i když Anakin by mohl ve svym výkonu přidat, na to jaká hra se hrála se jeho tělem byl poněkud mdlý). Čisté 4* ()

Johny_fork

Originální a mrazivý námět, stojí za zhlédnutí, ale nemohu se zbavit pocitu, že se z takového materiálu dalo vyždímat více. ()

moviesfan

Awake na mě docela zapůsobil. Je to takovej ,,haluz". Film sice dost dopodrobně všechno vysvětlí, což je možná na škodu, ale možná taky ne. Děj za to stojí, protože není vůbec špatný. Několik překvapivých zvratů se ve filmu taky objeví. Škoda, že tenhle snímek nebyl víc propracovanej, ale jinak spokojenost. Hodnocení: 65% ()

JohnCZ

Poměrně originální thriller s neotřelou zápletkou, ale tak trochu nevyužitým potenciálem a nenápaditou režií. Herecký slušné, ani Hayden Christensen, ani Jessica Alba nejsou kdovíjací herci, ale tady podali velice obstojný výkon. Krátká stopáž filmu jednoznačně prospívá, Awake díky tomu ani na minutu nenudí. Slušná jednohubka. ()

Nick Tow

Keby som si musel nasadiť "kritické" okuliare a písať trebárs serióznu recenziu, na Awake by sa našli všelijaké chybičky krásy... Ale tá neodolateľne "narkotická" atmosféra mi otupila senzory a závity natoľko, že som sa len tak tichúčko nechal unášať...tou sobotnou nocou, keď váhate, či si pustiť plyn alebo Air... ()