Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Sandiego

Další excelentní emxicko-španělská delikatesa, jež diváka svou temnou poetikou a neuvěřitelnými vizuálními nápady naprosto ochromí. A stejně tak i nelítostnou brutalitou, jéž hodněkrát nutí alespoň přivřít oči... Burton by si měl dát pozor na silnou konkurenci! ()

JJ.Gibson

Přes veškeré propagování filmu, kde byli především ukázany různorodé bytosti, jsem očekával, že se tímto fantasy směrem bude odvíjet celý film. A ze začátku mě příběh vskutku zaujal a těšil jsem se na jeho pokračování. Po ale několika málo minutách, jsem zjistil, že to bude celé trochu jinak. Faunův labyrint se především zaměřil na boj s posledními republikánskými povstalci proti brutálnímu Kapitánu Vidalovi. Doufal jsem, že toto právě bude jen okrajovým tématem a hlavní příběh bude o světě fantazie, toho jsem se nedočkal a upřímně řečeno kdyby ve Faunově labyrintu nebyly nadpřirozené bytosti, tak bych o něm ani okem nezavadil, pač mě takovéto filmy nijak zvlášť nebaví! Dvě hvězdičky dávám za herecké výkony, jelikož si je zaslouží, ale zbytkem filmu jsem velice zklamán... ()

Tommass95

Guillermo del Toro pro mne nejlepší režisér posledních let a tohle je jeho nejlepší film. Na tento filmový zážitek hodně dlouho nezapomenu ! ()

Ender66

Škoda, že fantasy časť nebola dlhšia. Takto iba krivká za "normálnou" dejovou líniou. Za výbornú atmošku, hudbu a technické prevedenie-8/10. ()

Vojcl

Tak tohle byla vážně síla !!! Brilantně natočený snímek, který je kombinací válečného filmu a fantasy.. Neuvěřitelně temná atmosféra, vynikající herci neokoukaných tváří, přestože se neustále přeskakuje z pohádkového světa do reality, vůbec to nepůsobí zmateně jak to u podobných filmů bývá a ten závěr mne naprosto dostal... Režíséra del Tora jsem dříve znal jen díky druhému Bladeovi tak jsem od toho moc nečekal, ale o to víc to na mě zapůsobilo... vzhledem k několika skutečně brutálním scénám nedoporučuju pouze slabším povahám.. a i když to má pohádkový nádech,tak pro děti to rozhodně taky není... ()

zipper111

Grandiózní! Rozhodně po dlouhé době duchaplný, nápaditý, vizuálně nádherný film, u kterého jsem se skvěle bavil. Občas z filmu sálá krása, smutek, údiv i odpor. To vše skvěle vyvážené. ()

Her0.89

Dva v jednom. Takhle se dá tento film charakterizovat. Boj se španělskými partyzány prolínaný pohádkovou tématikou. NEvím jestli by mě to nadchlo samostatně, ale spojené to bylo něco nového. Něco, co není okoukané a není dělané přes kopírák. ()

buldock

Velmi silný emocionální a atmosférický zážitek , který kazí jen málo přítomnosti té fantasy příměsi v kontrastu s krutým a nelítostným příběhem z konce druhé světové války a pár nelogičností , jinak bez námitek. Ovšem na plné hodnocení to z mé strany bohužel není , něco tomu chybí. Film: 84% ()

pevico

Tohle fantasy jsem si pořádně užil..rozhodně to není film pro děti, ani by ho nepochopili, nehledě na pár brutálních scén..napodruhé ještě lepší než napoprvé, to totiž teprve dojde divákovi začátek.. ()

Siegmund

Tento, jinými vysoce hodnocený film, mě moc nezaujal. Pořád jsem si kladl otázku, komu je vlastně určen. Na to, aby byl určen dětem, je příliš krutý. Také si nemyslím, že by děti spolehlivě vnímaly vojáky a nějaké odbojové skupiny.. Dospělým? Pro dospělé by tam zase nemusely být ty pohádkové pasáže. (Pondělí 28.12.2009) ()

Macejko

Skvostné filmové dielo, prelínajúce vojnové hrôzy s rozprávkovým príbehom, ktorý ale, na druhú stranu, dokáže byť v istých momentoch ešte desivejší. Atmosféra z filmu doslova kvapká, čo je dané hlavne del Torovou fantastickou réžiou a nespútanou imagináciou, skvelými hereckými výkonmi (kapitán Vidal je bez debaty jedna z najodpornejších postáv v histórii kinematografie), a v neposlednom rade aj úžasnou výtvarnou stránkou (napríklad vynikajúce masky Fauna a Požierača detí). Faunov labyrint nie je film, ktorý by strhával svojim tempom. Je to atmosférický majsterštyk, ktorý treba precítiť. A na konci dúfať, že to celé nebola iba detská fantázia. ()

Makky

Človek by si pomyslel, že uvidí nežnú rozprávočku o malom dievčatku a veľkom labyrinte. Film však opisuje drsné obdobie vojny na čele s nelútostným fašistickým kapitánom a príbehu sa mierne dotýka fantasy dobrodružstvo malej princeznej. Zaujímavý snímok, ktorý stojí za pozornosť ()

vorheese

Krásně zpracovaný film o tom, kam vede bezmyšlenkovié plnění rozkazů. V reálném světě diktátoru Francovi naprosto oddaný záporák Vidal se výborně mísí s Ofélií, která pod moc Fauna teprve nic netušíc upadá. Del Toro tu perfektně dokázal vystihnout myšlenku, že každá totalita začíná jako sen o lepším světě a proto jí může propadnout v dobré víře každý. Až když mu režim přichystá první zrůdný úkol, tak se ukáže jestli je to fanatik nebo dobrý člověk... ()

Tirion

I přes scény plné lidské lhostejnosti, krutosti a brutality (na které já zkrátka nemám žaludek) musím říct, že se jedná o skvostně vyprávěný příběh. Film má strhující atmosféru, která mnohdy předčí průměrný příběh a přesto, že se celý děj odehrává na "pár" hektarech španělského lesa, neztrácí nic do zajímavosti a napětí. Padouch v podobě Sergi Lópeze je vskutku fantastický a ještě teď mě z jeho charismatu běhá mráz po zádech, na drunou stranu Ivana Baquero coby hlavní hrdinka je tročišku "ochotnická", ale tenhle "dětský" nedostatek nahrazují bohatě herci ve vedlejších rolích. Celou dobu mi trnulo v zátylku a co vteřinu jsem čekal s napětím co přijde za scénu. Tahle skutečnost je pro mě - pro diváka - nejcenější a proto dávám 5*. ()

BloodyVamp

Dechberoucí naturalistická pohádka, mísící 2 světy- pohádku a drsnou, brutální realitu. Pohádka je světem úniku Ofélie před zvěrstvy kruté reality. Obě linie jsou vyprávěny srozumitelně, přičemž více zaujme linie pohádková než boj fašistů s partyzány. Všechno je příliš depresivní, bolestivé, drsné a beze špetky naděje. Musím před nekonečkou del Torovou fantazií smeknout. Vše umocňuje fantastická hudba Javiera Navaretta. Napodruhé to bylo za 100%. ()

Tony.cs

Krásný, byť brutální příběh o dětské fantasii a touze po vysněném světě. Příběh o nelidskosti a vlastním pojetí smrti. ()

SarumanKo

Číra a maximálna dokonalosť atmosféry dosiahnuteľná v umení zvanom film. A príbeh, ktorý otriasa celou mojou existenciou v základoch. (10/10) ()

blackrain

Nevím, proč jsem se tomuhle filmu tolik vyhýbala. Ale zřejmě pro mě správná doba na jeho shlédnutí nastala až dnes. Některé věci uspěchat nelze, protože zkrátka potřebují svůj čas. S tím člověk nic nenadělá. Del Torovi se podařilo natočit velmi zajímavý snímek, kde se skloubil pohádkový svět s krutopu realitou. Ovšem, ten pohádkový svět také není zrovna procházkou růžovým sadem. Je mi úplně jasné, že lidi od tohoto filmu očekávali něco krapet jiného. Já jsem to čekala taky. Ale nakonec jsem ráda, že jsem dostala právě tohle. Prolínání dvou světů mi sedlo přesně akorát. Viděna dabovaná verze. Španělština s titulkami by byla mnohem autentičtější. Sergi Lopéz si svou roli náležitě užíval a ta malá holka byla taky uvěřitelná. Takže velká spokojenost se vším, co Guillermo del Toro stvořil a jak nám to naservíroval. ()

Žralok

Líbil se mi zajímavej a originální námět. Děj byl občas trochu napínavej, jindy zase silně předvídatelnej, i přes to celkem hezky zpracovanej. Z herců exceloval Sergio López jako kapitán. Takovýho bezcitnýho šmejda jsem už dlouho ve filmu neviděl. Masky byly naprosto perfektní. Řekl bych že právě masky a efekty byly největší plus filmu. Dlouho jsem se filmu vyhejbal, až nakonec jsem se nechal zlákat. A rozhodně nelituju. I přesto mi tam něco chybělo. Čekal jsem trochu víc napětí. Víc strašidelných scén. A nějakej ten zvrat. Takhle to byla spíš pohádka pro dospělý. A hlavně jsem čekal větší prostor s tou oko-rukou potvorou co žere děti. I přesto dávam plnej počet. ()

harfuska

Nechcem sa dotknúť tých pár stovák ľudí, ktorým sa toto dielo páči, ale vačšiu volovinu som snáď ešte nevidela. Zozačiatku som mala pocit, že pozerám temnejšiu verziu Alenky v ríši divov, ale po chvíli sa Alenka prevtelila do Koralíny, ktorá furt behala za tajomné dvere a riešila podivné úlohy s čudným capom. Celé mi to prišlo hodne nelogické, pochmúrne a miestami dosť nechutné. A naviac tam pobehovali nejakí fešáci s kvérami a rušili to fantasmagorické blúznenie malej holčiny, ktoré bolo fakt dosť uletené. Hlavne ten úchyl s ovisnutou kožou a hromadou detských botičiek. Ten bol fakt kůl. Jemu patrí moja hviezda! Inak to stálo za starú belú. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia