• gudaulin
  **

  Podobný druh pietních filmů přes veškerou snahu a dobré úmysly patří mimo okruh fanoušků osobnosti, o které snímek pojednává, k tomu nejnudnějšímu, co se na filmovém plátně či televizní obrazovce může objevit. Dobře to vystihl Spyro3. Je to zkrátka životopisný film, který je natočený bez náležitého odstupu s určitou dávkou patosu a idealizování postavy, o které vypráví. Vytrácí se člověk a adoruje se instituce papežského stolce. Katolík bude pochopitelně spokojený, ale ostatní ztrácí důvod s podobným kouskem ztrácet čas. Přitom Karol Wojtyla byl opravdu výjimečný člověk a kdyby ho scénárista a režisér dokázali zlidštit, mohlo jít o opravdu zajímavé dílo. Celkový dojem: 40 %.(14.4.2009)

 • corona
  ***

  za mňa to napísal Spyro3(1.7.2008)

 • Tosim
  ****

  Typický televizní film "o osobnosti" - někde se režie hodně snaží, jinde jsou záběry např. z Vatikánu hodně nepovedené (zadní projekce), může se spolehnout na osvědčené herce a někteří překvapí (Cary Elwes.) Ale jo, dá se to.(11.4.2007)

 • E=mc2
  *****

  Film o svetom cloveku..co dodat.. +suhlas so Spyro3(13.10.2006)

 • Knuckless
  ***

  Chápu že svatořečení Jana Pavla II. je asi na spadnutí, sám bych proti tomu ani nebyl- jedná se určitě o jednu z velkých postav 20. století. Škoda jen, že tvůrci si toho asi byli vědomi- a tak (hlavně v 2. díle) zde jen předkládají důležité epizody ze života papeže (od zvolení, přes atentát, až po smutný konec s Parkinsonovou chorobou). Člověk si to sice připomene, ale zároveň se vlastně nedozví nic novýho. Jinak, hodně dobrý Jon Voight.(10.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace