Chápu že svatořečení Jana Pavla II. je asi na spadnutí, sám bych proti tomu ani nebyl- jedná se určitě o jednu z velkých postav 20. století. Škoda jen, že tvůrci si toho asi byli vědomi- a tak (hlavně v 2. díle) zde jen předkládají důležité epizody ze života papeže (od zvolení, přes atentát, až po smutný konec s Parkinsonovou chorobou). Člověk si to sice připomene, ale zároveň se vlastně nedozví nic novýho. Jinak, hodně dobrý Jon Voight.(10.4.2007)

Nádherný film o skvelom človeku.(1.10.2006)

Svojho času som tento televízny film pozeral, ale vďaka tomu, že sme ho mali doma nahratý, tak som si po rokoch mohol pripomenúť po príchode z omše za môjho deda, ktorý by sa dožil 90 rokov a zomrel niekoľko mesiacov pred týmto pápežom, toto dielo, lebo som túžil vidieť ďalší dobrý náboženský film. Už kedysi som mal o ňom pochybnosti, teraz som to sledoval pozorne a som celkom sklamaný, že to poňali ako presladený chronologický film pre davy. To, že bol chronologický, aj keď sa mi to napríklad pri liste americkým kardinálom a nasledovnom ukázaní pádu dvojičiek veľmi nezdalo, či to, že bol delený na dva diely s veľkou dĺžkou, mi nevadilo, naopak som tomu rád. Mrzí ma, že je tu mnoho vecí vynechaných. Tu mi bývalý pápež pripadal ako nejaký rojko, naivný a jednoduchý človek a celý film ako povrchný pohľad na všetky veci, ktoré sa dajú dobrom vyriešiť. Zaujímalo by ma, čo by ľudia urobili, keby na Zemi dajme tomu zostali 10 ľudia, z toho 5 nacistov a 5 ľudí ako žid, katolík, protestant, moslim a ateista a tí nacisti by ich išli zabiť, no ten ateista by vyzval tých ostatných 4, aby bojovali a zabili tých nacistov a zachránili sa, či aby zachránili jeden druhého. Toto je skrátka kontroverzná téma, lebo sa hovorí, že napríklad svoju rodinu musíš ochrániť, či aj bojovníci sú vyhlásení za svätých, takže zaujať jasné stanovisko je problém stále. Tohto pápeža som videl naživo na jeho poslednej návšteve Slovenska, odfotil som si ho v Petržálke, keď prechádzal na papamobile okolo, bol mi sympatický, myslím si, že je v nebi, to okolo jeho vysvätenia už neviem posúdiť, lebo to, či urobil ozaj zázraky alebo či si ich niekto chce vymyslieť, aby ukľudnili davy, ktoré ho chceli hneď po smrti za svätého, to nejaký občan zo Slovenska, ktorý žije prevažne tu asi neposúdi, nechcem hodnotiť cirkev, stále nechápem načo je jej toľko majetkov, keď náš Boh tu nežil majetnícky a ani tento pápež nebol majetnícky, no ako sa ukazuje aj v tomto filme aj hierarchický systém môže mať výhody a veci môžu mať aj vyšší zmysel, poslanie, o ktorom nevieme. Bol by som za úprimnejší film, hoci aj dlhý štvorhodinový, no podrobný a reálny, ide mi o obsah, technické spracovanie tu hraje u mňa vedľajšiu doplnkovú úlohu. K čomu je dobrý rýchlo natočený film? Akurát na vyťaženie z atmosféry, proste biznis, no stráca sa u mňa duchovno. Slzy sa mi do očí tlačili pri viacerých scénach, no situácie v jeho živote tomu nahrávali. Pre mňa nebol len prvým slovanským pápežom, niekým kto spopularizoval kresťanstvo a spriatelil ho s inými náboženstvami, pre mňa bol osobnosť, veľký duchovne významný človek, vzor a posol lásky. Predsa radšej mali urobiť minisériu, no doplniť to knihami o jeho živote je tiež dobrý nápad, ak chcete o ňom niečo vedieť. Vo filme je veľa pamätných viet, nielen tá, že komunizmus nie je jediné zlo, vo filme mali namysli dnešný materializmus, konzum, je tam mnoho inšpiratívnych posolstiev, ale bolo to zbúchané narýchlo, nemôžem to brať seriózne. Vo Vatikáne som bol, je tam veľa rôznych lobistických skupín ako slobodomurári, možno aj maltézski rytieri a podobne, mnoho tajných miest, mnoho kontroverzných vrátane vatikánskej banky, je tam veľa mlčanlivosti, tiež ohľadom smrti Jána Pavla I. sú konšpiračné teórie, no tie sa tiahnu aj koncilmi, svetovými vojnami až do prvopočiatkov, je tam proste toľko tém, že život takto významného človeka, ktorý bol dosť dlho vo funkcii pápeža odbiť niečím takýmto mi príde ako nedotiahnutá a po fiasku volajúca vec. Sklamanie u mňa, lebo som čakal významné dielo, toto proste po tom priam volalo.(29.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,863,060/40%/(11.9.2010)

Film o svetom cloveku..co dodat.. +suhlas so Spyro3(13.10.2006)