Moje superbejvalka

Moja super ex

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

• choze

Důvtipný námět zabíjí podprůměrný scénář, režie i herci. Komiksová patina je značně zašlá, tvůrci si vůbec nevyhráli s postavou superhrdinky (už ten debilní kostým, Supermanovi ukradené superschopnosti, o nevýrazném padouchovi ani nemluvě) a místo toho se uchýlili ke stupidním klišé, trapným trikům a rezignovali na akční scény. Umu nemusím, Luke Wilson je tu až nepříjemně slizský, takže nějaké ty body to u mě posbírá jen za Annu Faris a dva tři povedené vtípky. Bída.(15.6.2007)

• Boogeyman

Námět je jeden velký potenciál, chlap chodí s ženskou, která je zároveň maskovaný superhrdina a idol celého města - G-Girl. Dá jí kopačky a zhrzená superbejvalka se mstí, třeba tak, že mu do postele hodí naštvaného žraloka. Bohužel právě scéna se žralokem je jedinou ukázkou toho, jak by tato komedie mohla vypadat, kdyby….. Při jiných „odplatách“ totiž scénárista moc invence a představivosti neprojevil, takže se od G-Girl dočkáme takových úžasných superkousků, jakože třeba svému expříteli ukradne auto, napíše mu na čelo „debil“ nebo mu dokonce doma vypne elektřinu!!!!ÁÁÁÁchachachááá!… Poměrně velká nevýhoda Superbejvalky je taky v hereckém obsazení. Luke Wilson, Uma Thurman a Anna Farris rozhodně nejsou komediální typy (Farris může hrát třeba v padesáti Scary moviech, komik to prostě není) a už vůbec ne takoví, kteří by dokázali utáhnout špatný scénář. Jaké by to asi bylo, kdyby se Ben Stiller rozešel se superhrdinkou Amy Smart? Ale, kdyby byly ryby! Dám dvě a půl, víc ani ťuk.(3.11.2008)

Než si nechat zničit nádobíčko, to radši počítat s útokem žraloka. Vtipy ujdou, ale že bych se z nich válel po studené zemi to ne, snad to tak ani nebylo zamýšleno. Potěšila mě fajnová sestava, hlavně Anna Faris. Lepší průměr(14.1.2013)

V tomto nie zrovna originálnom, ani nijak významnom, snímku u mňa zafungovala kombinácia maličkostí, ktorá z neho spravila príjemný filmový zážitok. Tak predovšetkým okúzľujúca Uma Thurmanová v hlavnej úlohe. Postavu superhrdinky G-Girl, ktorá je tak trocha strelená mrcha, stvárnila výborne. O svojich hereckých kvalitách ma už dávno presvedčila. Tiež mi celkom dobre padol jednoduchý fantasy námet v štýle romantickej komédie. Spokojný som bol aj s pohodovou réžiou skúseného Ivana Reitmana. A aj New Yorkské lokácie ma potešili. "Moja super Ex" je fajn. ***(12.12.2009)

Zatraceně, když vidím, tu záplavu dvoj a troj hvězd, skoro se za své hodnocení stydím, ale co. Bavil jsem se a mám slabost pro Umu a Annu. Pár originálních nápadů (žralok 4ever :-)) a hned z toho máme (teda, soudě podle hodnocení ostatních jen mám) příjemnou komedii. Pro sobotní večer jako dělanou. A teď do fronty a hop hop na mě těma šutrama… :-)(14.11.2009)

• Anna Faris