Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

rytir1

Zase jeden podhodnocej film uživateli, kteří vidí ve filmu černochy s kráčející skálou a už si myslí jak bude plný Coolia co umlátí své bratry. Pokud čekáte tohle tak přepněte na Michelle Pfeifer do Nebezpečných myšlenek a vychutnávejte do syta Gangsters paradise. Ale tento film se nedá nazvat jinak nežli Denzel The Rock vzpomíná na titány z gangu. Super. ()

ludovit14

Pekný film: príbehovo dobre ako aj slušná réžia a herecky dostačujúce- prekvapujúco dobre zvládnuté futbalové sekvencie ako aj mix komédie a drámy funguje bez väčších problémov, takisto tréningové pasáže sú na slušnej úrovni ktoré dokážu aj diváka pobaviť. HOD:75%.PS: Prečo si pozrieť film ? Neviem vyhláskovať MUSTAMG! ()

Siki10

Dwayne Johnson to zahrál dobře,i když jsem od toho čekal něco jiného,na těchto fimech je jen škoda,že pokaždý člověk ví jak to dopadne,50 sekund před koncem prohrávaj a dokonce i 10 sekund před koncem prohrávaj,ale oni nakonec vyhrají nečekaně...lepší scenář by byl kdyby nečekaně pro diváka prohráli a nebo je úplně přejeli...Ale když toto pominu tak dobrý film. ()

zaack

V podstatě klasické sportovní drama, obohacené o gangsterské přestřelky a rvačky, které nenáročnou formou představuje vážné téma. Kouká se na to pěkně, ale dlouho to ve vás nezůstane. The Rock v hlavní roli je fajn. ()

DonParegio

Konečne sa aj x-zibit predviedol že má slušný talelent , páčil sa my najme keĎ ukazovali tých mladých gangstrov v uliciach no aj tak si tento film zasluži ***. ()

regin

Je to laciné, ale zrovna teď se mi chce věřit, že lidi se dají napravit. Jen škoda, že každá Johnsonova věta zní stejně. ()

james11

Podle mě je to nezdařilá kombinace Coacha Cartera a Tresné lavice. Ale bohužel vtipy, co zazní tady ve filmu, jsou pro smích jen samotným hercům, protože jinak normálního diváka spíše rozpláčou. Nebude to nijak moc rozvádět, pro mě jednoduše slanoučký odvar Cartera... ()

Dart

Nic nového pod sluncem, ale aspoň udělané dobře. The Rock je fakt slušnej herec. Od začátku teda bylo jasný, jak to dopadne a já jsem tušil konec takový, jaký se stal. Ale i tak. Je to film, který si nebudete tlouct o hlavu, že jste si to půjčili. Docela tomu i přidá to, že víte o scénáři podle pravdivé události. ()

tomtailor

námet určite nebol zlý,ale prečo to točiť cez 500x použitú a videnú šablónu, tak tomu nerozumiem...výsledné hodnotenie ovplyvnila aj hudba,ktorá by sa skôr hodila do historického veľkofilmu ako do prostredia napravného ústavu s prevahou afroameričanov...jednoznačne škoda venovať tomuto filmu 2 hodiny života.. ()

kubodinho

nekompromisne jeden z najlepsiech filmov ake som videl. Perfektna idea a aj herecke vykony ktomu dobry scenar . hroooozne dobre ()

Muniez

Souhlasím, že hudba nemá takovou úroveň, která by se očekávala vzhledem k tématu tohoto filmu. Zřejmě největší mínus tohoto filmu. Ale jinak se jedná a velice prožitkové sportovní drama, do kterého nejsou vmíchány jen události ze sportu, ale i osobní události aktérů. Film je poukazující na to, jak se mohou mladící s neovladatelným smyslem pro "lumpárny" dostat na úroveň, kdy je nebude jen každý odsuzovat, ale naopak - vážit si jich, což pro ně znamená něco co ještě nezažili. The Rock jwe zde trochu v roli, v jaké jsme ho snad ještě neviděli...ale docela mu to pasovalo ...Zahrál standartní výkon. Nenáročný ovšem prožitkový film. ()

smalda

Asi je něco špatně když už takovéto "kýčovité,jakože dojemné,blbé,neuvěřitelně nesmyslně hudebně doprovázené" filmy mají hodnocení okolo 70%. Chápu,že Američanům se takové slátaniny líbit mohou,ale zde jsem myslel,že je vkus posunutý "malinko" jinam. ()

ghostwo

Celkem dobře, ale otrocky šablonovitě natočeno. Dost mě to celou dobu míjelo, až na pěkný závěr (pár minut, včetně představení reálných postav). Myslím, že kdo tento film neviděl, tak nějak moc litovat nemusí (120 min je v tomto případě zatraceně dlouhých) ()

JARDAHONDA

Skvělý a motivující sportovní snímek. Film je podle skutečné události, kde si " The Rock " zahrál roli drsného trenéra ve kterém se ovšem skrývá lidskost ,,,,,,,,,,,,,,,,,, a kde mladické nerozvážnosti ukáže, že v životě jdou řešit věci, taky trochu jinak než násilím **** ()

Milanpb

Myslím si, že role kurátora a trenéra nezletilých delikventů D. Johnsonovi celkem sedla. Zahrál ji přesvědčivě. ()

hajner

Americká devka opäť zabodovala aj keď s riadnou dávkou prehnaného patriotického make-upu. Ale bola dostatočne fláknutá skutočným príbehom tak to malo akú-takú úroveň. Aj keď hrané na city a snaha o emočnosť bola miestami dosť otravná tak sa mi to sladké vyvrcholenie celkom podarilo a bol som spolojný. ()

Job29

Film byl přesně podle toho co jsem očekával. Dwayne Johnson snad poprvé zahrál svou roli bez jakýchkoliv jeho známých gest, použitých snad ve všech filmech. A i přes to se mi jeho herecký výkon líbil víc než jindy. Mám rád motivační filmy s dobrým koncem. Z filmu si odnáším dobrý pocit. Palec nahoru ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)