Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

dopita

A jé, zase jeden film podle skutečnejch událostí, z kterejch amící slzej, zběsile smrkaj do kapesníků a prostě se z nich můžou posrat. Takže banda mladistvých kriminálníků, členů gangů, zlodějů i vrahů vytvoří, pod vedením Dwayna Johnsona, fotbalovej tým a samozřejmě vyhrávaj a měněj se a nacházej sami sebe... ach bože... Ještě že je film na slušné řemeslné úrovni, takže jsem to dokoukal, ovšem některé pasáže, patetické proslovy a celá poslední půlhodina (s tradičním zápasem, kde naši "hrdinové" těsně před koncem prohrávaj, aby po trapným projevu jednoho z nich nakonec překvapivě vyhráli) mě chvílema pěkně sraly. Dwayne Johnson je frajer, ostatní nestojej za nic a americkej fotbal je hra, jejíž smysl mě pořád uniká. ()

Mauric

Tolikrát omýlaný příběh velkého sportovního dramatu,které vypráví o nulách,ze kterých se staly(alespoň z určitého úhlu pohledu) ehm, "vítězové".Ti,co se těšili na galakoncert Xzibita,tak budou určitě zklamáni(hlavně namísto nějakejch negřích písniček stále hraje ten kvazidojemnej umatlanej ploužák) a z určitého pohledu budou zklamáni i fandové The Rocka.V tomto filmu z něj neni ten frajer co si klestí cestu pomocí sé věrné BFG nebo nejlépe pěstně.The Rock tady většinou provozuje svojí údernou rétoriku plnou silných slov a hrdých myšlenek(která mu jen tak mimochodem hrozně sluší) a najdou se i chvilky,kdy Rock má prostor vyjádřit i to měkké srdce,co má každý tvrďák hluboko v sobě =).Kromě The Rocka je dalším pilířem Gridiron Gangu reálný základ příběhu,který je předvídatelný a přesto stále silný.U nás byste těžko hledali podobný příběh,tady máme cikány. :-D (PS: Fakt maj Mustangové na nohou Air Legendy od Nike?:) ) ()

DannyBoy80

Skutečný příběh ze sportovního prostředí, zároveň o lidech z gangů. To vše mám rád. Ukázka jak sport může pomoci i těm nejzoufalejším případům. ()

vander19

Dwayne Johnson ako citlivý učiteľ ak sa to dá tak nazvať a partia mladých gangsterov vo filme ktorý neublíži. Celkom dobré prevedenie a postava Xzibita, ktorého ako tvorcu hudby mám veľmi rád ma na úvod zaujali. Film nebol blbým klišé odkazom ani morálne akosi nepoučoval, len ukázal, že pomocou športu sa dá dostať z každej šlamastiky, ale to hovoria mnohé životopisy športovcov hlavne z Brazílie. ()

prezdivaka

Nebetyčná hollywoodská srágora plná siláckých keců, zpomalených záběrů, uslzených chlapskejch ksichtů a ubrečenejch krásnejch černošskejch holek. Nebojte se, všechno dobře dopadne a výhra v poslední vteřině klapne. Vrazi, co neuměli ani číst, zmoudří a vystudují univerzity a...pohádky je konec. ()

Phorbo

Kdo ví, co jsem očekával od snímku, který začíná smrtí jedoho týpka z gangu. Když se potom objevil The Rock, tak už mi v hlavě šrotilo "Boha, co to zase bude za film". Kráčející skala a Doom se mi s ním totálně nelíbily. Když jsem se ale před měsícem koukal na jeho The Game Plan, který je sice takový sportovní drama, ale je taky o fotbalu jako GG. Jak už zde bylo řečeno. Snímek nemusel být vůbec tak roztahaný jak je. Po posledním zápase s Pantery jsem jenom doufal, že finále už v tomto snímku neuvidím. Naštestí se tak stalo. ()

Vejrrr

Během sledování se vynořovaly světlé i horší okamžiky. Bilancoval jsem mezi tím, jestli mám film odsoudit nebo ho obdivovat. Jistě musíme přihlédnout k tomu, že film popisuje skutečnou událost, kterou ovšem není nějaký heroický sportovní výkon, ale příběh o tom, jak parta teenagerovských kriminálníků zkouší něco udělat se svým životem, změnit se prostřednictvím sportu, být někým, někam patřit. Bráno z toho hlediska sociálního, jedná se o moc pěkný film s důležitou tématikou, ve kterém se odráží ten americkej hnus těch pouličních gangů, rivality mezi nimi a toho, že většina kluků co v tom (naštěstí tak vzdáleném) prostředí nežijí o moc déle, než od chvíle co udržejí zbraň. Dodáno o číselná fakta dokazující, že sport opravdu dokázal změnit kluky předurčený k životu kriminálníka, váhy naklonilo víc na stranu nadprůměru. Poté tam je ta stránka samotného sportu, která je ve filmu možná víc, než být musela. Monology burcující tým k úžasným výkonům, porážka týmu od kterého dřív dostali na zadek a další klišé mezi které patří i jednotvárná tuctová hudba zahrnují film coby sportovní do hlubšího podprůměru. Takže to by byly 3 a půl hvězdičky a tentokrát musím zaokrouhlit nahoru za slušný, opravdu slušný, herecký výkon Dwayna Johnsona. ()

bobstock

Příjemné překvapení ve výchovném filmu o partě ztracených duší z pasťáku, kteří skrz svého vychovatele najdou nový smysl života a týmovou spolupráci. Původně jsem jen kouknul na titulní obrázek a vidim "pana Skálu" a čekám další přitroublou komedii o černoších, velkej omyl. Citlivě znázorňující skutečné memento americké mládeže, která se dala na špatnou cestu a také Dwayne, kterému smekám u vážné role jednoho z amerických hrdinů. Setsakra mu sekla. 70% ()

Strike

Profláklej příběh, který má ale dobrý herce, kvalitní akční (zápasové) scény a hlavně The Rocka, kterej je prostě boží... Jinak možná, že by filmu svědčilo zkrácení délky, občas je to nuda. ()

Kratoc

Zase jedna americká, sladkobolná limonáda o tom, jak utlačovaní a podceňovaní všem vytřeli zrak. Tentokrát z netradičního prostředí pasťáku. Hezky se kouká na to, jak je Amerika země příležitostí, ale když se podíváte na složení členů ústavu, tak to vypadá spíše na Afriku. Jo, sociální skladba by vůbec zasloužila bližší a detailnější prokreslení. Ale to asi není účelem tohoto filmu. Naprostým překvapením (pozitivním) je The Rock - hraje jako herec a ne jako chodící vraždící stroj. ()

Atheas

Krásné, asi ne příliš realistické, jenže o to přece nejde, Je tady vše tak jak by to mělo být. Nabité emocemi, a skvělý The Rock udržuje tento film nad vodou, který by se bez něj zcela potopil. ()

Skarface

Ano dal jsem 5 kvězdiček protože tenhle ten film si je zaslouží ,dojetí,vtip,napětí,akci to všechno v tomhle snímku najdete plus příjemné herecké obsazení ()

Vodny

Rock je tvrďák, Rock je drsňák a Rock by měl hrát především v akčních filmech a Gridiron Gang je toho jasným důkazem. Již několikrát provařené téma o americkém fotbalu, které postrádá vše, co by pořádný film tohoto typu měl mít. Neuškodilo by více humoru, propracovanější zápasové scény, dynamičtější spád a emoce. Navíc Rock se svojí asi desetkrát vyřčenou větou: "Mužstvo ke mně!" a následné kázání jak to zahrát, bla bla bla, to už je vážně moc. Raději si pustím Any Given Sunday, abych si zpravil chuť. ()

*Colorado

Rád jsem po dlouhé době viděl film i se sportovní tematikou, ale nějaký hlubší dojem to ve mně nevyvolalo. Pravdou je, že mi to občas přišlo spíš úsměvné, protože je od začátku do konce cítit, na jakou strunu se tlačí.. Na podívání dobré. ()

CrazyLom

Slušné sportovní drama, které ale nenabízí nic, co bychom tu už neviděli. Jednovečerní podívaná ale pohodová. ()

Heroine

Jeden by skoro nevěřil, že to není čistě práce amerického scénáristy! Jak je to sladkobolně povznášející a motivující téma... Lezlo mi to na nervy, ale nenudila jsem se. Johnson je v pohodě, a že je to podle skutečnosti, to klobouk dolů. Protože se filmařům podařilo najít patetický, scenáristický příběh ve skutečném světě. ()

Rathalos

Dwayna Johnsona mam rad,je to dobry a sympaticky herec a potvrdil to aj v tejto sportovej drame o prevychove skupinky mladych chalanov,ktori sa z roznych pricin dostali do vazenia,je to krasny a silny pribeh podla skutocnej udalosti,ktory si ma ziskal,plny pocet...:-) ()

Ronyk7

The Rock by měl točit jiný filmy. Sem se mně moc nehodí. Jinak celkově je ten film na jedno podívání a zbytečně dlouhý. Pro evropana a si méně záživný než pro amerikána. Tu se ten jejich fotbal moc nenosí. 22.04.2007 ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)