Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

kolik27

Další americké drama o idilce, která by teoreticky měla být v Americe ... Podprůměrné drama sice s poměrně známým obsazením v hl. rolích, ale to nic nemění na tom, že je to pro mne podprůměr ... ()

george82

Tohle je paráda film. Když k tomu víte, že je to podle skutečné události a někdo si s těma klukama dal opravdu práci, tak o to víc si vážíte filmu i toho skutečného Seana Portera. Klobouk dolů a RESPEKT!!!! ()

anyonecek

Dwayne Johnson zvládne i dramatickou část? NO TO MĚ PODRŽ! Krásnej snímek, kterej se určitě nemá za co stydeť a na to jaká Bčka ve filmu hrály, tak super. ()

subic

No jednou stačí. Jednak sportovní filmy, kor o americkém fotbalu zrovna nežeru a že se postaví do hracíle pole sígři z gangů, to se může stát vážně asi jen v Americe. ()

Filipes

Když nad tím uvažuju, tak hudba opravdu nic moc. Ale u tohodle filmu takové malé množství hudby stačí. Když si vezmu v kolika sračkách si už The Rock zahrál a když jsem ho před chvílí viděl jak promlouvá do duše těm co "udělali v životě chybu" ještě po boku pro mě skvělého Xzibita (i když je škoda, že jeho postava nedostala tolik prostoru) tak mě to prostě dostalo. Zas jednou se potvrdilo, že ne pokaždé musí být americké filmy tak "nezáživné" i když se už teď děsím toho co Rock bude natáčet příště. ()

me3x®

Hehe, to bolo vtipné. The Rock v neakčnom filme. Kto by to bol čakal? Ale snažil sa chlapec... Toho sociálneho pracovníka som mu moc neveril, ale ako tréner futbalového družstva sa mi celkom páčil. I keď, priznávam, o americkom futbale vážne nič neviem. Ale celkom príjemná jednohubka, ktorá neurazí, ani nenadchne nejako zvlášť. Aj keď námet to bol pekný, dokonca ako sa dozvedáme: podľa skutočnosti, takže mať skúsenejšieho režiséra, mohol to byť na červenú na čsfd. Takto to len zapadá do kategórie. OKEJ videl som, dalo sa, ale netúžim viac ()

sirrgulo

Kvalitní sportovní drama z prostředí problémových výrostků, kdyby problémových. Většina z nich hned několikrát šlápla vedle. Celkově se mi film opravdu hodně líbil. Obsazení mi přišlo sympatické. A hlavně americký fotbal mi přijde jako zajímavý sport, ale při sledování zápasu NFL sem se nudil, jelikož v něm všechno dlouho trvá. Ve filmu se nikdo nestará o strategie a když jsou hoši na hřišti jsme svědky nejedné povedené akce. Chtít jich tolik vidět při normálním zápase tak nám to zabere několik hodin a několik zápasů. No a co k hudbě? Dalo by se čekat že nás při sledování filmu bude doprovázet černá hudba, to se však nestalo a mě to kupodivu vůbec nevadilo, spíš naopak. ()

gefr

Náhodou jsem na tenhle film narazil a tak jsem si ho pustil. Nelitoval jsem a nechal jsem se unést příběhem. Na druhou stranu, druhá projekce se jen tak konat nebude. ()

Pangi

Chtěl jsem dát 3,ale když jsem u závěrečných titulků zjistil,že jde o film podle skutečné události tak zvedám na 4. ()

Forum.

Ideály, ideály, ideály, Amerika, Hamburgery, Tlouštíci co našli štěstí, hudba jak ze zachraň Willyho 18, a to je asi všechno. 45% ()

baclajean

Vopred bolo jasné o čo pôjde a ako sa to skončí. Nedá sa však povedať, že by to bol film nudný. O to lepšie, že podľa skutočnej udalosti. ()

mathes

jsou to poctivy 3 hvezdy, ale ja mam jak pro rocka tak hlavne mam pro tenhle generickej zanr "tym loseru se stava skvelym tymem" slabost ()

blazma

Dobře natočené filmy podle skutečnosti jsou mnohdy opravdu oříšek, obzvláště když to má specifický příběh. Přesně to se mohlo stát tady. Jelikož šlo o americký fotbal a člověk se bál, aby fotbal nedostal přednost před tím hlavním aby to zkrátka jen vydělalo. Jsem rád, že se to tady nestalo. Hodně jde tady o vztahy a příběhy postav. Dwayne Johnson, konečně nehraje jenom drsňáka a může trochu ukázat hereckého nadání. Pro mě to byl fakt skvělý film. ()

david666

Limonáda o tom nápravě skupiny gangsterů, která už tady byla x-krát. Je zde plno emotivních scén, které Vás nutí ukápnout slzu. Ale u mě tohle nefunguje. Nějak se nemůžu oprostit od toho, že někteří delikventi dostávají nějak moc šancí, které si mnohndy ani nezaslouží. Ale Rock tady není špatný a scény ze zápasů amerického fotbalu jsou pěkně natočené. ()

brodži

Opravdu dobrý film s několika ale. První je hudba. Jak mohli dát hudbu fidlikání tam, kde jsou spíše černoši? Sakra oni zase tak intelektuální nebyli když byli v base. A další ale je problém scénáře. Film je vlastně o zápase, který se následně znovu otočí a celé to skončí tam kde začalo. Ale, co se musí uznat je to, že mě osobně to i s těmi ale docela pobavilo. Dát 3 hvězdičky je málo ale zase 4 trochu moc. Ale pořád mě to pobavilo takže 4* ()

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)