Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

lareinna

Mýtická Mononoke, dcéra vlkov, chráni prírodu a za ten čarovný les by položila aj život. Krásne zobrazený, naozaj čarovný les, boj o súlad medzi ľuďmi a prírodou. ()

kritiklon

Myšlenka i animace postav je krásná. Hudba je mysteriózní a přesně sedí do příběhu. Princezna Mononoke je rozhodně kvalitní, animované, fantasy dílo a to platí i pro dnešní dobu. Nicméně TOP dílo to určitě není. Tak nadšenej že bych se z toho rozplýval jsem rozhodně nebyl. Víc se mi líbily třeba i Příběhy ze Zeměmoří. Ale to je můj osobní názor. Za mě to je na 3,5* a 72% ()

H4ku11

Tak ako Mijazakiho ostatné výtvory je to nádherné a iné ako všetko ostatné, ale nejak to tentokrát u mňa nebolo dopracované k dokonalosti. ()

Marys

Napriek všeobecnej uchvátenosti z filmu mňa Mononoke až tak veľmi za srdce nezobrala. Nedostala sa mi pod kožu a veľa vecí som vnímal ako dosť čudných. Stáva sa. Pekný film, rád som si ho konečne pozrel, ale v mojom rebríčku animovaných filmov sa príliš vysoko nezaradil. ()

Emo-haunter

Achjo, jak se to jenom mohlo stát? Já který miluji Cestu do Fantazie a oceňuji i skvělou Laputu a velmi dobrou Naušiku a Totora, to jsem fakt vadný nebo proč jsem si za celých 133 minut nedokázal k tomuto filmu ani k žádné postavě vybudovat vztah? Mononoke jsem viděl jako malý kluk a až nyní tento rok jsem se jí rozhodnul shlédnout. Krásná animace, epická hudba.... Ale žádná do mysli vštipujicí se scéna, nějaký zapamatovatelný moment, prostě ne... Ať jsem se snažil sebevíc, a jsem si vědom kvalit tohoto filmu, cestu k postavám jsem si najít nedokázal. Mrzí mě to, Mijazaki, snad mi odpustíš, vždyť víš, že patříš k mým oblíbeným režisérům. Já prostě nedokážu sám pochopit, kde se stala chyba. Možná dlouhá stopž a celkově rozvleklý film. Třeba jsem byl jen ve špatném rozpoložení a šanci dám ještě jednou, sám bych si přál jednou udělat lepší hodnocení. Prozatím bohužel Mononoke zůstává ve stínu Cesty do Fantazie, Laputy, Naušiky a Totora. ()

El Loco

Princezná Mononoke patrí medzi skvosty animovanej tvorby. To že to nie je žiadna rozprávka diváka už na začiatku presvedčia lietajúce končatiny. Príbeh je prešpikovaný viacerými prvkami japonskej kultúry - démoni, lesní duchovia, kliatba, samuraji. Je to ale hlavne film o tom, ako ľudia ničia prírodu, len pre svoju chamtivosť a hlúposť a neuvedomujú si, že tým škodia sebe aj zvieratám. ()

Janko_Vlyrd

Umelecké animované dielo. Jeden z najlepších kreslených filmov na svete a spolu so SPRITED WAY japonci urobili dieru do sveta. TEDA NIE! Miyazaki urobil drieru do sveta. Je to film, ktorý Vás rozplače v dobrom slova zmysle. Film na míle vzdialený od tvorby Pixaru, či Walta. ()

Nightbreed

Rozhodne najlepsia rozpravka aku som kedy videl spolu aj s cestou do fantazie od genialneho Hayao Miyazakiho od ktoreho odporucam vsetko. ()

BlaXxer

Tento film mi absolútne nesadol. Pre mňa je to nechutná zmes nadprirodzených bytostí, divokých prasiat, opíc a neviem ešte akej hávede. Čakal som značne emotívny zážitok, keď tu čítam chválospevy v každom komente ale vlastne mi tento snímok nič nedal. Vizuálne je to pekné a hudba rovnako vynikajúca ale viem si predstavit boj medzi ľudmi a prírodou (s božstvami) trochu inak. ()

bufanda8

Japonské animánky zrovna dvakrát nemusím ale když to běželo jedno sobotní ráno tak jsem to skoukla a výsledek byl lepší než jsem očekávala... ()

werewolf69

Chcel by som mať jedenásť a pozrieť si Princeznú Mononoke po prvýkrát. Čas letí nekompromisne rýchlo, názory, vkus a pohľad na svet sa mení, ale tento film ostane v mojom srdci zapísaný vždy ako číslo jedna. ()

Kerbello

O tomto filmu jsem slýchával jako o legendě a na rovinu, hodně jsem se těšil, až si ho půjčím. Na ty dvě hodiny, měl můj mozek absolutní výpadek. Perfektní způsob výpravy, perfektní děj, scénář, hudba i vykreslení postav. Proč tedy jenom čtyři hvězdy? Za ten otevřený a nereálný konec. ()

Brylin

Nádherná animace a krásný soundtrack jsou hlavními přednostmi této eko pohádky. Rukopis Miyazaki-sana je jasně rozpoznatelný. Silné čtyři hvězdičky a podmanivý zážitek. ()

Mrs.Bailey

S japonskými animáky mám zatím docela málo zkušeností, ale rozhodně to hodlám změnit. Princezna Mononoke je něco neuvěřitelého...naprosto originální ve všech směrech. Měla jsem trochu strach, jak mě bude bavit animovaný film delší než dvě hodiny, ale uběhlo to neskutečně, příběh je strašně poutavý a plný zvratů, takže pořád nevíte, jak to všechno dopadne. Bohužel další snímek, který skvěle vystihl nechutnost lidské rasy, která je nanejvýš sobecká a dokáže zničit všechno krásné. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)