Pokojný bojovník

• Německo

Peaceful Warrior

Drama / Sportovní / Psychologický

USA / Německo, 2006, 120 min

Tak předně, nejedná se o stejnojmenou knihu, neboť kniha se nazývá ,, Cesta pokojného bojovníka,,. A k téhle cestě nakonec dojdeme všichni a všichni jí nakonec budeme muset projít.(27.6.2012)

Vše za mě vystihla uživatelka Květula, já jen doplním drobný spoiler: nevýhodou filmu je, že odpověď na palčivou otázku, kterou si kladete už od "skoku" na střechu, se na konci nedozvíte. Vrátka jsou otevřena nekonečně mnoha teoriím a každý z nás může vymyslet vlastní jméno pro Nicka. Nicméně, v hloubce myšlenek filmu je to zcela nepodstatný detail. Protože nejde o to, kdo je "onen muž", ale kdo jsme my a co si z tohoto filmu odneseme. Jen toho mentorování bylo na můj vkus trochu moc a několik myšlenek zavánělo čímsi, co nevoní.(9.8.2012)

"Ty, které je nejtěžší milovat jsou ti, kteří to potřebují nejvíce". Nečekala jsem tak niterný zážitek s tolika vyslovenými moudry ve sportovním dramatu. Rozhodně se mně líbila atmosféra celého filmu, která ze mě hned tak nevyprchá. A gymnastika je navíc jeden za sportů, který mám ráda. A ještě jedna citace z filmu na závěr : "Smrt není vůbec smutná, smutná věc je, že většina lidí vůbec nežije ." Opravdu hodně věcí na zamyšlení nad svým vlastním životem.(15.10.2012)

• georgieMT82

Mha, tak toto je priam definícia pojmu "pomýlený film"! Je to ako v písanej príručke o karate, kde máte kapitolu s názvom "Etika". Tam sa rozoberá, aká je pre karatistu etika dôležitá a vo zvyšku knihy sa píše už len o tom, ako niekoho čo najlepšie udrieť či kopnúť. Čo ste doteraz považovali za "pomýlené" filmy? Ázijské horory s vlasatými príšerami? Sci-fi fantázie z dimenzie X, presladenú nereálnu romantiku či naopak hardcore porno? Ale kdeže, skutočne pomýlené je práve to, čo predvádzajú pán gymnasta s jeho pumpárom. Instantné životné múdrosti na úrovni Pavla "Hiraxa" Baričáka či jemu podobných dementných hláv, ktoré si založili živnosť na tom, že ľudia od montážnych liniek majú momentálne dosť posrané životy. Prázdne kecy odporujúce v skutočnosti všetkým veľkým filozofiám sa tu podávajú so všetkou vážnosťou a ako aj v spomínaných ezoterických dielach, pozorný divák (čitateľ) si ľahko všimne, že autor si v priebehu filmu v mnohých myšlienkach sám sebe výrazne odporuje... Tento športovo-motivačný úlet je nielen pomýlený, ale vo svojej podstate priam nebezpečný. Pozor na to, čo týmto ezoterikom žerieme. Ja osobne si radšej asi prehrám celú obľúbenú filmotéku užívateľa KrestanFilms, aj to bude dokonca zmysluplnejšie než táto gymnastika. Paradox, humor, zmena... haha, to všetko v komentári je, tak som si to asi naštudoval poctivo. Odpad!(7.8.2015)

Pokojný bojovník nenabízí nic, co bych už dříve neviděl v nějaké ekvivalentní formě, ale pro mě byl vlastně tajemstvím úspěchu skvěle promyšlený scénář a sympatické herecké obsazení. Film je to ve své podstatě lehký a oddechový, ale zároveň zamyšleníhodný a hloubku nepostrádající. Nabízí se zde velká nálož životních mouder, které oproti mnohým jiným mají smysl, který je vlastně podstatou našeho relativně krátkého bytí. Zkrátka jde ve výsledku o příjemně strávené dvě hodiny u televize.(6.7.2011)