Pokojný bojovník

• Německo

Peaceful Warrior

Drama / Sportovní / Psychologický

USA / Německo, 2006, 120 min

"To cesta, cesta nám přináší štěstí, ne cíl" ... to je důvod, proč čučim na filmy.(12.5.2010)

Trochu mi vadilo to řemeslné provedení snímku. Působilo to až moc obyčejně ale obsah ten je hodně silný a inspirující.(2.12.2012)

Film o síle lidského ducha nebo jestli někdo chce mysli. Jedním slovem nádherné. Velká škoda, že se Scott Mechlowicz neobjevuje ve více filmech, je to počertu sympatický herec.(24.10.2009)

Podle mého názoru toto není vůbec film o sportu, jak si tu hodně lidí myslí. Tento film je jen prostředkem předání určitého vědomí a informací. Je to dokonalé ztvárnění toho, jak by lidé měli začít přemýšlet a jak by měli žít své životy. Asi jsem nikdy neviděla film, nad kterým je třeba se zamyslet nad vlastním životem více než tady. "Teď a tady" :-))(21.8.2012)

Taky bych chtěl umět žít přítomností a užívat si cestu životem, ale když nemáte velké životní cíle, kterých se tzv.pokojně můžete vzdát, je o trochu těžší užívat si každodenní realitu. Abych plně docenil sílu tohohle filmu, musel bych být o trochu méně prázdnou nádobou...možná trochu smutné, ale já jsem s tím smířený a mám pokoj v duši:) Jinak film je to skvělý, ale na jeho poselství jsem měl pocit, že koukám z okna kolem projíždějícího vlaku ..pohled hezký, ale krátký a brzy zmizí v dáli.(15.6.2012)