Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Pro někoho pouze film. Pro někoho způsob myšlení a žití. Pro někoho život :) Tento snímek předá své "poselství" jen tomu, kdo ho chce přijmout a tomu, kdo nechce, ten ho v tom filmu ani neuvidí. ()

geklon

Lehce patetické...tedy, těžce patetické. Na druhou stranu pro lidi, kteří potřebují vynést odpadky, je to polopatické a názorné. Na straně číslo tři leží knižní předloha, která samosebou je podstatně hlubší, obsáhlejší a provázanější s aktivním vnímáním obsahu. Jako film je to celé takové televizní...naučně didaktické. ()

Brandon

Film, který se pokouší jít až za hranice filmového plátna, monitoru, film, který vás má přimět přemýšlet ani ne tak nad hlavním hrdinou, jako nad sebou samým. Fajn, věci by ale prospěl jiný režisér. ()

pabulator

Film z kterého sem měl kruhy pod očima protože sem ho začal sledovat ve tři ráno,ale ničeho nelituju snad jen toho,že ten floutek neoklátil nádhernou samičku Amy Smart a taky toho,že starý pardál Nick Nolte neukázal tu frajeřinku jak se dostal na tu střechu proto tu poslední hvězdu radši nechám na vývěsním štítu benzínky značky Texaco kde to všecko začalo. ()

Prekarkar

Pro někoho je to pouze film. Ale když to zažijete na vlastní kůži, změníte se! Vím o čem píšu! Tento snímek předá své "poselství" jen tomu, kdo ho chce a dokáže přijmout a takových je málo, ale existují. Tomu, kdo nechce, ten ho v tom filmu ani neuvidí. Bohužel někdo to není schopen pochopit... ale třeba jen zatím!!! Výborně technicky zpracovaný film s poselstvím. Hudba nepřehlédnutelná a kamera excelentní. ()

blackJag

Nějaké to spotřební filozofování mi nikdy nevadilo, ale aby všechny ty triviálně hezké myšlenky a líbivé pravdy nevyznívali jako lichá snaha, je potřeba je vkládat do úst trochu slušným hercům a tím Scott Mechlowicz není. Nedokáže postavu vybavit výrazem, naopak ukazuje jen několik základních póz a to shazuje celou snahu o relativně hodnotná zdělení do průměru. 60% ()

Guzo

Podařený film, kterému toho ale k dokonalosti ještě chybí poměrně dost. Nevím, jak moc se autoři inspirovali skutečnými událostmi a do jaké míry je všechno zkreslené, takže tohle ani neberu na vědomí.. Ale celkově jsem v průběhu myslel, že se děj posune trochu jiným směrem, než se stalo.. Nevadí. 70 % ()

Kurikmoon

Od začiatku nadupané, plné zamyslenia-hodných myšlienok. Film, z ktorého sa dá načerpať pokoj. A po druhom pozretí ešte lepšie. ()

Kosmik 1

Obyčejné chvíle neexistují, všechno má svůj smysl. Snad se taky jednou naučím žít tady a teď s tím, že se ze mě stane pokojný bojovník. :-) Ne teď vážně...to, že štěstí přináší cesta a ne(jen) cíl, to už mě život trochu naučil....marně doufám, že se jednou dostaví i ten zbytek.....Drama, kdy se z pyšného a namyšleného frajera stane kluk, co se rozhodne změnit svůj dosavadní styl života. Díky cizinci si začne všímat věcí, které dosud přehlížel nebo je jednoduše vidět nechtěl. Drama o síle lidské mysli a její pochopení. Nádherný příběh, kde sportovní tématika už jen podtrhuje celkový dojem z filmu, který byl pro mě nádherný. ()

s.e.p.p

"Death isn't sad. The sad thing is that most people don't live at all." Jak tu už někteří psali - silná myšlenka sama o sobě nedělá dobrý film. A Pokojný bojovník je bohužel velice průměrný a režijně nezvládnutý film. ()

V.Silver

Záleží na tom, co od tohoto filmu očekáváme a s jakou náladou se na něj díváme. Na první pohled to může vypadat, že se jedná o pseudofilozofické bláboly, o kterých napsal zlatý olympijský medailista bestseller. Když se podíváme hlouběji, najdeme sondu do západního světa - je jedno, jestli chci být nejlepší ve sportu, politice nebo soutěži krásy. Mnoho lidí si plete štěstí s pocitem štěstí, zapomínají, že i cesta je cíl a že cíl samotný bez cesty bychom ani nedokázali docenit. Ono to vypadá strašně banálně, ale teprve když člověk pozná na vlastní kůži situaci, kdy dostane "chleba bez práce" a naopak, kdy se na ten chleba musí strašně nadřít, ví, že v tom druhém případě si toho chleba cení úplně jinak. A další věc - je mi vlastně jedno, jestli Millmann trpí schizofrenií a tenhle film byl Salvovým popisem paranoidní mysli, líbilo se mi to. Líbili se mi herci, kamera a ostatně i to poselství. Akorát Mechlowicz nehrál na 100%, na rozdíl od Nicka Nolteho, za to dávám body dolů. Přesto velice hezký film, na které se dívalo opravdu pěkně. 80% ()

jitrnic

Film o vzestupu, padu, moralnim obrozeni a naslednem vitezstvi (pardon, jestli jsem nekomu prozradil konec, ale dej musi byt jasny od pocatku i podprumerne zkusenemu divakovi). Jak uz spravne nekdo poznamenal, silne to pripomina Karate Kid. Nick Nolte je ten spravny pan Miyagi a Scott Mechlowicz ma ten spravny ublizeny spraskany vyraz (nicmene nema podle me na gymnastu fyzicke proporce). Malinko bych se pak zastavil u poselstvi filmu, ktere je vylozene leve. Sdeluje nam, celou dobu, ze uspech neni dulezity, dulezite je uvedomit si sam sebe, soustredit se na tady a ted a byt zkratka dobrym clovekem (nehodlam tato moudra hodnotit, nekomu opravdu mohou prijit objevna), aby cele toto prozreni vedlo ke stastnemu konci, kterym je stejne zase to, o co slo hrdinovi celou tu dobu, tedy vitezstvi. Cili neni dulezite vyhrat, ale prozrit a pak vyhrat. . Nakonec bych si dovolil podotknout, ze nechapu, na co tak v zaverecne scene vsichni tak fascinovane civeli. Bez smyccu a extremne zpomalenych zaberu nejde o nic jineho, ze se gymnasta pet minut toci dokola na kruzich. ()

Mr.KarlAdler

Nakonec mi to na ty čtyři vychází. I přesto, že je to zdánlivě, a vlastně spíš i nejen zdánlivě, sportovní pohádka, spousta myšlenek stojí za uvědomění. A i když ve filmu působí hlavně jako vznešené fráze, mají hodně, hodně co do sebe. Nevím, proč mě Pokojný bojovník tak zaujal. Možná nejvíc proto, že je to vlastně autobiografické a že to končí právě v té chvíli, o které celou dobu Nick Nolte básní. Nic víc, nic míň. Překvapila mě taky skvělá hudební stránka. ()

Philoun1

Ovšemže se nedá nacpat 220 stránková kniha do 120minut filmu. Ne všechno bylo přesně podle knihy a hlavně toho spoustu chybělo. Trochu mi vadilo se film soutředil spíše na gymnastiku, závěr měl být jinačí a klidně o hodinu déle. Nick Nolte mi připadal jako velký bručoun a k Sokratově charakteru mi moc nesedl, ale budiž. Stejně jsem rád, že se kniha dočkala filmové podoby ()

Richard_Ba

Peaceful Warrior, alebo kinematografická meditácia na témy ako šport, odhodlanie a sila ducha. Môžeme sa tešiť na súboj mladíka proti všetkým, ale hlavne proti sebe. Nasledoval svoj sen a jeho realizáciu si vytýčil ako jediný cieľ vo svojom živote.____Rozhodne veľmi dobre natočený snímok, ktorý ma vtiahol hneď v prvých minútach, a nemalý podiel mal na tom Nick Nolte. Športovci, a hlavne filmy o nich ma moc neoslovujú, ale tento film ma fakt dostal. ()

Specs

Hlášky: Socrates: - "Víš, jakej je mezi námi rozdíl? Ty cvičíš gymnastiku, já cvičím všechno." & Socrates: - "Každý ti chce říkat, co máš dělat a co je pro tebe dobrý. Oni nechtějí, aby sis našel svoje odpovědi. Oni chtějí, abys věřil těm jejich." Dan Millman: - "Dovol mi hádat. Ty chceš, abych věřil těm tvým?" Socrates: - "Ne, já chci, abys přestal přijímat informace z venku a začal přijímat informace ze svého nitra." & Socrates: - "Lidé nejsou jejich myšlenky. Ale myslí si to a to pak přináší více smutku." & Socrates: - "Někdy musíš ztratit svou mysl než to začne dávat smysl." & Socrates: - "Všechno má svůj důvod, Dane. Tohle taky. A je jenom na tobě, aby jsi ho našel." & Dan Millman: - "Lidi, které má jen stěží někdo rád, jsou obvykle ti, co to potřebujou úplně nejvíc." & Dan Millman: - "Nejsou žádné obyčejné okamžiky." & Socrates: - "Smrt není tak smutná. Smutné je, že většina lidí vůbec nežije." & Socrates: - "Bojovník nevzdává to, co miluje, Dane. Nalézá lásku v tom, co dělá." & Socrates: - "Bojovník není o dokonalosti, o vítězství, o nezranitelnosti. Je to o naprosté zranitelnosti." & Socrates: - "Tady není žádné začínání nebo končení. Pouze konání." & Dan Millman: - "Život má jen tři pravidla." Socrates: - "A ty je už znáš." Dan Millman: - "Paradox, humor a změna." Socrates: - "Paradox..." Dan Millman: - "Život je záhada. Neplýtvej čas tím, že ji zkoušíš vyřešit." Socrates: - "Humor..." Dan Millman: - "Uchovej si smysl pro humor. Hlavně na svou adresu. Je v tom síla." Socrates: - "Změna..." Dan Millman: - "Nic nezůstane stejné." & Dan Millman: - "Cesta nás dělá šťastnými. Ne cíl." & Socrates: - "Kde jsi, Dane?" Dan Millman: - "Tady." Socrates: - "Jaký je čas?" Dan Millman: - "Teď." Socrates: - "Co jsi zač?" Dan Millman: - "Tenhle moment." ()

lulka5

Možná dobrý film o úspěších mladého gymnasty, ale v žádném případě ne o cestě poznání. Kniha Cesta pokojného bojovníka se stala snad jen nepatrnou inspirací ohledně benzinového čerpadla. Režisér očividně nepochopil, oč v knize jde. ()