Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Miki68

Ať si recenzenti říkají co chtějí, mě se tenhle film líbil. Možná se mi jen trefil do nálady, kdy jsem se potřeboval podívat na něco nenáročného, vtipného a romantického. V tom tedy tenhle kousek nezklamal. Dobrý námět, vychytaná muzika skvěle zparodovaní Wham! a Shakira(?) - a mezi námi - Grant slušně zpívá! Mimochodem - proč nemají čeští tvůrci někoho, kdo by také dokázal psát podobně vtipné dialogy? Takový příjemný mainstreamový film na nedělní večer, u kterého jsem neřešil kameru, střih, herecké výkony a podobné nesmysly, ale nechal se úplně obyčejně bavit. ()

Ygnor

Bezduchost; tohle není o lásce, ale jen o penězích. Písničky nebyly tak hrozné, přestože Grant je slabý zpěvák, ale z filmu číší jen neuvěřitelný producenstský kalkul. Vše vsazeno jen na dva xichtíky,mezi kterými to "nefunguje" a navíc nepatří do mého ranku. Jinak by bylo za dvě. ()

Kaučuk03

Průměrná neurážející komedie, která nepřichází s ničím novým. Pár povedených hlášek, průměrné herecké výkony. Stačí vidět jednou. ()

cerbygerby

Hugh Grant patří mezi mou topku herců a Drew Barrymore mi nevadí.. a když se k tomu přidal tenhle doják.. nebylo co dodat. Film jsem poprvé viděl s dabingem, ale na konci jak zpíval, nabylo to přeložené, takže jsem sháněl film s titulkama a hned jak jsem se k němu dostal, už jsem to hltal znovu a ten konec mě fakt dostal... Moc se mi líbila i ta jeho skupina ve které se proslavil..ten hit si zpívám dodnes a ty jeho taneční kreace.. fakt skvělý film. ()

Torgal

V jadre úplne štandardná romantika originálna len zasadením do sveta hudobného priemyslu. Snaha o (ľahkú) kritiku súčasného stavu v tomto odvetví zábavy tu je badateľná, no nemôžem povedať, že by si ma film získal. Hugh Grant i Drew Barrymore sú síce fajn, ale nebyť veľmi dobrého záveru (spolu s vtipným zhrnutím nasledujúcich udalostí v štýle pop-up video), tak by výsledné hodnotenie asi nebolo tak priaznivé. 6+/10 ()

chrispe

Už jen kvůli úvodnímu videoklipu stojí za to tento film zkouknout. Pamatuju si, jak jsem vyvalila oči a prostě se smála. Romantika, která nepředvede nic nového, ale pohled na ústřední dvojici je moc fajn (já mám navíc pro Hugha Granta opravdu slabost) a příběh příjemně plyne až do předvídatelného konce. // 11.11. přidávám jednu *. Dnes jsem si to opětovné podívání fakt užila. ;) ()

Biopler

Hugh Grant je top sympaťák a strašne ma pobavil už v úvode pri chytľavom songu "PoP! Goes My Heart". Taktiež jeho tanečky a to, že na neho letia staršie dámy. Drew Barrymore veľmi príjemná a Kristen Johnston bezchybná tvrdá mamina :) Príjemne sa na to díva, vadí tuctová romantika, ale z času na čas sa rád pozriem i na to. ()

Stíba

Příjemná oddychovka o vyhasínající osmdesátkové popové hvězdě, které se naskytne možnost k restartu kariéry. Správně nadnesené a dobře narážející na popík předposlední dekády minulého století i změny, které se od té doby udály. Hudba mě donutila stáhnout soudtrack do kterého jsem se zaposlouchal, který mě hodně baví a díky němuž možná i přidám čtvrtou hvězdu. I to co je ve filmu totiž vyobrazeno ironicky zní ve studiové verzi skvěle a Haley Bennett má opravdu příjemně se poslouchající hlas. ...Ta čtvrtá hvězda tu prostě musí být, protože i po roce si na film čas od času vzpomenu. A soundtrack se furt neomrzel! ()

Katcat

Pořád se snažím na tohle hodnocení najít nějakej algoritmus. Jelikož 1-5 je prostě na hovno. Je to málo. Dala bych 3, ale to obvykle dávám velmi nedoceněnejm béčkům, co jsou označeni za TV film a přitom by zasloužily premiéru v kině, neboť jsou daleko lepší než hromada těch sraček, co se dneska lidem za dvě kila bez popcornu pouštěj. A to tohle neni, je to víc. Ale ne dost na 4. To dávám fakt super filmům, kde je něco nedotažené, vyšperkovanej konec, nebo prostě jeden herec neumí hrát a vám tam prostě tohle vadí. Ale to tohle taky neni. Tohle je relativně dobrej film, plnej známých herců, a taky plnej trapnejch "love" klišé. Prostě 3-4. To, co nakonec zvolim bude random poslepu. ()

Razzor_82

"Jsi v pořádku? - Jo, to moje popová kyčel." Hudebně romantická pohodovka. Dvojce Hugh Grand a Drew Barrymore se hezky doplňují. Snímek který rozesměje i dojme. 6/10 ()

phoenixer

Rozhodně nic na co bych se musel podívat znova. Hugh Grant je tady opět hrozně slizkej a povýšeneckej týpek a jediná Drew to celkem tahá. Tenhle scénář upadne do zapomnění stejně rychle dřívější sláva Alexe. ()

arkie

Roztomilá milostná komédia, ktorá neublíži a zabaví. Krásny úvod v podobe videoklipu z 80tych rokov, ktorý na konci začnete mať radi. Hugh Grant obhájil svoju štandardnú pozíciu, len mi nejde do hlavy - keď hraje Američana, prečo sa stále správa ako Angličan? :) ()

VeeDee

Příjemná romantická oddychovka, která nenudí... Hugh Grant podává svůj typický herecký výkon roztržitého hezouna, který ovšem na ženy zaručeně platí. Líbí se mi parodie na zpěvačky ála Britney Spears a jí podobné. ()

E lan

Inteligentní a přitom lehká romantická podívaná s klasicky správně prkeným Hugh Grantem a roztomilou Drew. Je až s podivem, že tento film je americký a ne britský:-) ()