Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Sorna

Nechápu, jak tohle mohli v ČR dávat na Štědrý den. Nejen že to nemá nic společného s vánoci (což samozřejmě v mém hodnocení neberu na velkou váhu), ale film je celkově suchý jako špatně udělané vepřové. Nebýt obstojných písniček ve filmu, asi by tenhle film nebyl kde je. A ani Hugh Grant to nezachránil, a to už je co říct! ()

baterka.27

Rozhodně příjemný film, jen nemám pocit, že by to mezi hlavními hrdiny nějak jiskřilo, působí to na mě spíš kamarádsky. Děj je taky jednoduchý, čekala jsem, až přijde zápletka, která ty dva rozdělí, a ta nakonec dorazila, ale byla trochu zklamáním. Na Hugha se dívá dobře, je to sexy chlap, občas hodí sexy vtípek, nebo sexy úsměv, ale filmu jako by chyběly hlubší emoce. Potěší, ale nenadchne. ()

lapatata

Opravdu jsem chtěl dát aspoň tři hvězdičky hlavně kvůli nesmírně sympatické Drew Barrymore, ale prostě to nešlo. Finále v Madison Square Garden mi silně připomnělo telvizní filmy pochybné úrovně. Všeho je ve filmu málo. Vtipu, emocí, nápadů. Vaření z vody. Škoda, potenciál tam rozhodně byl. ()

malyLibor

Kleopatra to tady napsala o tomhle filmu moc hezky... jen já bych dal hvězdičky 4... nebýt té kostrbaté písničky skoro na konci. Ale protože tam byla... tak je to 5 hvězdiček... s drobnými připomínkami, ale jo, už jsou tam. ()

revere

Chtěl jsem se podívat na lehkou, jiskřivou komedii s dobrým koncem. Chtěl jsem vidět Drew Barrymore po padesáté a znovu poprvé. Chtěl jsem vidět Hughovy modré oči. Chtěl jsem něco nekomplikovaného s příjemnou muzikou, u čeho se jednoduše pobavím. Dostalo se mi všeho, co jsem chtěl. ()

trojkolka

Když sem se začínala dívat, tak sem si říkala, prosím hlavně to ne. Naštěstí záhy to velké utrpení skončilo a film byl nakonec příjemnou podívanou. Hugh a Drew se krásně doplňovali a v záběru jim to spolu slušelo. Od tohoto snímku jsem moc nečekala a nakonec sem byla příjemně překvapená. Dobrý film na podívání, když nechcete nic řešit a nad ničím přemýšlet. ()

Adolyna

Upřímně... Od tohohle filmu jsem nečekala skoro nic. Hugh Grant v roli vyhaslé popové hvězdy...? No po zhlédnutí téhle romanťárny jsem si uvědomila, že to vlastně jde... dokonce víc než dobře. Silná stránka filmu bude určitě hudba, která je doopravdy skvělá. Pokud nemáte v sobotu večer co dělat (a jste žena...), tak teď už máte, protože vám tenhle film můžu s čistým svědomím doporučit. ()

mysakli

Typická hugh-grantovská komedie. Příjemně pobaví, neurazí, mysl nezatíží a navíc nakazí chytlavou hudbou (i když se tomu podvědomě bráníte, protože v žádném případě nepatříte mezi fanoušky skupin typu Pop!). Scénář je přímo učebnicový - originální love story, rychlé vykopnuti zápletky, problémy (potřebujeme text k písničce) rychle střídají naléhavější problémy (nestíháme  doručit písničku, atd.), které vedou diváka k velkolepému vyvrcholení na koncertě Cory (Haley Bennett). To vše doprovázeno vtipnými komentáři Alexe Fletchera (Hugh Grant)...neustále. Doslova každá věta pronesena Grantem se snaží být vtipná, což je chvilkami trochu sílené (a hlavně méně zábavné). Scenárista Mark Lawrence si chtěl patrně posichrovat, že se alespoň jednou uchichtne každý divák v kinosále. Nicméně je znát, že má úspěšné komedie v ruce. ()

SantaCruz

Dru i Hju to už několikrát dokázali, ale tady to nefungovalo, bohužel bez vzájemně chemie to nejde. Kromě hereckých kvalit je i song na jedničku, ale to je tak jediné co si rád zopakuju. ()

dodanek

Příjemný film pohybující se na tenké hraně mezi "romantikou" a totálním patosem.... a co se týče klipu - ten raději netřeba komentovat :) ()