Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Gwilwen

Romantická komedie, která se drží hlavně díky bravurním tanečním i pěveckým kreacím Hugha Granta. Jako film příliš neoslní, ale také příliš nezklame. ()

kachnacekk

Příjemná odechovka u které se člověk i zasměje, ale na své si příjdou hlavně milovníci romantiky. Skvělý soundtrack, který se musí poslouchat stále do kola a Hugh Grant i Drew Barrymore překvapili tím, že taky umí zpívat. Kromě toho dohromady tvoří trochu nesourodou, ale diváky skousnutelnou dvojici. Ona potrhlá a chaotická on bývalá popová hvězda, žíjící z úspěchu před 15ti lety.. ()

cypher

Stejný vzorec romantické komedie. Už poněkolikáté. Ale pokaždý se rád podívám, zvláštní. Asi za to může úvodní píseň, která se mi nechce dostat z hlavy. Ale za Drew musim hvězdičku přihodit, protože se nemůžu nabažit jejího kukuče a milý tvářičky celkově. :) ()

p.a.douch

Perfektní romantická komedie nejen pro pamětníky 80-tých let. Hudební klip je super. Hugh Grant podává standartní výkon a Drew Barrymore mu velmi zdařile sekunduje. Pohoda. Ode mě 80 %. ()

veverysiak

Popmusic je odpudzujúco slizká forma oblbovania ľudskej populácie, ale keď sa vykreslí v neškodnej komediálno-romantickej podobe, je to vcelku milý a znesiteľný žáner, toto dielko nie je žiadna bomba a ani zápalná šnúra k prevratu nazerania na tento druh hudby, rozhodne však príjemnou formou poľudšťuje niekdajších aj terajších polobohov jačiacich lepkavé nezmysly do mikrofónov, možno by aj zapadlo do úplneho zabudnutia, ale je tam pár vecí, ktoré stoja za zmienku, ako veľmi podarený klip pôvodnej POP! na začiatku a na konci, celkom súce spevácke výkony hlavnej hereckej dvojky, bohovská Sophiina sestra s manželom, alebo prča na konto Wham! a Britney, takže 65%. ()

Jita2010

Oddychova romaticka komedie, ktera neurazi ani nenadchne...rekla bych dobry film na odreagovani a bez nutnosti premysleni. ()

Horác

Drew je sympatická holka ( i když, nezdá se vám, že měla v těch červených šatech nějaká rozpláclá prsa?), Hugh jako vypelichaná popová hvězda je taky fajn. Prožil jsem s nima a písněma skupiny Pop (dobrej nápad) celkem příjemný večer. Taky znám jednu bývalou popvou hvězdu, která si teď zazpívá tak na mlékárenských slavnostech nebo zemědělské přehlídce, takže tenhle prvek mě ve filmu hodně pobavil. Celkově: milý film průměrné kvality. ()

Pjotrik

Je to o hudbě, tudíž dávám automaticky hvězdu navíc. Překlady textů docela odfláknuté, ale Hugh Grant jako totální popáč pobavil:) Celý film je prostě roztomile střelený a od klasické romantiky se trošku odlišuje (něco jako Láska přes internet). Dávám 78%. ()

O_Peki

Nebylo to špatný, ale něco tomu chybělo. Drew Barrymor mě prostě nepřesvědčila. A to nejen v tomhle filmu. ()

ElKamil

Příjemná romantika se sympatickými postavami a herci a s úžasným soundtrackem v čele s hlavní skladbou. All I wanna do, is find a way back into love, tu tu tu du dum dum... ()

kolly13

Pěkné, sympatické, člověk se najde a za půl hodiny nevím, že jsem to viděl. Umí Hugh fakt něco zahrát jako herec? Drew umí, to víme. ()

jessic

Na začátku vtipný fiktivní videoklip parodující pop osmdesátek sliboval skvělou parodii, ale následuje trapná love story. Dvě hvězdy za těch prvních patnáct minut, pak je to odpad. ()

ButchCB

nejvíc mě pobavil retro videoklip alá Duran Duran. Velice příjemná romantická komedie s Hugh Grantem, který dle mého s přibývající půlvráskou získává na typičnosti pro podobná filmová dílka. ()