Dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení vypráví příběh, jímž se prolínají tři základní dějové linie. V první jde o ilegální přistěhovalce do USA pracující v masném velkozávodu. Další je o vysokoškolské studentce pracující jako brigádnice v rychlém občerstvení a koketující s aktivismem. A poslední nás zavede doprostřed vyšetřování správy podniku. Don Henderson (Greg Kinnear) je marketingovým vedoucím řetězce Mickey's Fast Food Restaurant a má obrovský problém. Kontaminované maso se nějak dostává do karbanátků potřebných pro výrobu jejich nejoblíbenějších hamburgerů Big One. Aby zjistil jak, vypraví se ze svého útulného hnízdečka v jižní Kalifornii do příbytků středoamerických dělníků obsluhujících jejich masné závody a objevuje tam skutečný "rychloobčerstvovací národ" konzumentů, kteří si sami vůbec neuvědomují, že to oni jsou konzumováni průmyslem lačnícím po čerstvém mase a výdělku. (oficiální text distributora)

sandis

Nic moc jsem od toho nečekal a přesně to se mi splnilo. Mohlo to být mnohem mnohem šťavnatější... Velká část je nuda a také jsem nečekal takový důraz na mexické přistěhovalce... Ikdyž pokud se tedy takto zachází s přistěhovalci v USA, divim se komukoliv z Evropy, že se odváží jet do USA pracovat načerno... Závěrečná dojemná scéna však měla něco do sebe... Nebylo snad lepší nakonec zůstat v Mexiku a pěkně si v klidu pěstovat kukuřici, než pracovat v hovnech a souložit s prasetem pro pár dolarů navíc? ()

FilmWave

Podstatně méně o hamburgerech, než by se mohlo zdát. Příjemná mozaika malých lidských příběhů v kulisách továrny na maso. Excelentní krátká scénka s Willisem. ()

Hrosko

Z pribehovej stranky ma to moc neoslovilo, viac ma ale nadchla dokumentarnejsia cast, o tom aky sme "my" ludia konzumne tvory. ()

Fridecka

Netradični dokument-nedokument s velkým přesahem. Vypráví o stavu našeho konzumního světa, ikdyž je z USA. Vypráví prostřednictvím příběhů různých lidí. Je to náš dnešní konzumní svět, takto konzumujeme celou naši planetu i sami sebe. Kdo by si to pomyslel, obyčejný hamburger, co vše se musí stát než si ho dáme. My lidé si volíme cestu, většina volí cestu menšině, zvířatům, planetě, atd. Chceme takový svět? Pomyslel si někdo z nás, že vše co dnes konáme, ty nejběžnější věci, rozhoduje a má následky. Čekala jsem film o hamburgerech a nezdravé výživě a vyloupl se z toho "masakr "a dúvod k hlubšímu zamyšlení. ()

salamandrr

Pokud jde o sortu těchto filmů pak si rozhodně zaslouží 5* jako každý další.... pomiň me příběh školačky, příběh chlápka z továrny je jasný, ale čekal sem, že se rozhodne jinak....no peníze vedou. Ovšem příběh mexikánů je brutální a věřím, že američani se k nim takto opravdu chovají.... ()

radagast

-Listen, there is cow shit in our meat because we're running the line too fast.- -Just cook it. That's all you need to do.- ()

E lan

Určitě zajímavý film, který ale mohl být o mnoho lepší, kdyby se toho ujmul jiný režisér. První půlka je opravdu povedená a zajímavá, ve druhé prostě všichni ztrácejí dech. Přesto je to rozhodně zajímavý počin. ()

stromekk

Film působí dojmem dvou v polovině spojených částí, z nichž první je záživnější a druhá zbytečnější. Dotýká se několika závažných témat, ale ani u jednoho nevyužije svůj potenciál naplno. ()

hloupej honza

FIlm o hamburgrech. O všech složkách jejich výroby (snad kromě porodu krávy) a o problémech s tím spojenými. Film ukazuje, jak velkochovy narušují rovnou hospodářskou soutěž a klasické westernové ranče jsou skupovány developery, kteří zemi rozprodávájí po malých kouscích a zastavují zástavbou. Dále nás přivádí na jatka, kde pracují načerno přistěhovalí mexičané, kteří jezdí do států pracovat v nelidských podmínkách, aby vydělali víc peněz. Když už je hamburger vyroben, musí ho někdo dát do housky, přidat trochou salátu, kečupu, několik plivanců a prodat zákazníkovi. V této části příběhu je naznačen ještě jeden motiv, se kterým se společnosti jako McDonald občas potýkají, a tím je ekologický aktivismus. () Musím říct, že jsem souhlasil skoro se vším, co bylo o hamburgrech řečeno (také myslím, že to byla jediná ucelená a propracovaná část filmu). Problém však je, že se snaží sdělit své poselství, co nejvíce lidem. Proto se snaží problematiku vyprávět prostřednictvím příběhů, kde postavy ztvárňují velké hvězdy, jen aby přitáhli pozornost. Bohužel jediný rozpracovaný a zajímavý příběh je o mexických přistěhovalcích. Ostatní jsou ještě mělčí. Tak vyvstává problém, že je zajímavé téma vyprávěno nezajímavými příběhy. Vzniká tak dokument hrající si na celovečerní film s příliš dlouhou stopáží. Kdyby Linklater udělal hodinový dokument s několika hranými ilustračkami a několika hvězdami, které by v průběhu filmu řeknou, že hamburgry jsou hnus, udělal by pravděpodobně lépe. Byl jsem překvapen, že nebyla zmíněna problematika vegetariánství. Také byla málo rozvedena naivita konzumentů, kteří nechápou, jak se z krásné kravičky stane hambáč. Ačkoliv ta linie hoven v "obrech" byla právě o tom. Už se těším, až někdo natočí dokument o intenzivních chovech drůběže. A doufám, že to budu já...he he he...Ain't nobody here, but us chicken! ()

neo93

Zajímavý snímek, který spojuje tři různé dějové příběhy. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby autoři sledovali jen samotný proces výroby hamburgeru, ale tím, že sledujeme více různorodých postav, kteří mají stejnou spojitost, je to vcelku zajímavé. Je pravda, že místama to je nudné a nezáživné, ale pokud se soustředíte jen na tu hlavní, důležitou část, tak si můžete užít tento film a dozvědět se něco více o výrobcích z fast foodu. ()

tara

stále jsem se rozhodovala mezi ** a ***..nakonec zvítězilo spíš hodnocení ** a 1/2..ono totiž..nápad to byl určitě dobrý, ale v prostředku se to tam začlo tak divně motat a řešit, že jsem nějak nevěděla o co jde..no a když se tam pak objevila Avril (!!!), tak jsem byla znechucena..Má to být " útok na Ameriku " a oni tam dají zpěvačku, kterou zbožňujou teenageři, kteří (alespoň podle méh názoru) do těch fast foodu rozhodně chodí..Jak mám pak věřit nebo brát vážně něco o kácení stromů, když to vychází z pusy AVRIL LAVIGNE......???!!! ()

dogma97

Paradoxně dost naivní film - dost dobře nechápu, koho a hlavně čím chce tvůrce probouzet či dokonce šokovat. Že chudí Mexičané ilegálně migrují do USA a musejí makat? Skandál! ()

syphoon

Tak po slabším rozjezdu se dostaneme přímo do mlýnku na maso. Jsem rád, že zastávám názor teplé a klasické kuchyně oproti těmhle fast foodům. Tenhle snímek to jen potvrdil a nedělám si naději, že značek tipu MCD a KFC je to dneska jinak! Buzerace, k jídlu h*****, nezdraví to je a ještě mám za to platit? Pche!! 70% ()

Bobbles

Tak kruci, je to film nebo dokument? Plno hollywoodských hvězd s poučnýma řečma a do toho všeho kravská hovínka v hamburgru?...noo, stihla jsem u toho vyžehlit, uvařit a umýt nádobí, takže jsem ani na vteřinu neměla šanci začít se nudit. ()

Zl0

Dobrý mix humoru, reality, pohľadov zo všetkých strán a správne odstrihnutý záver tak že vyvolal vo mne nejaké pocity aj bez pátosu. Navyše pár známych ksichtov ktoré som ani nečakal. Dobre zamaskované, ale v skutočnosti oveľa pôsobivejšie ako magori pripútaní reťazami o stromy, nahé pipiny v klietkach či vedro krvi na kožuchu. Takto sa to robí. ()

LukeSharp

Ideální pro lidi,kteří chtějí začít s dietou,protože po shlédnutí Fast food nation se hodně lidí hamburgerů už nikdy nedotkne.O tom jak to chodí v byznysu s rychlým občerstvením už jsem něco málo věděl a tak mě film ničím moc nepřekvapil.V hamburgerech jsou hovna a různé jiné zbytky,které by tam asi neměly být,ale co člověk nevidí to srdce nebolí.A tak si jdu vesele odskočit do MCDonalda s tím,že dostanu krásné čisté maso.Dobrou chut'. ()

R.O.man

Celkom obyčajný a všedný príbeh, z ktorého sa mi dosť vynímajú dve veci: hviezdne obsadenie vo vedľjších úlohách (napr. Bruce Willis) a nechutné zábery na porážke v závere filmu. ()

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)

Prst v chilli gratis

Prst v chilli gratis

21.05.2006

Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli… (více)