Dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení vypráví příběh, jímž se prolínají tři základní dějové linie. V první jde o ilegální přistěhovalce do USA pracující v masném velkozávodu. Další je o vysokoškolské studentce pracující jako brigádnice v rychlém občerstvení a koketující s aktivismem. A poslední nás zavede doprostřed vyšetřování správy podniku. Don Henderson (Greg Kinnear) je marketingovým vedoucím řetězce Mickey's Fast Food Restaurant a má obrovský problém. Kontaminované maso se nějak dostává do karbanátků potřebných pro výrobu jejich nejoblíbenějších hamburgerů Big One. Aby zjistil jak, vypraví se ze svého útulného hnízdečka v jižní Kalifornii do příbytků středoamerických dělníků obsluhujících jejich masné závody a objevuje tam skutečný "rychloobčerstvovací národ" konzumentů, kteří si sami vůbec neuvědomují, že to oni jsou konzumováni průmyslem lačnícím po čerstvém mase a výdělku. (oficiální text distributora)

Dionysos

"Kvůli pár drobnejm vás klidně podřiznou. Nic proti vám nemají, chtějí jen těch pár drobnejch." Trefná kritika mamutích koncernů a všehoschopných společností, usilující jen o maximalizaci zisků a minimalizaci ztrát. Zvlášť smutně to pak působí v konfrontaci s mexickými imigranty, kteří v USA hledají práci a lepší život, ale dostane se jim jen cti nechat se oškubat v soukolí korporátního kapitalismu. ()

BoPo

Zábavné? Nie. Poučné? Áno. Človek všetky vo filme spomínané fakty pozná, len si ich väčšinou nepripúšťa, respektíve ich ignoruje. Ja medzi takých patrím, takže môžem len zaležať DOBRÚ CHUŤ. ()

sidzej

chuť po hambáčoch ma síce neprešla ale to porážanie dobytka a spracovávanie mäsa v závere bolo vážne nechutné až sa mi dvíhal žalúdok. Nie zlý film ale dosť nudný. Tentokrát Linklater v celku sklamal 45% ()

hous.enka

Ackoli mel film vysoke ambice, utopil se ve vlastni zmeti masa a exkrementu. Ani tema neni nikterak sokujici (mzna tak pro americke divaky, kteri si vetsinou nevidi do vlastni pusy). Nicmene musim uznat, ze fastfoodovym restauracim se po nejakou dobu vyhnu obloukem. Nejsem totiz jako Bruce, ze bych verila, ze dobrej gril dela zazraky :D Jinak bylo roztomile, jak se reziservi povedlo do filmu narvat aktivistku Avril Lavigne. Slabsi tri hvezdy a vic ze me nevytahnou ani za kus One Biga. ()

-Ravee-

Velmi zajímavé téma, super obsazení ale Richard Linklater není Alejandro González Ińárritu v jehož režii by výsledek vypadal nejspíš o 100% lépe.. ()

Korbitch

Nic moc říkající film o exkrementech v mase. No, ne že by mě to nechalo tak úplně chladným, ale do meka nechodim a v kokrmekáči/fast food v našem městě/ to stejně není maso, takže co. ()

sta

nene, tak tohle se Linklaterovi prostě moc nepovedlo - skoro to vypadá, jako by se US-indie scéna vyčerpala. je to moc ukecané (salónní levičáctví snímku velmi dominuje, Evropa bude nadšena), natočeno bezpohlavně, beze stylu. výsledek zachraňuje výtečná muzika a především závěrečná scéna na jatkách, to bylo skutečně MASO! ()

Ridick

dokumentarny nadhlad nezavislaka linklatera na fast foodovy priemysel s niekedy az drsnymi scenami a viacerymi problemami, kt. si nie su rovnocene co je asi najvacsia chyba.... ()

Džejkop

A i kdyby to byla pravda, přesto mě to neodradí, jednou za čas je prostě jídlo z fast foodu pochoutkou :). A budu tyto podniky navštěvovat i nadále, i přesto, že uvnitř není maso. Mají to dobře okořeněný a mýmu žaludku to chutná, takže ukazujte si obrázky z jatek klidně dál, třeba si tam melte i krysy, ve výsledku je to chutný hamburger a o tom to je. ()

GodComplex

Jedna vec je jasna, po shlednuti si vazne nepujdete do MC koupit hamburger. Kdo by to delal, kdyz je maso slozene z xx% z hoven, ze? A to se vazne netyka jen fast foodu, ale vseho masa, ktere jite. Je to i excelentni filmecek, ktery vas muze inspirovat k tomu prestat jist maso obecne, protoze si treba uvedomite co to vlastne konzumujete. Precijen, kdyz vidite roztomilou kravicku, kterou systematicky strileji do hlavy, rezaji, stahuji z kuze atd. a vy si to potom objednate v restauraci jakoby se nechumelilo. Nejvetsi fun jsou lidi, kteri remcaji, ze v Cine zabijeji a zerou psi, ale pak si v klidu objednaji biftek. Co se samotneho filmu tyce, Linklater to bohuzel plne neukociroval. Skvele se to rozjelo, cast ilegalnich pristehovalcu a levne pracovni sily spojene s prostituci atd. byla take rana na ten spravny aktualni hrebicek, ale ty zajimave pasaze a zabery zacaly cim dal casteji stridat ty naprosto zbytecne a nudne. Snaha nacpat tam hvezdicky byla taky prilis krecovita, napr. linie s Ethanem Hawkem, nebo Avril Lavigne byly absolutne k nicemu a odvadely pozornost od zbytku. I kdyz naopak Bruce Willise musim pochvalit, protoze si svou rolicku uzil pekne po americku s hambacem v puse: "It is a sad fact of life, Don, but the truth is we all have to eat a little shit from time to time." 6/10 ()

Makky

Filmy s kontroverznou problematikou majú u mňa malé bezvýznamné plus a určite ma zaujímajú a logicky medzi ne patrí aj Fast Food Nation... Na 99% sa podobné veci dejú aj v skutočnosti, no ja s tým nič nenarobím a je mi to (bezohľadne povedané) u riti. Samozrejme mi prišlo ľúto či už tých kráv alebo ľudí pri výrobe, ale aj ľudí, ktorí tie svinstvá jedia. Ale medzi nimi som určite aj ja a zatiaľ som živý a zdravý, takže určite ma to od najbližšej návštevy McDonalda neodradí. A čo sa týka filmu, myslím si, že väčšina známych hercov tu ani nemusela byť (Hawke, Willis...), film by pôsobil asi lepšie. Vo výsledku by som dal 2*, no za Avril (hoci hrala veľký kravský trus) pridávam pol * a beriem do úvahy aj malé bezvýznamné plus :) ()

René.girl

Ač mi to nic nového nepřineslo, bavilo mě se na to dívat. Co mi, ale hodně vadilo bylo trošku chaotické uspořádání scén. 65% ()

slunicko2

Agitační výkřik do tmy. 1) Film chce obsáhnout vše najednou - chování fastfoodových řetězců v honbě za ziskem, nehumánní "výrobu" hovězího masa, osudy mexických ilegálních gastarbeiterů i ekologické aspekty. Výsledkem je všechno a nic. Naštěstí si tvůrci odpustili milostnou linii, to by pak bylo úplně k nekoukání. 2) Nejvíce mě dostala mladá ekologcká aktivistka, která říká krávě, co se nechce hnout z ohrádky: Don´t you want to be free? Ovšem i tito bláhoví aktivisté se umí poučit: I think our major learning was cows are pretty stupid. 3) Film sám za moc nestojí, ale za jeho společenský apel přidávám jednu hvězdičku. ()

FilmFan24

Fast Food! Víte, co jíte? Že ne? Tak tady se to dozvíte! A nebude vám to teda zrovna milé! Kontrola kvality produktu jednoho řetězce s rychlým občerstvením. A není to zrovna pohled líbivý! Po shlédnutí tohoto filmu vás (možná) přejde chuť zajít pojíst hamburger. Varoval jsem vás! Nedali jste si říct! ()

grogodil

Niečo pre vegetariánov. Síce mám zo zeleniny najradšej pečené bravčové koleno a z ovocia kuracie stehno, no po tomto prejde chuť na mäsové výrobky asi každého. Síce sa Linkanter v koncepcii štyroch nezávisle rozprávaných príbehov zo začiatku stráca a línia s teenegerskými aktivistami a zamestnancami fastfoodov mohol radšej okresať na úkor ostatných dvch, no na konci to má ten správny úderný efekt, vďaka ktorému budete McDonalda obchádzať aspoň týždeň veľkým žltým oblúkom....a Bruce Willis (holá bravčová hlava vo vedení mäsokombinátu) a Ethan Hawke si svoje minirole úžasne vychutnávajú... ()

wipeout

Nechcem vôbec podkopávať možno ušľachtilé ciele širokej osvety medzi "instantnou" generáciou, no osobne si myslím, že vhodnejšou formou na tieto ciele je asi dokument- viac sa držiaci faktov a reálií, ktorý si pri sile témy vystačí bez dramatických emocionálnych výlevov nahrádzajúcich obete ich krátkodobými imitátormi, po ukončení nakrúcania sa vracajúcich do pohodlia a bezpečia svojich zlatých klietok. Viem si síce predstaviť pod váhou vlastného svedomia do náručia odľahčujúcej charity sa náhliacich vlajkových lodí Showbiznisu a ich "ušľachtilú" motiváciu upozorniť na aktuálne problémy. Bol som schopný akceptovať túto hru až do momentu, keď sa na scéne objavila "pseudoaktivistka" Avril. Ale držiac sa hesla: lepší vrabec v hrsti ako holub sa streche film svoj účel zaiste splní. ()

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)

Prst v chilli gratis

Prst v chilli gratis

21.05.2006

Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli… (více)