Zažijte nekonečné napětí s Christianem Slaterem (Interview s upírem, Pravdivá romance) v roli Michaela Griffina, který se po aplikaci experimentálního séra stává neviditelným zabijákem a nedobrovolně nad sebou ztrácí kontrolu. Propadá stále většímu šílenství a pomalu ve velkých bolestech umírá. Maggie Dalton (Laura Regan - Vyvolený), krásná a nadaná bioložka, je jediná osoba, která ho může udržet naživu. Ale když ji vláda využije jako návnadu ke Griffinově dopadení a sama se tak ocitne v ohrožení, nezbývá jí než se obrátit na Franka Turnera (Peter Facinelli – Král Škorpion), detektiva z oddělení vražd policie v Seattlu a požádat ho o ochranu. Griffin je však stále blíže smrti i naprostému zešílení a Turnerovi tak zbývá jediná možnost, jak Maggie zachránit. Musí sám sobě aplikovat sérum neviditelnosti a stát se také mužem bez stínu. Dvojnásobná porce akce, dvojnásobné vzrušení a dvojnásobná hrůza – to vše vás čeká v závěrečném velkolepém souboji, ve kterém se oba muži bez stínu utkají proti sobě. (oficiální text distributora)

Andersis

Christian Slater se objeví jen na pár minut. Narozdíl od jedničky to postrádá pořádný scénář, ne že by byl u jedničky dokonalý, ale tady je hovno. ()

IllIlIlIIl

Pokračování celkem úspěšné jedničky. Nutno říct, že film je volným pokračováním minulého dílu a těží zejména z úspěchu prvého filmu. Chybí zde kvalitnější herecké obsazení. ()

pepua

Tak vzhledem k tomu, že film je oproti jedničce hned od začátku jasným béčkem a na nic si tak nehraje, můžu s klidným svědomím hodnotit o trochu výš. Ale stejně to byla nebetyčná blbost. ()

maverick10

Vcelku nevydarene volne pokracovani jednicky. Sama jednicka nestala za moc a dvojka se ani nepriblizuje Hollowmanovu stinu. Nelogicnosti deje, slabe obsazeni, slaboduchy scenar a prilis sablonovity pribeh nedavaji divakovy nikterak oslnivy zazitek. Mozna kdyby slecna z castingu vybrala do filmu same hollow many a hollow womanky bylo by to vice zazivne. ()

Radiq odpad!

Ch. Slater čím je vyžranější, tím má horší role. Asi v tom bude nějaká závislost. Dobře, dávám jeden bodík za ty triky, který byly přece jenom lepší než v jedničce. Ale protože aji jednička byla kravina, tak tohle nemohlo dopadnout jinak. Teď jsem si to rozmyslel. Bude to odpad! ()

uiu

Proč se to vůbec jmenuje Muž bez stínu 2, když to nemá s původním filmem nic společného, až na neviditelného muže? :D (OK, zmiňuje se tam tajný projekt před lety, který byl zničen, ale to jako návaznost vůbec nepostačuje). Na efekty je film hodně slabý a vedle jedničky se může jít zahrabat (neukáží nám ani jednu pořádnou přeměnu, mimoto ta první úrtžkovitá mi přišla jak sestříhaná z jedničky :)) Postavy jsou hloupé a neuvěřitelné. Nejvíc mě iritovala doktorka Maggie, za kterou příjdou detektivové a ona s úsměvem na tváří vypráví, že jí zemřel kolega :D Christian Slater si ve filmu ve viditelné podobě zahraje nanejvýš 5 minut a narozdíl od postavy Kevina Bacona z jedničky s ním divák nemůže nijak soucítit (dokázal to, po čem celý život toužil, objevuje možnosti předtím nevídané, zblázní se touhou po moci atd.), zde je neviditelný "hrdina" jen zabijácký záporák bez špetky divákových sympatií. Jako odpolední oddychovka, u které nemusíte přemýšlet dobré, ale jako pokračování Muže beze stínu hodně slabý podprůměr. ()

PetrPan2

Nebylo to sice Bůh ví co, na jedničku to nemá a Christian Slater prostě nění řízek jako Kevin Bacon ( naštěstí je vidět jen asi na 5 minut a ztoho se 2 minuty rozpadá...), ale na druhou stranu bylo to lepší než jsem čekal. ()

Danny F.

Kvality prvního dílu nedosahuje ale dějově sedící příběh o experimentu na zneviditelnění člověka je slušně natočen. Solidní pokračování. 60% ()

Han22

Jako obvykle pokračování skvělého sci-fi spadlo do rukou neznámého režiséra, který to úplně pohřbil a natočil stokrát omletou historku o poldovi, chránícím krásnou vědkyni před nezastavitelným zabijákem. Neviditelnost je nevyužitá jinak než pro pár blbých bitek, všechny zajímavé vraždy jsou mimo kameru (tráááápnýýýý), návaznost na jedničku nulová, efekty nulové (proměna je natočená rychlými střihy, aby nebylo nic vidět), postavy o ničem. Není to sice úplně totální průser, jen zoufalá televizní rutina. ()

Holina

Srovnání s jedničkou to samozřejmě nesnese. Nejzábavnější moment: "v hlavní roli Christian Slater", který je tu snad kratší dobu než Seagal v Boeing 747 (žádná škoda). Ale úplný průser to není, dá se to skouknout a neusnout ()

Paity

Jednička měla alespoň originální námět a zpracování toho "neviditelného". Ale dvojka je už nebetyčná slabota. Triky více počítačové a to je tak všeno ()

Haymar

Čekal sem to podstatně horší... klasická dvojka se vším všudy (v tom negativním slova smyslu), ale nakonec se to dalo vcelku v pohodě "přežít". No a Slater si tam teda fakt "zahrál" :-)) ()

Paldiny

Dal som tomu šancu, lebo jednotku s Baconom mám rád, no pozeral som to na etapy bezmála týždeň. Druhý diel sa odohráva 5 rokov po tom prvom, kedy prežili z výskumného tímu dvaja a na(ne)šťastie aj sérum neviditeľnosti. A to sa hodí kam, predsa do zbrojného priemyslu. Priveľa závratného experimentu z pier scenáristov sa nám nedostáva a tak armáda prenasleduje hollow mana, ktorý je na stope biologičke, ktorej pomáha fízel. Tento trojuholník tmelí snaha (ne)dostať do žíl elixír, aký zregeneruje hnijúce bunky v neviditeľnom tele, lenže vedy sa nám nedostáva, policajta to totiž nezaujímalo. Trikov je málo, nie sú peniaze, rozpočet sa minul na jednu cool bitku v daždi a karambol s automatickými zbraňami neprichádza, lebo vieme, kde skončili prachy. Takže armáda sa objaví 2x, raz za dňa, raz za noci a to stačí. Všetko podstatné (napätie, horor, šialenstvo) končí v náznakoch, márne som tiež dúfal, že si producent Verhoeven aspoň obháji nesmrteľnosť Bacona, po tom, čo ho zabili asi na piatykrát, no zostalo iba pri prianí. Aspoň herci boli fajn, tie nechcené komické eskapády v nákupnom stredisku, kedy sa v skúšobnej kabínke pichajú séra, už nepadajú na ich vrub. ()

sona123

Jednička výtečná - dvojka ani ne slabý odvar. Příběh není o nic dalšího obohacen, ubyly triky, Slater není skoro vidět, jasně, ani nemá, ale vlastně hraje hodně vedlejší roli. Další z filmů, který neměl být natočen a nekazil by tak pověst staršímu bratříčkovi. ()

Illy

Příliš jsem se nenudil, ale logické chyby tento film strašně schazují. Například: to specalní jednotka, která ví s kým má tu čest nemá opravdu žádné noktovizory, nebo termovizory? O hlavním hrdinovy nemluvě. Dost hloupý film. ()

M1k9 odpad!

Jsem zděšen! Je to pro mě veliké zklamání zvlášť, když se první díl povedl. Efekty 0 Herci 0 Příběh 0 Atmosféra 00 Zbytečný film. 0/10 ()